Jump to content
Guest rafalatezz

Циферблат

Recommended Posts

Guest rafalatezz

Карам Сивик 98-ма 1.4i 16v.Имате ли информация какви крушки се слагат пред и зад циферблата,за да се постигне ефекта 4ервено светещи цифри и синьо светещи стрелки.Имам познат ,който го е направил на акорда си.Но как става подробно така и не ми каза.Спомена само че стрелките трябва да се намажат с специален маркер.Ако някой има подробно инфо моля да пише.Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам сивик 94-та и аз много искама да си направя таблото в синьo, ама ми се вижда мн трудно. Ако мога направо да си сложа сини крушки най добре, ама май не се намирали такива. Казаха ми че най-лесния вариант е да си напръскам крушките със син спрей, ама още не съм пробвал. Ако някой го е правил нека каже дали става или предложете някакъв по-лесен начин за смяна на осветлението на таблото, само да не е с диоди, че четох, че се слагали някакви сапротивления и ми се видя мн сложно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk
Отговорено (Редактирано)

"черна крушка" и флуоресцентна боя :rolleyes:

Редактирано от manniakk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest rafalatezz

ясно ,но въпроса е къде се слага точно "черната крушка" и иска ли адаптер?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продават диоди светещи синьо, слагат се на мястото на оригиналните лампи.Не трябват съпротивления, направени са да светят на 12 V.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лесно ли се намират такива диоди?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

Диода е отвратителна идея, тъи като свети концетрирано и няма да има равномерна осветяване...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

потвърждавам. с диоди - НЕ :thumbs1: проверено!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе незнам на вашите японки дали е така ама аз мисля че стрелките светят само от тия 2 крушки горе. в смисъл те стрелките не светят ами крушките колкото осветят толкова.. ако си боядисам стрелките с такава флуоресцентна боя ще светят ли? и от къде да я взема тая боя? и нали аз си избирам цвета - например оранжев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

палитрата е ограничена. Не знам дали включва оранжево. Потърси из Бриколаж, практикер. Другаде не се сещам... Или в специализиран сервиз за тунинг. Примерно xtuners....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не сте си разглабяли таблата. Светлинния тунел е силно ограничен. Диода трябва да има осветяемост на 160градуса за да се получи прилично. Иначе ше бие селско....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Orlin
Отговорено (Редактирано)

Колеги, бъркате някои понятия ;) Флоуресцентната боя реагира с ултравиолетова светлина. Иначе си изглежда нормално. За пример ще ви дам текст маркерите - те са флоурецентни. Едва ли ще намерите друг цвят флоурецентна боя ;) Номера ще стане с диоди, ако по цялата периферия на таблото наредите диоди. Ще трябва сами да си направите ел. веригата. Едва ли е трудно. Мисля да нарпавя нещо по моята, но ме е страх да питап, совен това се притеснявам, че няма да има място да се наредят всички необходими светодиоди:)Като направя една сметка набързо, за таблото ще са достатъчни 7-9 ярки светодиода (сини или бели) на цена от 40 стотинки до 1.20 или 15-тина нормални (червени, зелени, жълти) на цена от 5 стотинки. Всичко е въпрос на експерименти ;)

Редактирано от Orlin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с диоди става , само да са широко ъгълни , а ако не са с шкурка се матираи пак ще стане ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

темата е от 2008-ма... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...