Jump to content
Guest CIVICwarrior

Сивик 1.3?

Recommended Posts

На бензин много ясно!!! Не понасям газта в такива коли! Бих искал да знам и на колко километра се опира, тоест колко може да направи? :)

Да ако минаваш по 10 000 на година не си струва.ми прави 100км/ч за 12 сек и вдига 17х километра и си върви на газ перфекно с разход 7-8 /100км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,карам Сивик 1.3 вече две години и мога да ти се похваля че досега нищо не сам сменял,просто щото не ми се е налагало :rolleyes: .мн добра кола,мн стабилна,от кадето и да я погледнеш и ако я пипнеш отвън,много лесно се сабират погледи :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравеейте, понеже поизчетох коментарите на хората писали преди мен и видях че има такива които не вярват че д13б2 може да вдигне 200 искам да оставя и моето мнение тук защото 200 на бензин са ФАКТ,вярно че говорим за надолнище но на равно 180 не са никакъв проблем това е моят личен опит за сега.

Редактирано от prizovka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bat_gogo

200 на бензин са ФАКТ,вярно че говорим за надолнище но на равно 180...

понадолнище 200, по нагорнище 150 :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хараби си е максимално съм я пържил до 8000 - 8500 оборота 1-ва 60 2-ра 100 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравеейте, понеже поизчетох коментарите на хората писали преди мен и видях че има такива които не вярват че д13б2 може да вдигне 200 искам да оставя и моето мнение тук защото 200 на бензин са ФАКТ,вярно че говорим за надолнище но на равно 180 не са никакъв проблем това е моят личен опит за сега.

:) и един мармот завиваше шоколада със станиол.. интересно че мога да кажа че съм карал абсолютно всички мотори на сивик ама такова чудо още не съм видял стига с тия детските глупости просто ви лъжат километражите 200 с 1.3 мтор това да не ти е хаябуса :) като се замисля за кво да си местя втека за кво ми е това яловото променливо газоразпределение намокрям едно памуче с бензин размахвам го около карбуратора и 180-200 дори когата не я настъпвам много хич даже не ходя и да зареждам минавам само покрай бензиностанцията и д13-ката си мисли че и слагам бензин.. вече цяла седмица съм на молекули за морето съм заделил едно шише (250 мл) спирт мисля ако не я засилвам над 160 да ми стигне за 300 км.Благодаря ти Сойчиро.. Редактирано от АЛЕКС БУРДИН

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

:D и един мармот завиваше шоколада със станиол.. интересно че мога да кажа че съм карал абсолютно всички мотори на сивик ама такова чудо още не съм видял стига с тия детските глупости просто ви лъжат километражите 200 с 1.3 мтор това да не ти е хаябуса ;) като се замисля за кво да си местя втека за кво ми е това яловото променливо газоразпределение намокрям едно памуче с бензин размахвам го около карбуратора и 180-200 дори когата не я настъпвам много хич даже не ходя и да зареждам минавам само покрай бензиностанцията и д13-ката си мисли че и слагам бензин.. вече цяла седмица съм на молекули за морето съм заделил едно шише (250 мл) спирт мисля ако не я засилвам над 160 да ми стигне за 300 км.Благодаря ти Сойчиро..

:D:lol:;):D;):D:D Редактирано от tazzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти се бъзикаш, ама от София до морето наистина гори 6.5 на сто газ ;)

Тва със ВТЕКА или без ? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравеейте, понеже поизчетох коментарите на хората писали преди мен и видях че има такива които не вярват че д13б2 може да вдигне 200 искам да оставя и моето мнение тук защото 200 на бензин са ФАКТ,вярно че говорим за надолнище но на равно 180 не са никакъв проблем това е моят личен опит за сега.

Офф ... кво да ги прайш ... малолитражки .. толкоз си могат !! Баири.. равно .. градско ... магистрала/180/ и хоп накрая смесен разход 6.1 !! Трагедия ! Аз зат'фа ше я продам тая каруца ! Писна ми от набутвация ! :D Редактирано от Road®aceR

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не виждам защо спорите :Dспоред мен и тези които казват 4е са вдигнали 200 са правии тези които не вярват и те са правиистината е там че километражите май доста лъжатднес карах с GPS-а извънградско и установих че при скорост 120км/ч на километража показва около 127-128 абе почти 130при 200 можеби отклонението ще е с 20-тина км/ч ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва със ВТЕКА или без ? :D

Без. Не мисля, че и със ще даде повече, че съм калпав шофьор и не държа до там все 5к оборота ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офф ... кво да ги прайш ... малолитражки .. толкоз си могат !! Баири.. равно .. градско ... магистрала/180/ и хоп накрая смесен разход 6.1 !! Трагедия ! Аз зат'фа ше я продам тая каруца ! Писна ми от набутвация ! :D

Да бе Иво, баси - абсолютна трагедия.Брата се върна вчера от морето - 7 дена беше там.Резултата откъм бензин 43 литра, а откъм километри 750.Това включва точно както го описа градско Варна,магистрала 160-180(че и 200 минавал ще му откъсна главата).С 180 я е карал 10мин. останалото 120 до 140, където позволява пътя разбира сеТова по за скоростта е по километраж за хейтърите да уточня - ясно ми е, че лъже скоростомера - на всички коли почти е направен така.Но все пак за мен си остава удоволствието Д13-ката да успява да ги направи тези километри пък било то и само по километраж.А да брата беше сам в колата и багажа естествено.До Варна да ги сложим 280 километра в едната посока значи остават 190км градско.Брат ми не хонда фен и това беше първото му далечно пътуване откакто взе да я кара той, но сега като го виждам как я гледа - голямо уважение му е спечелила явно машинката ;)За скептиците и колегите,които не вярват:Хора, това е положението.Нямам причина да лъжа.Каква би ми била ползата от това?Колата преди я карах аз, двигателя,карбуратор,т.н. ги считам считам за изправни - аз съм си ги поддържал.Всичко е почистено и продухано,нови свещи,филтри и т.н.Маслото се сменя на 6000 макс 7000 км. марката по принцип е Мотул 6100. 10/40,но в момента е Моторекс 5/40.Отскоро се друскам в един ЦРХ ама и аз като си я карах резултатите бяха същите.Момчета сериозен съм като ги пиша тези неща.Надявам се да няма инфантилни изблици по нататък.Знам,че има колеги с Д13-ки,които не вървят и горят страшно много,но просто трябва да се отстранят проблемчетата по колите им и нещата ще си дойдат на мястото ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се да няма инфантилни изблици по нататък.

...инфантилните изблици са, да се опитваш да караш кола 1.3, 75 конски сили със 180 по надолнище ... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се да няма инфантилни изблици по нататък.

...инфантилните изблици са, да се опитваш да караш кола 1.3, 75 конски сили със 180 по надолнище ... :D
Колега остави надолнището :

Това включва точно както го описа градско Варна,магистрала 160-180(че и 200 минавал ще му откъсна главата).С 180 я е карал 10мин.

;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, мерси много колеги(последните двамцата).Потрудих се да напиша всички факти както са,описание на колата,описание на обстоятелствата...И какво получих - подигравки.Тя глупостта по хората ходи.Казах ви,че в цялата работа измислици няма ама вие си знаете...Нищо ве, какво да се ядосвам хората са го казали:Кучетата си лаят, а Д13-ката по равното със 180 си вървиСега се сетих и за друг пример аз и Иво(RoadRacer-a) с двете жени в колата някъде на пътя Стара Загора - Калояново ами 180 си направи на 5-та педала смачкан докрай.Бяхме 4-5 хонди отивахме на състезанието(първото Калояново,което Tino го организира).П.С.И къде написах,че е било надолнище не разбрах, пак някой е чел по диагонал от всички постове.Колко човека искате още да ви напишат едно и също нещо.Или всички лъжат, а?А и друго нещо.Какво значение има дали колата е 1.3, за да върви да речем със 180 - щом може да ги прави какъв е проблема.Или има някакво ограничение ако е под еди колко си кубика и не може да прави еди какви си километри.Окачването е ревизирано, гумите съм ги купувал нови Йокохама А539, нови накладки с ноеи спирачни дискове и при положение,че няма коли наоколо защо да не я пробва колко ще върви?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не се засягай де никой нищо не е казал да те обиди :)Както ти казваш километража ти лъже с 20 км при 200, тоест си със 180, при 180 по километраж, си с около 165 реални, а ако си и с 14-ки или 15-ки ( Д13 е за 13-ки ) значи сложи още едно 10 км/ч разлика, сметни си сам колко може колата :PИ никой не се заяжда, реалисти сме! Поздрави и всичко най-добро!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... а ако си и с 14-ки или 15-ки ( Д13 е за 13-ки ) значи сложи още едно 10 км/ч разлика...

Само че тази разлика няма да я вади , а ще я добави към реалната скорост, защото ако гумите са с по-голям диаметър от оригиналните 13-ки километража показва по-малко от реалното , не повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest chavdu

А и друго нещо.Какво значение има дали колата е 1.3, за да върви да речем със 180 - щом може да ги прави какъв е проблема.Или има някакво ограничение ако е под еди колко си кубика и не може да прави еди какви си километри.

...мисълта ми беше, че е смешно да се опитваш да си бърз с автомобил, като сивик 1,3(сега конкретно за него говорим.Не, че 1,5 е няква "бегачка")Това са хлапешки изпълнения :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...мисълта ми беше, че е смешно да се опитваш да си бърз с автомобил, като сивик 1,3(сега конкретно за него говорим.Не, че 1,5 е няква "бегачка")Това са хлапешки изпълнения :P

Темата е какво може Сивик 1.3.Това,че навремето съм го изпънал 2-3 пъти,за да видя точно какво може не значи, че така карам колата постоянно.Пределно ми е ясно,че не е бърза кола.И ЦРХ-а,който имам в момента не го считам за бърза кола ;) Даже на последните "Ягоди" като ходих на сбирката повече от 110 не съм вдигал и това съвсем сериозно.За мен Д13 като по-големите си събратя хонда носи бойния дух в себе си.За мен това е прекрасна кола като съотношение вървеж/разход на гориво.Дори сега от време на време се качвам да я покарам просто,защото ме кефи.Знам,че много други колеги не са доволни от Д13-ките,но просто мен много ме кефи.И това, което съм написал в предните си постове е истина,просто мен не ме вълнуват изхвърлянки и т.н. глупости като на кой вървяла повече и т.н.Просто написах какво може колата - това е.Всичко добро :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.Това са хлапешки изпълнения :P

Темата е какво може Сивик 1.3.За мен Д13 като по-големите си събратя хонда носи бойния дух в себе си.За мен това е прекрасна кола като съотношение вървеж/разход на гориво.Всичко добро :) .
.........какво му е хлапашкото да си пробваш колата колко може да върви???...а написаното от колегата cls е неоспорим факт ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако опровергаете фактите, пиша и на трите сайта, че лъжат хората !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако опровергаете фактите, пиша и на трите сайта, че лъжат хората !!!

Да.И аз съм ги чел тези данни в каталог.ру.Там и за ВТИ-то дават 215км максимална ама я питайте колегите с ВТИ-та колко са правили.хаха.Опровергани са многократно :)За 0-100 незнам със сигурност,защото незнам точен начин да се измери.За максималната скорост обаче.Километража лъже най-много с 15км и то не само на Д13 ами на почти всички коли.За всяка марка разлчно,но все пак лъже.Четох някъде,че това се правело един вид нарочно от производителите - един вид като видиш примерно200 и да си мислиш "Уха 200!",а реалната скорост с цел някаква безопасност да е по-ниска.Абе за това последното не съм сигурен ;) така ми е останало.На сивичето ми до 110 км някъде е доста точен - знам го от полицейски радар(ако са точни те де)Нагоре незнам какво става ама едва ли дава много голямо отклонение.Примерно показва 200 по километраж едва ли лъже с 30км бах мааа ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз приключвам, колкото казвате, толкова, не съм карал 1.3, даже 5 генерация сивик не съм карал като се замисля, така че приемам, че сте прави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тая сила скритаи незнайна .Вчера преодолявайки всичките си страхове седнах зад волана На своята Д13-ка и реших да тествам макс спиид и ускорения .

Без въздущен филтър и с права тръба без гърнето(махнах го) спортни свещи нжк и 98 бенз

Гуми 205-45 16 парада спек-2 скорост по километраж 165км/ч по равно в двете посоки на 4-та скорост :)

0-100км/ч 12.0с средно аритметично в двете посоки.

 

Ето това е звяра със закачено гърне :)Публикувано изображение споменах ли че имам АМГ тунинг :)

 

ВТИ прави 220 с нормални гуми а по надолнище с по малки 195/45 15 прави 9000 оборота - около 260 по километрж :D

Редактирано от АЛЕКС БУРДИН

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хммм :huh: Може би ще трябва да подкрепя това което казвам с снимка за да могат всички които не вярват че 1.3 може да вдигне 200 по-надолнище и 180 на равно. Лично аз тази кола я имам от 1 месец нов внос от Австрия 95 година с 15 цолови джанти/ уточниявам защото имало значение / извинявам се ама ако искате вярвайте ваше право е само че когато сложа снимките скептиците пак ще имат обяснение по въпроса и никога няма да си признаят че грешат така че май няма смисъл.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
prizovka, нали уточнихме, че при 180, километража лъже с 20 км/ч и си не с толкова а със 160 км/ч, а това си е нормално за Д13, споко недей се сили сега с такива скорости и да снимаш с едната ръка, че стават сакътлъци :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Че лъже съм съгласен но 20 километра разлика ми се виждат множко но няма да влизаме в излишни спорове Все пак исках просто да споделя моят опит с моята кола това е всичко Хайде със здраве :huh: А колкото до инфантилните изблици не смятам че това определоение е много подходящо защото всеки има право да се пържи с колкото си иска и ако това е инфантилен изблик да си купиш кола и да я изпънеш колкото може то тогава по добре си опъни маркуча изкарай си колата от гаража,измий я после я пастирай,направи и една снимка с новият си телефон и я прибери пак братно в гаража!!

Редактирано от prizovka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...