Jump to content
GINDAHOOD

СЕГА КАКВО ДА ПРАВЯ?

Recommended Posts

Здравейте ,моля някои компетентен да ме упъти какво да правя в този случай:Преди 4-5 месеца си смених свещите каквито пишеше на капака на ремъка. (за д15б2) NGK BRK6E. нямаше такива и сложих NGK BRK6E-S. -това ' S' за газ ли ще да е?до колкото си спомням от тогава колата почна да прихълцва. не се усамних че може да е от свещите и вчера отидох до един инжинер-техник казах му че колата прихълцва.погледна свещите казах му че са сменени а той ми каза че тези са за газ. че свещите били боклук защото горната част трябва да покрива изцяло пъпката на свеща а дефакто тя е леко встрани. (регулира им разтоянието)сподели ми че тук в БГ нямало оригинални свещи NGK .НЕ 4-те са 28лв а бройката само.!!! каза ми да си взема свещи BOSH съответно които ги дават за този двигател.междудругото колата СПРЯ ДА ХЪЛЦА :cool: ,но сега когато е загряла запалена на място някак си прекъсва, (претрисва по малко) нещо като хълцане ,но това само на място! като трагна сичко е перфектно, няма хълцане няма придърпване.моля някой да ми даде насока свещи какви откаде? А и новите свещи като ги купиш налага ли се да регулирам разтоянието? БЛАГОДАРЯ ВИ.

Редактирано от GINDAHOOD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега разхода ми падна като спря да хълца,(то и топло стана..)ама нз дали с това претрисване на свободен ход дали ще се утрази на разхода пак. абе напрао са умотах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си бях зел Denso да 4лв бройката и си бяха много добре...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не държа да са НЖК, важното е да има ефект.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си взех champion OE 081 RC8YCC4. със тях колата се държи много добре. не придърпва изобщо. знам че по принцип шампион не са най-готините свещи, ама преди някой да ме е оплюл, вижте им спецификациите точно на тоя модел. доста скъпи са и съм доволен. едва ли са заместител на оригиналното NGK ама ... стават.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мене ходи си земи едни Денсо , аз лично съм доволен от тях пък и не са скъпи(ако случаино не ти се реши проблема с тях)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сток мотор само с NGK,останалото е компромис!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NGK - BKR6E-11 оригинални, в кутийки Мицубиши, 8.43лв с ДДС.

 

Това е в Балкан Стар, на колегата по горе свещите сигорно са ръчно пакетирани от президента на НГК.

Моля всички желаещи да заповядат в сервиз Мицубиши на Резбарска 5 до Мерцедес, имаме 36 налични бройки.

Kаталожния номер по мицубиши е MS 851358

Бате ти си пич от всекаде, евала :(

 

Там свещите наистина са трепач,

свещта наистина изглежда като бижу

както казва колегата CLS в темата

за разликата между Френските и Японските свещи

 

;) красиви са нали ;)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest GINDAHOOD

ок ,мерси ама как да се убедя че са свещите за колата ми.? смятайте при мен хълцането излезна от свщите. направо няям думи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ако искаш да си сигурен,че свещите са ти оригинални си поръчай при колегата PRELUDE аз поне така направих

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

момчета адски съм ви благодарен. почвам да ги издирвам ''СВЕщИТЕ''. дано ги нацеля.

Редактирано от GINDAHOOD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust
Отговорено (Редактирано)

Не че и аз не карам с NGK , но при тия смешни цени на Denso просто не знам какво толкова му мислите !A ако решиш да поръчваш от САЩ - директно взимай NGK Irridium .... по 8$ бройката са , а доставката на такива или графитни е все една !Тия от митсубиши също са удар в десетката , щото на тая цена рядко се намира made in japan .edit : и да знаеш че точния ти модел накрая има едно 11 .... което определя че gap-а е 1.1мм а не 0.9 както е default .BKR6E-11 :o

Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Vaskata Vass

И при мен имаше такова хълцане.Смених свещите и кабелите и сега е на куршум...Виж да не е от кабелите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest GINDAHOOD

ами след малко излитам до мястото където би трябвало да има такива. дано се здобия.от свщите е при мен ,кабелите все още са здрави.като ги пипнаха и колата спря да ми хълца кат преяла.само това подскачане дето го има на свободен ход.мерси много и лека работа или лек ден на сички :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Френското NGK-а не става за никакъв кур.Казах ти от къде да си вземеш свещи,Бенджи ти каза не лош вариант за оригинални,но ти пак си знаеш твоето :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е ок аз днес ходих в АВТОПИОНЕР ама имали някакви ама пак с допалнителна буква накрая. а нз БЕНДЖИТО кой колега препоръча. видях му заглавието как да се сваржа с него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок няма значение мерси все пак :rolleyes: отиваш в магазина ,купуваш си нещото което ти трябва а то е пълно менте. аз от каде да знам каде какво и що е.а сега ме дразни факта че няям свестни тоци. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом са няма ли,се свързваш с колегата prelude и си поръчваш от щатите.Ще изчакаш малко повече,но поне ще получиш това което искаш :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колега,вземи си ДЕНЗО и си решаваш проблема,кво го мислиш толкова.В бг няма оригинално НЖК,дори и за моторите,ако е истинско,е от Франция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по случай "фалшивото" NGK, колко пък да е голяма тази разлика между фалшиво и оригинално такова ? Гърмят ли, чупят ли се , по малко коне ли дават ... нещо не мога да ви разбера ... и аз се подлъгах от тези приказки за "оригинални" NGK, и си взех иридиеви от USA, няма кой знае колко фрапираща разлика в работата на двигателя.Да лъскави са, да пише че са made in Japan, но какво от това ? :rolleyes: Та ако може някой да обясни, защото така може да се помогне на човека да реши по-лесно от къде да си вземе свещи, аз бих му препоръчал ако толкова го е страх от "ментета" (всъщност от френските заводи на NGK, който все пак си произвеждат свещите по-стандартите на NGK) ... да си купи Denso

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми като почнеш да да прекъсваш на 500-1000км пак и си с нови свещи,почва да ти писва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest GINDAHOOD

Ми като почнеш да да прекъсваш на 500-1000км пак и си с нови свещи,почва да ти писва.

да абсолутно си прав. казвам ви че колата забиваше моментно точно заради свещите.намалиха ми разтоянието на 'ментетата' спря едното по4на другото. сега само като седи на място колата .претрисва и естествено пак е от тях. вече ме упътиха взех оригиналната си свещ, отидох до джапанския магазин. изкараха ми абсолутно същите 8 лв бройката.взех ги вече. за което сЪм благодарен на колегата МYAMOTO.вече кото било -било. дано са качествените.повече свщи нема купувам. БЛАГОДАРЯ на всички за отзивчивоста.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

по случай "фалшивото" NGK, колко пък да е голяма тази разлика между фалшиво и оригинално такова ? Гърмят ли, чупят ли се , по малко коне ли дават ... нещо не мога да ви разбера ... и аз се подлъгах от тези приказки за "оригинални" NGK, и си взех иридиеви от USA, няма кой знае колко фрапираща разлика в работата на двигателя.Да лъскави са, да пише че са made in Japan, но какво от това ? :( Та ако може някой да обясни, защото така може да се помогне на човека да реши по-лесно от къде да си вземе свещи, аз бих му препоръчал ако толкова го е страх от "ментета" (всъщност от френските заводи на NGK, който все пак си произвеждат свещите по-стандартите на NGK) ... да си купи Denso

Като си загубиш два дена в търсене на проблем и той се окаже,че идва от ново френско NGK тогава ще ме разбереш :)До тогава се възползвай от опита на препатили колеги Редактирано от MIYAMOTO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам че след смяната на свещите ще изчезне притрисането на ДВГ-то при минималните обороти. При мен този ефект не беше постоянен и подмяната на свещи не го премахна .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

незнам,но при мен се получаваше от бенза и наи вече свещите. сега са сменени . с биващ бензин съм и нямам проблем. а ако сменя от ония дето ми дават на 1.40лв. тя са чуди ко да праи ,да варви или не.повярваи ми.

Редактирано от GINDAHOOD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...