Jump to content
samux

Завива сама....

Recommended Posts

Проблема ми е следващя:Кат купих хондата забелазах че кат пусна волана с около 100 км ч, за по малко от 100 метра, ако не корегирам, колата отиваше в мантинелата в ляво, реших че може би е от центровката, така че отиох да и центровам преня и задня мост, ма никаф ефект, прегледаха ходовата част, а всичко е перфектно, налагането на гумите е равномерно, волана седи прав и нема искривяваня, така че решиха да сложат лявата гума от дясно а дясната, от ляво, и колата почна да прави същя ефект само че вместо да дърпа на ляво почна да прави същото на дясно, човекът реши че може джантата да е крива, така че свали 4 те джанти, и ги балансира една по една, па всички беха перфектни, без искрибяваня, добре балансирани, гумите нови....Така и не можаха да ми кажат от кво става така, некой тука има ли некфа представа от кво може да е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

неравномерно износени гуми? товя няма нищо общо с баланса. Освен това погледни и дали гумите ти са с посока. Да не би някоя да е мотирана наопаки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баси... добре щом сменяш лява гума с дясна и пак е същото но с друга посока, значи е нещо по гумите/джантите.... е явно не е от гумите, следователно е от джантите... сигурен ли си че са еднакви? и дисковете ти еднакви ли са? оффсет-а на джантите може ли да е различен?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, вземи и премери на тегло едната а после и другата джантата заедно с гумата. Както казва един приятел: " Не се знае знае ли се" . :) Летните гуми с тези джанти ли ки кара?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, с тея джанти, в автосервиза просто не могат да си обеснат кво и става, в Петък ще сложа задните джанти отпред, а предните, одзат, да видим кво ще се получи,1НЕТ: Джантите са абсолутно едни и същи, фабрични са....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest samux

ще мина бате, дано те да разбират повече.... некаф телефон имаш ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както виждам си от София, лесно ще намериш някой колега да ти даде за 1 час две гуми с джанти за да пробваш дали ще се оправи проблема.

Редактирано от chopper1969

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CryoGen

малко тъпо е да питам точно това след толкова много проверки които са ти направили, но налягането на гумите ? провери ли го ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това и на мене ми се случва но е от пътя. Със широки гуми съм и когато пътя е на коловози просто си влиза в тях и си зависа сама другото е селенови вттулки пружини ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам ти проблема мом4е тва чудо е защото караш сас широки гуми и/или по големи джанти не по каталог за колата. Но в 99% от случаите е заради гуми не по каталог за модела-провери сас какви трябва да караш и служи от приател да пробваш ще видиш че ще стане.Ае сполука :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

джантите са оригинални а гумите съм ги сменял, и ефекът е същя, и с старите и с новите.... :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така гуми за твоята кола по каталог от Хонда за D14A3 и D14A4 са:175/70 R13 82S175/65 R14 82S185/60 R14 82Sтвоите какви са щото аз имам такива и варви добре ама като сложа 195/60 и завива като при тебе.Вариант 2 е че едната ти гума е стояла на сланце и калчука се е опекал повече от другите гуми-обикновено пред магазини и морги.Имах един френд и тои така ама кат отидохме в гумажииницата на стадиона и оня каза че е така и като сложи гумата отзад а задната отпред и всичко стана ОК. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...