Jump to content
samux

Странен ефект с уборотите

Recommended Posts

Здравейте колеги.Значи днеска забелазах, че кат вклуча светлините, и уборотите автоматично падат от 900 на 600-650 кат съм на празен ход, кат исклуча светлините и веднага пак се качват на 900 :) , що така става? за нов акумулатор ли съм?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това и аз съм го забелязал. Не съм гледал точно от колко на колко падат, но със сигурност падат. Ма то това е само докато не е загряла, после не би трябвало да прави така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моите падат, а съм с нов акумулатор. Значи не би трябвало да е от това. Може би си е нещо нормално :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

абсурд е да падат така оборотите. ECU-то би трябвало веднага да ги регулира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stancho

моята като е студена и държи да речем 1500 оборота, ако включа фаровете и падат на 1400 или 1300 най-многокато е загряла и като включа фаровете май падат леко но веднага си се нормализиратабе с 2 думи няма страшно :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като ти товариш динамото с фарове, нагревател на стъклото, вентилатор на парно и тнт. Съответно динамото товари двигателя, той пък започва да гори повече бензин и ... Абе няма безплатен обяд...нормално е да падат оборотите, и при мен е така. Все пак няма да е зле да си заредиш акумулатора профилактично, ако не си го правил скоро, провери и нивото на електролита му ако има такъв. Моят се наложи да го долея с дист. вода преди 2 дена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не е нормално да падат толкова оборотите с 50~100 оборота да паднат при всички вклучени консуматори е нормално,ама 300 е доста.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато не почне да гасне няма страшно. Настъпвай здраво педала и се кефи ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оборотите не трябва да падат. За това се грижи ECU-то, а изпълнителния механизъм чрез който се поддържат празните обороти е EACV-то. За електрическите консуматори има ELD (Electric Load Detector) (може и да не цитирам съвсем точно), т.е. датчик чрез който се съди за повишаване на ел.-я товар в системата. При такава ситуация ECU-to po идея трябва превантивно да завиши оборотите за да се избегне пропадането им вследствие на допълнителното натоварване от страна на алтернатора. Поне така се описва системата ;) Има и други фактори които влияят на процеса. Е с времето нещата се променят. И при мен падат и бавно се възстановяват, а по някога и остават по-ниски ама в рамките на нормалното и за сега не взимам мерки.

Редактирано от blueeye

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално е да ти паднат оборотите но веднага след това трябва да се вдигнат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не, те падат и си остават на 650, исклуча ли светлините веднага отиват на 900, колата никога не е гаснала, ма е странно все пак...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да падат, ама с 300 оборота май е много, на моята падат с около 100, а на Маздата, която карах преди се вдигаха с около 300. :rolleyes: Питах едни ''специалисти'', казаха, че било нормално и повече не съм питал. :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...