Jump to content
пламен1

За духането от щеката на маслото

Recommended Posts

Търся си Д15б2 или Втек-Е,след като разгледах 5-6 коли,забелязвам при всички до една че при запален двигател,когато се изкара щеката за маслото духа леко отвътре.Значи ли това че колата,няма достаъчно компресия и е издухана?Също така когато махна капачката за доливане на маслото,духа и оттам,но не хвърля масло.Тези признаци на издухани двигатели ли са или е обичайно за модела?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

продължавай така да си подбираш колите и скоро няма да си избереш :)пробвай нещо подобно.... докато ти подухва леко, подай малко газ... ама малко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest GINDAHOOD

я пак се утични.духа или сму4и?рязвии капа4ката и я остави отгоре .тогава виш какво прави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато не се подава газ духа и от щеката и от капачката,на едната човекът които я прдаваше даде малко газ и духането от щеката спря,но от капачката не погледнах.А иначе колата беше б15 и се понасрах докато ми я показа как върви :) Сериозно кажете защо подухва леко има ли им нещо на хондите или аз много грешни неща съм изчел за колите.Пример ще дам само кошницата наречена фиат типо,която продавам в момента не духа от щеката изобщо но от капачката здраво и хвърля масло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато не се подава газ духа и от щеката и от капачката,на едната човекът които я прдаваше даде малко газ и духането от щеката спря,но от капачката не погледнах.А иначе колата беше б15 и се понасрах докато ми я показа как върви :) Сериозно кажете защо подухва леко има ли им нещо на хондите или аз много грешни неща съм изчел за колите.Пример ще дам само кошницата наречена фиат типо,която продавам в момента не духа от щеката изобщо но от капачката здраво и хвърля масло.

за подухването от щеката незнам !ама от капа4ката на маслото не нормално ... никак според мен.зву4и като смяна на сегменти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всички хонди подухват на празен ход и на голямо натоварване.дали е подухване или смучене не знам, защото човешката ръка малко трудно ги различава. Моята си го правеше и преди да сменя сегменти и сега. а сегментите определено работят перфектно.Всеки двигател има така наречения blow-by... затова се правят системите за вентилация на картерните газове все пак.Последно, налягането в картера (това на щеката) и налягането в капака на клапаните (това на капачката) са едно и също нещо заради огромните маслооттичащи отвори на главата, така че не разделяйте 1 ефект на 2 отделни :)Б15 мотор няма... или е било Д15 или Б16... дано в твоя случай не е било Д15, че ако на д15 се насираш не ми се мисли :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен и от 2те места е нормално да подухва леко. Важното е като се даде малко газ да спира да духа. И аз се бях притеснил в началото на мойта, но вече 18 000 км. не гори грам масло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;) То ондите са мноо яки но все пак зависи как я експлоатираш а и няма копла която фабрично да не гори минимум литър от смяна до смяна просто няма как да стане.Успех и полека по завоите! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и моята подухва, споко. нормално е ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) То ондите са мноо яки но все пак зависи как я експлоатираш а и няма копла която фабрично да не гори минимум литър от смяна до смяна просто няма как да стане.Успех и полека по завоите! ;)

Това означава ли че мойта като не гори грам е проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) То ондите са мноо яки но все пак зависи как я експлоатираш а и няма копла която фабрично да не гори минимум литър от смяна до смяна просто няма как да стане.Успех и полека по завоите! ;)

;) Виж сега, виждам, че имаш опит с ВАЗ. Та там може и да не може ФАБРИЧНО колите им да не горят МИНИМУМ литър! С хондите не е така, карах един дърт Сивик и до последно не ми гореше масло... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моита д15б2 си подухва дори понякога и масло си похвърля но двигателя си е работи много добре , отвреме на време си похалцва но засега си е идеална. Дори 4исто нова кола да е пак може да си подухва проверявл сам, небеше хонда ама е нова :blink: , така4е споко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойта д15б7 си подухва и хвърля масло ,но си върви добре засега.Пробвах на един голф и едно пежо при тях нямаше такива работи.Мисля да сменям сегментите защото ми гори доста масло а и много пуши от зад.Но и аз мисля ,че няма кола дето не бута масло,но зависи и от експлоатацията много ясно.Повечето мои познати казват ,че техните коли не горят масло грам,но те карат като ПЕНСИОНЕРИ на 5скорост със 50-60км/ч.Служебната ми кола е Hyundai Gets 2006 година производство и в заводските данни хората са написали:разход на моторно масло при нормални условия на каране-Макс. 1л./1500км и при тежки условия съответно-Макс. 1л/1000км.Отначало си мислех че е печатна грешка,но не беше .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята не духа от капачката за доливане само леко пръсва масълце,а относно горенето на масло как го давали да гори по книжка на Хюндая или фабрично литър до смяна мога само да се изсмея :D колата ми е на 190 000км и грам масло не гори до смяна на следващото за да гори масло(и то литър) един автомобил значи има проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...