Jump to content
Guest Lililita

Когато имаме изтекъл акт...

Recommended Posts

Guest Lililita

Когато има изтекъл акт от примерно 2 месеца и не е платен, ако те спрат какво се случва? Подновяват го за още един месец, доколкото знам, а глоба няква има ли? Други проблеми? Какво се случва...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво е това наказателно постановление, как да разбера дали е излязло?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постановлението го получаваш по пощата(по местожителство) :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахааа, ми нищо не съм получила, но си карам с актчето... Тогава ако ме спрат какво става, на място плащам няква глоба, рушвети бутаме илиии? :cool:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са ти писали акт-а в града в който живееш, караш 1 месец с акт-а и след това отиваш в кат там се редиш по гишетата и има вероятност да не ти е излязло наказателното постановлени, и както каза колегата ти заверяват акт-а за още един месец. И ако прескочиш този месец и не отидеш да си земеш талона и постановлението и те спрат с изтекъл акт ти пишат нов с някакви глоби мисля само беше ( другия вариант е рушвет на катаджията и по живо и здраво), сега по-новата система на кат като отидеш да си вземаш постановлението трябва да си платиш акт-а за да ти върнат синьото талонче.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, знам че трябва след месец да ида да го платя, но не отидох и минаха около 2 месеца и повече. Затова се чудех кво става ако ме спрат дали ми праскат глоба на място или ми добавят още 1 акт, илиии и аз не знам. Ноо значи ще продълажавам да се моля да не ме спират и след няколко дни да ида да го плащам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще получиш Акт за изтекъл акт както се случи на един познат голфаджия преди време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ако те спрат се разбираш на място. Или те пускат и ти казват да го платиш по-скоро или черпиш по кафенце. :cool: Иначе споко, аз съм с изтекъл акт от близо 4месеца, ходих два пъти до КАТ но по новата система няма шанс да си го платиш ако не отидеш към 8-9 сутринта. Като намериш време отиди по рано и си вземи книга или вестник! :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ги отговорите, които ми трябваха - значи се пише втори акт, който кой знае на кви пари е. Значи ще се черпи...А за КАТ няма проблеми - имаме връзки (пфф) и ще стане за 15мин работата, но 100лв не ми се вадят точно за акт, а за нещо друго... Разбира се. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежке аз също имам акт за 100 кинта и на мен никак не ми се дават :cool: ,но ми казаха,че като ме спрат за проверка глобата е 20 лева за изтичане срока на акта,ходих да видя излязо ли е решението понеже ми изтича тази седмица накараха ме да попълня някаво молба ли заявление ли 4.50 лв. струва и след 2 дена пак да ходя да ми кажат каво е решението направо ме вбесиха щото нямам хиляда дена отпуска да се занимавам с тоя шибан акт :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато има изтекъл акт от примерно 2 месеца и не е платен, ако те спрат какво се случва? Подновяват го за още един месец, доколкото знам, а глоба няква има ли? Други проблеми? Какво се случва...

Ха,кво става :cool: Отиваш до КАТ или съответното РПУ по местоживеене,там си получаваш нак.постановление,плащаш го в срок от 30дни ,връщаш се до КАТ и с квитанцията си получаваш К.талон.Това е в случай,че не обжалваш въпросното постановление :huh: Но....Ако не спазиш този 30дневен срок и те барнат с нак.постановление,което не е платено ,ти се отнема свидетелството до заплащане на глобата :huh: Ок?Глоба за изтекъл акт до 20лв.Е,май изкарах за една почерпка,ам? :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един друг въпрос да използвам темата на колегата ако имам един не платен акт и след това друг като ида да си зимам синьото талонче и двата ли трябва да плащам като първия е за каране без книжка и тогава нямаше кво да ми земат :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един друг въпрос да използвам темата на колегата ако имам един не платен акт и след това друг като ида да си зимам синьото талонче и двата ли трябва да плащам като първия е за каране без книжка и тогава нямаше кво да ми земат :P

Плащаш акта,с който ти е взет талона :P Но ако искаш си плати и другият,без книжка,той е 10лв. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един друг въпрос да използвам темата на колегата ако имам един не платен акт и след това друг като ида да си зимам синьото талонче и двата ли трябва да плащам като първия е за каране без книжка и тогава нямаше кво да ми земат :eat:

Плащаш акта,с който ти е взет талона :eat: Но ако искаш си плати и другият,без книжка,той е 10лв. ;)
абе колега да те питам и аз нещо.имам няколко акта и сега трябва да ходя да си получа евентуално талончето.и се чудех дали ще трябва да си платя и старите или само последният?благодаря ти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един друг въпрос да използвам темата на колегата ако имам един не платен акт и след това друг като ида да си зимам синьото талонче и двата ли трябва да плащам като първия е за каране без книжка и тогава нямаше кво да ми земат :eat:

Плащаш акта,с който ти е взет талона :eat: Но ако искаш си плати и другият,без книжка,той е 10лв. ;)
абе колега да те питам и аз нещо.имам няколко акта и сега трябва да ходя да си получа евентуално талончето.и се чудех дали ще трябва да си платя и старите или само последният?благодаря ти
Май ще трябва сичките да си ги платиш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest kleni

Мен ме накараха да платя всичко от последните три години,иначе недаваха дори да я видя :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ме накараха да платя всичко от последните три години,иначе недаваха дори да я видя :)

Това е така,защото си подменяш документ или в твоя случай си взимаш книжката обратно :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лили,ама какъв ти е проблема бе моми4е?Усмихваш се,разтапяш полицая и той те пуска....готово :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то хубаво, Боги, ама ако се падне жена и попита "и какво ще правим сега, колежке?"... Какво трябва да й предлагам :lol:P.S. Плащайте си актовете хора, щото рано или късно идва момент когато няма накъде повече :}

Редактирано от Lililita

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А си беше толкова готино преди като връщаха талона с постановлението... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:lol: извинявам се за офф-а, аз имам акт към общината, за паркиране в/у тревни площи който е за 100 лева и за сега не смятам да го плащам (щото не мисля че съм прегрешил чак толкова)... та какво ще стане ако не го платя, ще дойде ли съдия изпълнител да ми прибере колата :) още един път се извинявам на колежката за офф-а :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Не след две години му изтича давността и си чист като сълза :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не след две години му изтича давността и си чист като сълза :(

По-точно след 5 г. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

5 години е за държавния бюджет не за туй :( на актовете на КАТ давността им е две години и доколкото си спомням не са го сменявали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси всичко знае бре, браво 'мъжо' :devil:

Редактирано от Lililita

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плащаш акта,с който ти е взет талона :devil: Но ако искаш си плати и другият,без книжка,той е 10лв. :P

И аз се извинявам че се намесвам в темата на колежката, моя случай е малко по-сложен, значи имам следните актове:21.01.05 - причинявам ПТП - 100 лв. 16.03.05 - несправилно спиране - 40 лв.21.05.05 - причинявам ПТП - 100 лв. тук са изтекли 2 г. без ПТП и според служителката в КАТ която ми издаде разписката автоматично са ми възстановени точките в книжката28.11.07 - неправилно спиране - 50 лв. 25.12.07 (забележете на връх Коледа) - имам акт за каране с 78 км/ч при ограничение 50 км/ч, който въобще не фигурира в КАТ софия все още въпросите са ми (особено към полисмена) първо, наистина автоматино ли са ми възстановени точките, и за да си взема талончето всички актове ли трябва да си платя? Тези които са ми от повече от 2 г. и тях ли? Редактирано от Animal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Имам и аз един въпрос: писаха ми акт преди близо 2 месеца в Благоевград , мина един месец и ходих в кат , където пишеше , че ако акта е издаден в друга община да се редя на еди кое си гише да ми го удължашт , ама сега изтича удължения акт и незнам как да проверя дали ми е излезнало наказателното постановление.В смисъл че съм на работа и нямам много часове за губене и незнам на какво гише да се редя , да не се набутам на голямата опашка за нищо. Особеното е че личната карта ми е от тук (София) , ама книжката не и незнам къде подяволите ще пристигне постановлението и къде да го търся въобще.ПС: а някой знае ли колко точки и пшарички е минаване на червено ?

Редактирано от Izanagi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Независимо, че личната ти карта е издадена в София, ако книжката ти е издадена в друг град, значи все още си на отчет там.Поне на мен така ми обясниха: Можеш да си презавериш акта за поредният 1 месец в случай, че още не ти е излязло постановление. Заверката може да я направиш пак в София, но ако не се лъжа акта ще ти излезе с наказанието там където си на отчет в КАТ.Малко е объркано, защото различни хора различно ми казват, ама нека Полисмена да се изкаже за по-сигурно..Пресен пример: Аз 4 поредни месеца карам с АКТ с презаверки. Е най-накрая ми дойде писъмце да ходя да си го платя и взема талона.Личната ми карта е издадена на скоро в София, но книжката ми все още си е от Видин, където съответно ми излязоха наказателните...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предния път наказателното ми излезна в Девин , но тогава още и личната карта си ми беше там , а сега я смених и незнам къде да го търся подяволите , че като ми го удължиха предния път ми казаха , че е по лична карта ?! Тия бастуни даже и те не знаят къде идва баси ... само пари да взимат знаят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Като станат точно две години и един ден му пада давността на акта. А освен това за да си вземеш талона плащаш само и единстветно последната глоба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истинското наказание на КАТ е не самата сума,а начина по който да си оправиш нещата.Така като чета ходенето по мъките на някои колеги, благославям късмета си че все още нямам нито един акТ и съответно такива грижи..... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да се провери дали е излязал акта? Нещо по телефона примерно. За интернет няма да питам, нашата полиция е на много високо технологично ниво.P.S. И още нещо, не мога ли да пратя някой друг да ми плати акта? Лично ли трябва?

Редактирано от Hippo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...