Jump to content
PETRAKOV

БУТИЛКА С КИСЛОРОД-убогатявяне на въздуха

Recommended Posts

каква е идеята:значи-всички знаем какво прави турбото-а именна вкарва допълнително ваздух в двигателя,а неговия смисъл е КИСЛОРОДА защотот колкото повече е той толкова по добро изгоряне на горивото ще има а от том повече КПД и кончетата идеята ми е вместо турбо(защото е доста кинти) е да сложа една бутилка с кислород която да оботати въздуха когато ми трябва ускорение,ще си изработя клапан с дистанционно управление с които да се управлява подаването на кислород,подаването мисля да го направя преди въздушния филтърпроблем- температурата,настроиката на точното количество допълнителен кислород за да може да се постигне максимално КПД без да прегрее двигателяиначе кислорода е мн евтин и лесно се намира но трябва да се информирам за правилното му съхранение защото с тази бутилка под капака лятото....та колеги какво мислите за БЯСНАТЯ ми идея ще станели или ни защото на теория става някой обаче пробвал ли е я на практика пишете мнения с удоволтвие ще ги прочета аз лично мн съм се запалил и ще го пробвом това но първо на някой москвич да видим дали ще стане и с какви "скрити последствия :lol: " пс : карам сивис 5 генерация д13б2

Редактирано от PETRAKOV

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако номера с кислорода ставаше,досега да са го измислили 1000 пъти мой!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Той за имисляне е лесен но при теч щетите ще бъдат много сериозни. Когато пуснеш чист кислород на не много омалсен парцал той се възпламенява. А и температурата която би развил двигателя при чист кислород в цилиндрите е приблизително 2700-2800 градуса температура при която и водата се разгражда на кислород и водород и гори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кислорода е по-взривоопасен и от пропан-бутана :lol: не експериментирай с него

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Поправака колега кислорода прави всичко взривоопасно :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега не се опитвай да откриваш топлата вода,защото ще си скапиш двигателя! на това 1,3 ако си решил да го сбъглясваш сложи му един голям шот за азот и пускай когато си пойелаеш докато се скапи :ph34r: друг вариянт направи му една водна инжекция или алкохолна.Втората ще имаш каде каде по голям ефект ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С пръдня боя не става. Такива детонации ще имаш, че буталата може да излязат да видят кой им прави изкуствено дишане :)Идеята е супер де, ама нали си има оптимални горивни смеси. С какво ще компенсираш обедняването на сместта, че да не се превърне в тротил :P Според мен освен клапан за кислорода, ще ти трябва и клапан за допълнително гориво, а накрая ще трябва и добре да се смесят тези две съставки, за да имаме реален ефект.Ама дори и да успееш да направиш добра смес, някой трябва "да я натъпче" в цилиндрите тая смес, та да може от 1 такт да извади повече мощност. А това тъпчене с атмосферка няма как да се получи. Хммм ами ще сложим нещо да духа към цилиндрите, за да тъпче тая смес. Мога да го вържа към изходящия тракт, от където газовете излизат с високо налягане. Ще направим нещо като вентилатор, който от едната страна ще се развърта от изгорелите газове, а от другата страна ще духа в посока цилиндри. Я! Открих ТУРБОТО! :P Или пък можем да вържем тоя вентилатор към ангренажния ремък... Я! Открих ЧАРДЖЪРА! :P

Ахахаахахаха дитко ти си дил голям откривател хахахах :P хвала на такива българи първа радост е за мене хахаха много добър отговор и то АБСОЛюТНО СИ ПРАВ :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да се занимавате с глупости вижте ТОВА от темата на колегата cls отпреди само 2 месеца :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е отдавна измислено колега и се нарича N2O :matrix: , диазотен оксид или Нитро, Азот и т.н. Точно с азота се решава проблем със силната избухливост на кислорода, когато е в чисто състояние. Азота сам по себеси не гори, кислорода е това което е нужно за да може по-голямо количество гориво да образува горивна смес и да се стигне до нужния ефект. При нормалният атмосферен въздух (този който ни заобикаля) има само аколо 21% кислород, докато в молекулата на N2О се съдържа 50% кислород => повече горивна смес

друг вариянт направи му една водна инжекция или алкохолна

това с алкохола е по добрата идея, но тука работата е доста опасна тъй като метанолът (алкохолът, който ще ти е нужен) гори без видим пламък и става доста опасно ако някаде се появи теч, а и ще ти трябва голямо количество метанол тъй като разходът му е много, много по - голям :D Редактирано от bat_gogo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Didko

Вместо да се занимавате с глупости вижте ТОВА от темата на колегата cls отпреди само 2 месеца :D

Този .PDF за модифициране на ЕГ3 го открих аз преди около ... не помня вече, може и да има 2 години :matrix: Ако си направя труда да се ровя из архивите, ще намеря първата тема с питанка за този файл. Както и да е, инвестициите в ЕГ3 не си струват. Като за първа кола става. Аз вече си я карам 3-та година, но може би скоро ще ъпгредйна. Ако е по-скоро, то ще е за по-мощен сивик, само че 6 ген. Ако отложа обаче ъпгрейда за след 2-3 години, мятам се на Акорд 100%, защото до тогава ще имам и мотор със сигурност! :D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вие не четете ли бре ?!? на тая тема писах преди около седмица !!! СТОМАНАТА ГОРИ В БОГАТА КИСЛОРОДНА СРЕДА !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата питаше как може да се намали нивото на кислорода до такова ниво, да не си изгори буталата, и да влее свеж въздух на конете в количката му ...ако не може физически да се направи му го кажете така ... не му се казвайте просто колко е деструктивен кислорода

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...