Jump to content
Пешо

Смяна на горивен филтър на Акорд 99-02, англ.

Recommended Posts

Колеги,

Дълго гледах с интерес под капака на моя Акорд (F18B2), но така и не можах да намеря горивен филтър, а чувам че няма да е зле да го подменям.

Много ще се радвам, ако някой ме "светне" по въпроса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пешо горивния филтър се намира отзад от лявата страна (по посока на движение) точно преди задната гума. Същият е защитен с предпазна ламарина. На мен ми го смениха в автосервиз но мисля че подмяната му не е толкова трудна, особенно ако имаш канал. Мисля че филтъра има посока на монтаж (не съм много сигурен) но ако има такава, трябва да е спазиш. Успех !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Пешо

Благодаря, Ванка!Рядко прецизен отговор - образец за всеки форум.И аз ще си взема оригинален. Не съм богат за "алтернативни" консумативи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега филтъра е точно там където ти е описал nikitooo.От лява страна по посока движение на колата пред резервоара ,действително е скрит от една ламаринка но не чак невидим.Дълъг е около 15 см и е с диаметър около 6-7см.Захванат е към бензинопровода със специални щипки и смяната е просто елементарна.Колкото до оригиналните филтри с горивата в нашата Татковина и от Космоса да го вземеш повече от 30 000 км не ти препоръчвам да караш.За финал -без канал не можеш да се справиш а онези в сервиза дето не са го намерили по-добре да не работят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много, колеги! Мисията е изпълнена.

 

Вярвам, че Вашата информация ще бъде от полза в бъдеще и на други като мен.

 

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

КЕФ ЦЕНА НЯМА!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предлагам темата да бъде изпратена към важните, защото ви уверявам, че Пешо не е единствения, който се чуди къде му е горивния филтър. Аз преди да прочета тази тема, също гледах опулено под двигателния капак на моята каляска, с надеждата да открия нещо подобно на класическите "голфаджииски" филтърчета ! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предлагам темата да бъде изпратена към важните, защото ви уверявам, че Пешо не е единствения, който се чуди къде му е горивния филтър. Аз преди да прочета тази тема, също гледах опулено под двигателния капак на моята каляска, с надеждата да открия нещо подобно на класическите "голфаджииски" филтърчета ! :P

И не го ли откри???Като гледам темата ти и снимките ти..........май и ти си от голфаджиите.Вдигни си пак капака и този път гледай по-внимателно.п.п:На голфовете горивния филтър по-често се слага под колата а не под капака ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...