Jump to content
weapon R

дали да купя тази хонда

Recommended Posts

Най-вероятно става въпрос за Еко-витека,на седан слагат ли го тоя мотор???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей, това е икономичния втек, не очаквай да върви много, не се препоръчва да го караш на газ, но и ако държиш толкова става, на бензин ще ти харчи 6-7 в града и 4.5-5 извън при спокойно каране, 500лв ще ти стигнат да я обслужиш, това е........има мноооого по тази тема из форума ако ти се търси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей, това е икономичния втек, не очаквай да върви много, не се препоръчва да го караш на газ, но и ако държиш толкова става, на бензин ще ти харчи 6-7 в града и 4.5-5 извън при спокойно каране, 500лв ще ти стигнат да я обслужиш, това е........има мноооого по тази тема из форума ако ти се търси

ако може да бие моя 1.8 90 коня моно инжекция значи го вземам абе има кола 6-7 градско :hondarulez: и то на бензин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седан ... т'ва ми мирише на англичанка. Инак си добре дошъл при нас. Аз вече гледах из вашия форум как някои голфаджии мислят да си сменят "религията". И правилно! :hondarulez: А относно двигателя - не знам дали няма да ти е по-комфортно с варианта 1600cc / 16V / 85kW.

Редактирано от Калоян Кателиев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ееее значи отивам да го видя с едно момче механик ако става го вземам на този разход ще го карам на бензин ако не става ще пусна тема тука да си търся във форума / благодарско момчета това ще е моята кола ХОНДА :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами добре дошъл в семейството /аз предварително/ :hondarulez: и да не вземеш тази, ще се зарибиш за отрицателно време, дори и само четейки форума.

Редактирано от honda_huliganka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sting

6-7 градско?????????????????????? кво ви става бе хора??????? постоянно чета как 1,3 литрови хонди "прескачат" коли по 140-150 к.с. и горят по 6 - 6,5 градско. осъзнайте се малко! заприличвате на някои други форуми???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vex

6-7 градско?????????????????????? кво ви става бе хора??????? постоянно чета как 1,3 литрови хонди "прескачат" коли по 140-150 к.с. и горят по 6 - 6,5 градско. осъзнайте се малко! заприличвате на някои други форуми???

човека си е писал...http://www.carsurvey.org/review_26838.html45MPG конвертираш в литри/километри = 5.2 l/kmтук има статия от 1992-ра.. със заводските данни....http://www.allbusiness.com/professional-sc...t/280879-1.htmlконверторче -> http://www.pege.org/fuel/convert.htm

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

льжете се едни- други и си вярвате,нема лошо:hondarulez:!нека човека сподели за разхода градско ако си я купи!!??успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

льжете се едни- други и си вярвате,нема лошо!!!!нека човека сподели за разхода градско ако си я купи!!??успех!

ако с Д15Б2 - моното мога да постигна 8-8.5 градско в София, защо с иконочмичния витек 6.5-7/100 да е невъзможно?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

льжете се едни- други и си вярвате,нема лошо!!!!нека човека сподели за разхода градско ако си я купи!!??успех!

ние си си лъжем в НАШИЯ форум братле, а теб какъв ли зор те е докарал тук с този мерцедес? Май тати е продал бензиностанцията и ся си търсим нещо по-така :P Аз имам акорд автоматик 150кс, който гори 12/7 , сивик 90кс 7/5.3 зимата до 8/5.5 и Териоз 86кс 4х4 с градско 9-10 извън 7.......за коя от 3-те не вярваш??? В понеделник подписвам договор за новичко ЦРВ за фирмата, но ще се чака 5 месеца за него........не стоят в магазина на витрината както любимите ви марки мерцедес или бмв да си чакат купувачите :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6-7 градско?????????????????????? кво ви става бе хора??????? постоянно чета как 1,3 литрови хонди "прескачат" коли по 140-150 к.с. и горят по 6 - 6,5 градско. осъзнайте се малко! заприличвате на някои други форуми???

....аз лично имам видео доказателство как побеждавам БМВ Компакт 102кс. и с Марея JTD 130 кс. вървя наравно до 350 м. имам и една победа над нея ама,пича превъртя повечко гумите колата ми харчи 5 извънградско и 7.5 в града при нормално каране и е сток.Мерцедес е единствената немска марка която уважавам така,че поздрави на Мерцедес клуба :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest weapon R

6-7 градско?????????????????????? кво ви става бе хора??????? постоянно чета как 1,3 литрови хонди "прескачат" коли по 140-150 к.с. и горят по 6 - 6,5 градско. осъзнайте се малко! заприличвате на някои други форуми???

Какви са тея 1,3 литрови Хонди дето преска4ат коли по 140-150 к.с. и горят по 6-6,5 градско. :):P;) Къде видя да пище такова нещо бе пи4 :P;):D А щом не ти се вярва за еко-витека,това си е твой проблем.Аз ли4но съм изклю4ително сериозен 4овек и твоето комплексарско изказване ме обижда.Осъзнай се ти.... Редактирано от weapon R

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази тема изобщо не става въпрос за тея толкова бързи 1,3-ки.Ти сам реши 4е трябва да се заядеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се заяждам,просто бъдете обективни,следващата ми кола ще е хонда 6 ген,това е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пожелавам ти да е възможно най-скоро.Няма смисъл да спориме кое е обективно и кое не,убеди се сам. :)

Редактирано от weapon R

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се заяждам,просто бъдете обективни,следващата ми кола ще е хонда 6 ген,това е!

и какво те накара да вземеш това категорично решение и да скочиш от "кон на магаре", както би се изразил всеки собственик на мерджан? Посто съм любопитен, а не искам да се дразня. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

убеден сьм в качеството и здравината на хонда!дизайна на 6ген сивик е перфектен ,а мерца го карам временно (птп) !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest sharki

здравей, това е икономичния втек, не очаквай да върви много, не се препоръчва да го караш на газ, но и ако държиш толкова става, на бензин ще ти харчи 6-7 в града и 4.5-5 извън при спокойно каране, 500лв ще ти стигнат да я обслужиш, това е........има мноооого по тази тема из форума ако ти се търси

ако може да бие моя 1.8 90 коня моно инжекция значи го вземам абе има кола 6-7 градско :P и то на бензин
:):D Аз имах хе4бег с този двигател и трябва да си призная 4е вървеше доста прили4но,а тези голф4ета направо ги преска4ах.Разхода е истина :P .....ТЕСТВАНО.
е, добре, де.. хора..как така този двигател харчи 6-7 на 100 градско?Моята японка д14а4 през лятото пляска 8.5 - 9.0 на сто, а през зимата зашива над 11 !А рядко качвам до 4000 оборота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

льжете се едни- други и си вярвате,нема лошо!!!!нека човека сподели за разхода градско ако си я купи!!??успех!

ако с Д15Б2 - моното мога да постигна 8-8.5 градско в София, защо с иконочмичния витек 6.5-7/100 да е невъзможно?!
Не знам какъв маршрут караш за 8.5 градско, но моята Д15Б2 от Съдебна Палата до Кошарите и обратно всеки ден не дава по-малко от 11-12 така, че нека да спрем със сектантството, а?
..това че вашите коли горят толкова много не означава,че и другите Хонди трябва да харчат по 10 литра градско ,няма да убеждавам никого хората които съм возил са се уверили.Количката ми си е перфектна и не виждам защо трябва да дава такъв огромен разход

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6-7 градско?????????????????????? кво ви става бе хора??????? постоянно чета как 1,3 литрови хонди "прескачат" коли по 140-150 к.с. и горят по 6 - 6,5 градско. осъзнайте се малко! заприличвате на някои други форуми???

Boosted CRX 2g D16Z5 на нормално градско каране без да влиза в boost много,много 8/100 :) 100 октана само ОМВ.Готов съм да го докажа на всеки който не вярва,нямам нищо на против да се повозя за ваша сметка :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

льжете се едни- други и си вярвате,нема лошо:)!нека човека сподели за разхода градско ако си я купи!!??успех!

ако с Д15Б2 - моното мога да постигна 8-8.5 градско в София, защо с иконочмичния витек 6.5-7/100 да е невъзможно?!
Не знам какъв маршрут караш за 8.5 градско, но моята Д15Б2 от Съдебна Палата до Кошарите и обратно всеки ден не дава по-малко от 11-12 така, че нека да спрем със сектантството, а?
а сега де?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest J&D

Моята японка д14а4 през лятото пляска 8.5 - 9.0 на сто, а през зимата зашива над 11 !А рядко качвам до 4000 оборота.С D14A8 съм (вижда се вляво). Никога досега не съм успял да стигна 10/100 градско - ясно е, че говоря за зимата.Ямбол е малък град и обикновено когато паркирам, двигателят още не е влязъл в температуренрежим. И така най-малко по десетина пъти на ден. Маx - 9.5/100 и то с големки усилия.Засичам пълно - пълно с изминати около 400-500 км.Струва ми се, че има нещо не наред при теб приятелю.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А рядко качвам до 4000 оборота.

не мислиш ли че, точно това ти е проблема? Карай с перманентно опушени и зацапени свещи и инжектори, после чакай да гори малко :P

Не знам какъв маршрут караш за 8.5 градско, но моята Д15Б2 от Съдебна Палата до Кошарите и обратно всеки ден не дава по-малко от 11-12 така, че нека да спрем със сектантството, а?

най добре кажи "здравей Омбре" :) - точно толкова ми гори акорда - тон и половина, автоматик :D
е те това ме уби ,гори му много щот я кара в ниски обороти???:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

льжете се едни- други и си вярвате,нема лошо!!!!нека човека сподели за разхода градско ако си я купи!!??успех!

ако с Д15Б2 - моното мога да постигна 8-8.5 градско в София, защо с иконочмичния витек 6.5-7/100 да е невъзможно?!
Не знам какъв маршрут караш за 8.5 градско, но моята Д15Б2 от Съдебна Палата до Кошарите и обратно всеки ден не дава по-малко от 11-12 така, че нека да спрем със сектантството, а?
ми... пролетта харчех 9/100 газ(сега 10/100) . Сутрин и вечер правя по 20-25км почти без спиране - оставям жената, децата, вечер обратно...Ясно - ако караш 4-5км сутрин и вечер ще е повече сигурно, няма как, ще трябва буквално да "палиш броиш до 10 и тръгваш" :).Сега определено усещам разлика в разхода ако вечерта съм я вкарал в гаража, щото иначе 5-6мин работи за да сгрее купето и да остържа скрежа :)По каталог на Д15Б2 му дават около 8-8.5/100 градско - не помня точнона икономичния витек 90кс, пак по спомен, дават 6.5-7.Ако без да си го поставям за цел горе-долу постигам този разход, защо и другия да не е верен?!PSза оборотите, пробвах няколко пъти различно да карам - примерно или да съм на макс предавка (обороти не по-ниски от 1500), или обратно да не падам под 2500-3000, като че ли най-сполучливо се оказа да не падам под 2000 (ако съм в движение :P) и да превключвам на 3-3500 (ако не изправарвам)Но във всички случаи разликите в разхода бяха трудно доловими, склонен съм да мисля че се самоубедех кой режим е най-подходящ :) Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това трасе не ми говори нищо (искам да кажа не знам как е натоварването, предполагам е добро де :-))) ). Знам само, че аз минавам около 5 километра за 40-50ина минути - всеки ден.

Редактирано от The Penalty

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vex

Това трасе не ми говори нищо (искам да кажа не знам как е натоварването, предполагам е добро де :-))) ). Знам само, че аз минавам около 5 километра за 40-50ина минути - всеки ден.

Е ти всъщност не караш градско а на място :)По тази логика, ако по цял ден правиш кръгчета около блока на 1-ва, разхода ще ти е висок. Защо не избереш по заобиколен маршрут но поне да се движиш... сигурно разхода ще ти падне :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами ще ви кажя мойта горе доло колко лапа:- градско окло 9 , като се има на предвит че я понастъпам;- дълго около 5 , като се има на преджид че Не я настъпам (около 100 км/час)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Кало�н Кателиев

Пичове, като ви гледам разходите, дето сте ги написали и после градовете, от които сте ... що не взехте под внимание кой къде кара градско? :) Моята D14A4 ми гори 6л/100км градско, ама си я карам в Габрово. Като се прибера по Варна и не падам под 8л/100км. Най-обективна оценка за среден разход, според мен, дава извънградското каране между 2200RPM и 3000RPM (при мен т'ва са 90km/h и 115 km/h съответно). Както беше казал lookcho в подобна тема преди много време за тия с ниския градски цикъл - "Карат в Етрополе и го водят градско". :) Да не забравяме и другите фактори, влияещи върху разхода - зле напомпани гуми, големина на гумите и джантите, мръсен въздушен филтър, кофти масло, кофти бензин, октаново число на бензина, студено време, баир наго-о-оре, баир надо-о-оле, ветер отле-е-ево, ветер отде-е-есно, ветер попътен, ветер срещупътен, надморска височина ... аз станах като руснака от оня виц с американеца, руснака, DODGE-a и Москвича малко ... :P ... ама си е така. Ей, на, моят "Ежко" си ми дава 4,8-5л/100км при каране със 70km/h на 4-та извънградско. Преди да ме нападне някой "КЪВ Е ТОЯ НИСЪК РАЗХОД, ЩО СИ ИЗМИСЛЯШ??!!" - който ми е виждал колата, знае за какво става дума. :)Peace! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Еди Ведър

Това трасе не ми говори нищо (искам да кажа не знам как е натоварването, предполагам е добро де :-))) ). Знам само, че аз минавам около 5 километра за 40-50ина минути - всеки ден.

...че то по добре пеш бе човек по бързо ще стигнеш хем и джогинг ще си направиш за здраве :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малееееее, чета и не мога да повярвам че спорите за разход.Който иска тест - давам му мойта кола за една седмица и ако удари над 8л/100 градско (става въпрос за София-задръствания, ....студ...) - зареждам неговата с бензин през цялата 2008г., ако се окажа прав - той на мен :) Незнам вече колко пъти си правих експерименти, зареждайки само от една бензиностанция, минавайки през различни маршрути - диапазона на разход е стеснен до макс!!! На извънградско наситина ако си караш Икономик , НО с 90-110км/ч - може да падне под 5л/100км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да поясня нещо много важно:Градски разход се измерва при дълго градско каране, а не да запалиш, да идеш на работа на 3-4км с едва загряла кола, вечерта пак същото..........това си е просто загряване на автомобила, а не градско каране, освен това наистина има огромно значение къде се кара колата - в Пловдив вече става все по-зле от началото на годината откакто пуснаха безмитния внос на автомобили, а споменатия разход на сивика ми е от миналата година, понеже от началото на тази съм с акорда. За Териоз-а и Акорда данните са пресни. Моя градски разход е при навъртане на 150-200км градско на ден, като колата ми почти не може да изстива между 2 паленета, така че е загряла през почти целия ден и в благоприятен режим за каране.А относно зависимостта между оборотите и разхода специално при Хонда си има мноооого написано в друга тема, така че тук няма пак да се разискваме, като ти е любопитно я намери с търсачката!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното засичане което направих наскоро -

 

12,5 л /100 km

Мисля че е нормално с оглед на късите и натоварени маршрути по които карам и то само градско .

Редактирано от dio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не искам да засягам никой ,но защо продължавате да се връзвате на тия простотии?дайте да се разберем,момче попита за модел кола,някой подаде биберон и всички трябваше да го засмучем ,така ли? :D все ми се струва,че можем и по добре,или не ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

караниците са безсмислени.Всеки си знае колата колко гори.Невервам някои тука да тръгне да лъже и т.н.Всеки кара по различни пътища, различни коли по различен начин !Относно колата аз съм доволен от нея :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...