Jump to content
VTEC

Крив проблем с предото стъкло

Recommended Posts

Колеги знае ли някой дали предният прозорец има някакво специфично нагласяне спрямо двете релси(водачи) в които се движи нагоре и надолу?През период от няколко месеца ми излиза от уплатнението на релсите(водачите) без причина и започва да се вдига диагонално и на криво.Налага ми се да разглобявам корите на вратата и да нагласям прозореца да се движи в тях.В тия студове крива работа а и осветление трябва.И понеже времето е кофти а и не ми се разглобява перманентно, ако някой знае нещо да помага.Има ли някакъв ред ,по който се стягат болтовете на въпросните релси(водачи).Благодаря предварително

Редактирано от vtec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм свалял прозорците. Бяха ми излезли от уплътненията на релсите . Поне аз притисках голямата част на стъклото с малката. За да бъда по точен: Страната на която лежи по-голямата част от стъклото я поставям в релсата, а релсата леко я затягам. Откъм малката част на стъклото започвам да притискам стъклото с релсата докато влезе стъклото в релсата и цялото стъкло си пасне чудесно. Тогава затягам всички болтове докрай. Дано да съм ти бил полезен. :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vtec

Аз разбрах отдавна че без разглобяване не става,вече няколко пъти го правя,но най странното е че нагласям стъклото в релсите,оставям ги леко разхлабени,разджижвам леко за да се напасне добре и после стягам винтовете.След няколко месеца просто си излиза-забелязах като е студено го прави този номер.Явно уплатненията се втвърдяват от сруда.Ще пробвам да ги напръскам с нещо.Благодаря за съветите колеги.

Редактирано от vtec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен в началото на тази година ми разбиваха колата и сам си сменявах стъклото.да ви кажа ако си напаснал релсите добре не мисля че може да излиза.според мен има нещо по механизма,мисля че в определен момент повдига повече предният или задният край на стъклото и за това се получава така.просто съвет,погледнете механиката как се движи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

регулировката не се прави като се местят релсите, а се мести целият механизъм от двете болчета по средата на вратата дето го държат. Не пръскай с нищо уплътненията особенно с масло -ще стане по-лошо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма да се разминеш без разглобяване.има регулиращ винт.прозореца вижда зор защото не върви в гумените уплътнения и се изкревя настрани и съответно излиза от тях-така че може да се оправи с най обикновени смазване със силиконова смазка-аз моите ги смазах със WURTH за гумени уплътнения у вече 7-8 месеца нямам проблем-а механизма го смазах със смазка пак на WURTH и върви като новуспех :)

Много точно обяснение. Но аз напръсках каналите на водачите и механизма с ВД40 и проблема се реши. Пробвай преди да предприемеш по-сериозни манипулации.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...