Jump to content
dragorip

който разбира от компютри да казва

Recommended Posts

хора значи ъпгрейдвам си компа и то яко и се двоумя между тези 2е карти ако някой му разбира да каже аз лично съм превърженик на джи форса а маа този радион много ми го хвалят та ето ги и картите http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=529557 http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=528728 хайде да видим кой му разбира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо за ATI!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest teror1sta

специално тези карти не съм ги побвал ама по принцип твърдо за АТI !! и само AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

компа ще яко за игри и като стана на въпрос пробвайте тази race 07 има и акорд като покараш малко :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8600ГТС е малко напомпана версич и има цена щото е на асус и е с сайлънт охлажданеза мен няма смисал от сравнение, бих взел атито не само заради това че е по бързо,256 битова шина на памета, но и това че с тв-аут нямат никви проблеми и дават перфектна картина :P

Редактирано от lefter0v

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това АТИ е мнооого по-бързо от тоя Ге-форс ... останалите мнения ги трия :Pкато не знаеш питаш тоя дето знае :Phttp://www.tomshardware.com/2007/12/03/bes...card/page3.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още нещо :P колеги - моля не лъжете и не коментирайте теми които не разбирате :P драго - няма общо между двете карти освен цената и количеството памет :P - не става дума за предазсъдаци ( аз в момента с с Н-видиа ) а за това, че ати то в общия случай е почти два пъти по-бързо :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

специално тези карти не съм ги побвал ама по принцип твърдо за АТI !! и само AMD

:P:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еб*си цензурата :PАз пък съм за nvidia ако говорим за карти от един клас. Някои ден ако ATI аи оправят подръжката на драйвъри и софт.. може да станат интересни за мен :PТака и е с AMD... ама там е ценови компромис.. няма да коментирам :PА особено пък tomshardware.... аиде моля ви се... тия отдавна се продадоха :PИ сега си говорете колко не разбирам от компютри... или ме цензурираите... все тая. Опита говори сам за себе си :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм твърдо за nVidia, но не за точно този модел, цената е прекалено висока заради марката и заради тихото охлаждане. ATI са по-бързи само на синтетични тестове. Самите игри напоследък са по-оптимизирани за nVidia, пък и драйверите им са по-читави. Т'ва си ми е личното мнение, дано не предизвикаме поредната кавга ATI vs. nVidia, като в някои други форуми :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм твърдо за nVidia, но не за точно този модел, цената е прекалено висока заради марката и заради тихото охлаждане. ATI са по-бързи само на синтетични тестове. Самите игри напоследък са по-оптимизирани за nVidia, пък и драйверите им са по-читави. Т'ва си ми е личното мнение, дано не предизвикаме поредната кавга ATI vs. nVidia, като в някои други форуми :)

няма да предизвикаш кавга защото ще ти изтрия мнението ;) ... а иначе тоя спор е безсмислен - има си класове и в тях си има съотношение цена/ производителност ати води в ниските класове до 220$ с доста а нагоре просто няма представител от много време ... като изкарат истинско ново поколение видеочип ( не тая междинка в момента ) и започнат да се борят във високия клас , може да се спори пак , но до тогава всичко е до - какво получаваш за парите си ;)ако драго даде още 100$ за едно 8800GT( и го намери ) тогава ще е друга песента , но за тия пари ATI рулират

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest iSpider

Абе вместо да давате по незнам си колко си пари всяка година за ъпгрейди, що не си вземете една конзолка (PS3/XBOX/Wii)? Хем е сигурно че игрите ще вървят гладко със всички екстри, хем е лесно за пренасяне като се ходи на game-гости :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest SLADURA

Като цяло ... Ати-то е по добро от тези двете карти .... но ! АТИ не ми допада като фирма - имал съм няколко атита - доста са зле в някой отношения и от към драйверите най вече!8ма серия на НВидия според мен е супер глупост ! - все още няма почти нищо за ДХ10 , а и след време като позаизлезнат нещатата за ДХ10 - ще са супер зле тези карти ... Моя съвет е да изчакаш в момента - да не си купуваш нищо ! или както казва колегата - щом е за игри - Има PlаyStation :) по добре си закупи него!Или ако намериш от някъде 7900ГТО или 7900ГТХ ... вземи си от тях .... ще ти служат вярно поне още 2години!Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора значи ъпгрейдвам си компа и то яко и се двоумя между тези 2е карти ако някой му разбира да каже аз лично съм превърженик на джи форса а маа този радион много ми го хвалят та ето ги и картите http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=529557 http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=528728 хайде да видим кой му разбира

Опаааа кой ще си купи карта от мен :) Ако решиш да купуваш, пиши едно лично ;)
аз съм решил само чичебиев син да стори мукает да иде до джяр да ми направи поръчката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ShEfA

Аз вече казах, че съм твърдо зад ATI. Защо? Защото се занимавам с компютри и асемблиране на компютърни конфигурации. За сега съм слагал само ATI карти и никога не съм имал проблем. Обаче както се знае от всеизвестната поговорка, на обущаря децата ходят боси... аз съм с ATI 7200... 32MB ... но не се оплаквам :) Нито съм я клоквал, нито съм й слагал вентилатори. С тази карта подкарвам NFS Most Wanted с перфектно качество без да накъсва. За да проверите колко изисква принципно тази игра, вижте да питате Google. :P Картата е на... ммм... около 5 години мисля, айде не 5 ама на 3 със сигурност. :P За сега нямам оплаквания от ATI, стига да знаеш как да инсталираш компютър като хората всичко е наред :P Аз съм сектант в категория AMD+ATI :) Това е железна комбинация, мда :)

Редактирано от ShEfA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тези пари АМД 3850 е по-добро.за 200+ пък най-доброто цена/скорост е 1950Про/ГТ за около 300 - 3850, пак АМДА и драйверите на АМД/АТи в някои отношения са по-добри... в някои казвам :)за 400+лв може да се намери 8800ГТ на Невидия . Най-добрата карта на най-добри цени :PЩом човека гледа карти за 300 и кусур - значи иска да играе, СЕГА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лично аз игри играя много рядко, картата ми служи за 3D MAX, Maya, AutoCAD i Archicad ... монитора ми е 22"LCD търся високи резолюции ... моята е доста по-силна е от 8800GT в високите резолюции ... а относно игрите, сега превъртях CrySis на MAX детайли само без Antialaising ... на 1600х1200 .... мисля че тази игра си е достатъчно мерило за какъвто и да е видео ускорител. имаше само 2-3 момента на лагване - но там не знам вече каква машина трябва да имаш :unsure:п.с. в последния линк който си дал - не фигурира моята карта :ph34r: ... там е само 7950 ;) .... но няма значение ... за това което аз правя - моята карта е по добра от 8800 - причини 512бит шина, 2 процесора, 1ГБ видео рам ... (картата работи с пълния си капацитет и без да е активирано SLi-то ) в комбинация на моята карта с добър процесор, който AMD все още нямат - резултатите са доста впечатляващи ;) Поздрави .....ииии нека битката AMD/Intel и ATI/nVidia спре ... че е безбоооожна кавга - в data.bg и hardware.bg е писано достатъчно по темата ;) ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз само искам да попитам... защо хора които казват "занимавал съм се само с X" може да каже че X по добро от Y? :unsure:аиде малко по обективни бъдете... аз лично говоря като човек от преди да има ATI или nVidia на пазара :ph34r:а и мен ме интересува повече стабилност и съвместимост... не само с windows ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lookcho

аз само искам да попитам... защо хора които казват "занимавал съм се само с X" може да каже че X по добро от Y? :unsure:аиде малко по обективни бъдете... аз лично говоря като човек от преди да има ATI или nVidia на пазара :ph34r:а и мен ме интересува повече стабилност и съвместимост... не само с windows ;)

Ти убеден ли си в това ? защото аз видях ати за първи път през 91-ва ;), а те са на пазара от малко преди това към 85-та, когато още се напикавах ;) - демек по времето когато в българия пазар нямаше ...нвидиа вярно са основани малко по-късно , но пак питам ;) ти беше ли на пазара тогава ? спорим предимно хора дето малко или много се занимаваме с тия работи, сглобяваме по някоя друга щайга - кой по-малко , кой повече - и аз поне за себеси смятам че съм обективен, за мен има добра карта в дадения ценови диапазон - под 100$ е ати марката , около 100$ е нвидиа , около 130 е пак ати , около 200 пак , около 280 е нвидиа и нагоре пак са те ... стабилността на видеото рягко е проблем на производителя на чипа ,а по-скоро на следвщото звено ... драйверите на ати често се споменават , но накой от споменаващите писал ли е драйвери и знае ли за какво точно става въпрос като се говори за това че не били "хубави" ? дайте малко информация и на нас ...текущата ми нвидиа е 4-тата в тоя гаранционен период , добре че доставчика ми ( асбис ) е печен и сменя без да пита ... апък атито ми преди 4 видеокарти избиваше артефакти като се вдигнат с 30% честотите на паметта и процесора ... КАКВО е то съвместимост и как го мериш ?по темата - драго интересува ли се от игра върху UNIX ?П.П. ако се чудите защо чисто новото ви ати не може да подкара 3DMARK никоя версия ;) не се чудете - просто не е поддържа от софтуера и трябва да правите гимнастики за да го подкарате . Но защо ? липсва му съвместимост или Mad Onion се прекръстиха при покупката ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Добре де, няма да го обръщаме на лични свади :unsure:Тези години бях там.. ама явно в моите среди малко по бавно идваха технологиите само съм чел за тях (можеби ти не си бил по това вереме в БГ?) :ph34r: пък и беше повече "a figure of speech" ... както и да е ;)А и поста ми беше насочен към хората които не са били на двата фланга ;)Просто аз лично не бих си взел ATI дори и само заради проблемните драйвъри ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

даже не съм ги чувал тези уникс :unsure::ph34r: ама айде да не се карате коя п.шка е по голяма ати или нвидия аз само исках да разбера коя карта е по добра за игри мене това ме интересува за друго компа не си го ползвам не ми трябва да обработвам клипове снимки и тем подобни работи искам да се кефя на игри това е лукчо мерси братле за точния и конкретен отговор п.п даже ще дойде и с волан компа само пускайте по 1о л.с да ви сцепвам от каране ;) като немога на пистата поне на игри да се кефим

Редактирано от dragorip

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vex от тука е най-прав и обективен. само дето мисля ,че Ати при ниските класове са доста по - добре{от ли4ен опит - след 2 изгорели нвидии най после мога да кажя доста по доброто Ати 9200 про (нвидията беше същия клас}.Атито както при игрите така и при тв аута беше в пъти по-добро.До скоро проблема на Ати беше при драйвърите под линукс ама взеха да се вземат в ръце. И все пак на нвидия драйвърите под линукск, 1 колега имаше доста главоболия и добре че накрая разбра че е от тях иначе щеше да си смени двуядрения процесор с едноядрен, защото системата му беше доста нестабилна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До скоро проблема на Ати беше при драйвърите под линукс ама взеха да се вземат в ръце. И все пак на нвидия драйвърите под линукск, 1 колега имаше доста главоболия и добре че накрая разбра че е от тях иначе щеше да си смени двуядрения процесор с едноядрен, защото системата му беше доста нестабилна.

Полазвам "Slackware" от 4 години не съм имал проблеми с драйвери на Ати!Вярно сега изневерих на марката и ползвам GFORCE 7600GT мога да кажа 4е е желязна но не се държи по различно от Ати!

"Linux bg"

"http://linuxforum.metincom.net/ "

Редактирано от valri

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...