Jump to content
CryoGen

Климатроник на Шмиргела

Recommended Posts

респект ! :unsure: само ако можеш да дадеш и линк какво точно си купил от ebay ще съм ти невероятно благодарен ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

batkosio е маниак и ще помагаме с каквото можем по проектите. Добри идеи му идват в главата на момчето :lol: На живо климатроника изглежда доста по добре от снимката, направо гали окото :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest batkosio

Живко, ще те помоля да качиш снимките от снощи!

Колеги, това са частите:

 

Публикувано изображение

 

Това е списъка, написал съм го на английски, защото ще е по-лесно да намерите частите така:

1/.Main Control System (Denshigiken No.79600-SS0-942)

2/.Connectors: 20 pin and 16 pin for the main control System

3/.Air Mix Control Motor(5 wire type)

4/.Blower Fan High Relay

5/.Power Transistor

6/.Sunlight Sensor

7/.Outside Air Temperature Sensor

8/.Evaporator Sensor

9/.Inside Car Air Temp Sensor(with hose and snorkel)

10/.Heater Radiator Temp sensor and fittings to attach

11/.Heater valve

12/Heater valve solenoid

13/Lots of soldering, disasembling and patience- това е задължително :lol:

 

А ето и снимките, които вчера по незнайни причини не успяха да се качат:

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Редактирано от Victor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest darius

Ей,нямаш спиране!Като си навиеш нещо на пръста,докато не го направиш не мирясваш!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това снимах снощи на сбирката. Следващият път повечко и с по добро качество :cool: Забравих да намаля светкавицата, но на тъмно изглежда идеално

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го видях с очите си , освен евала на такива хора като теб друго незнам какво да кажа ,успех и с другите начинания :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ashes

И аз така :cool: ! Дано, да успея да дойда на следващата среща, че и аз да се порадвам на Прелюда и да се запозная със собственика!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest weapon R

Жестока работа,направо не повярвах на о4ите си как си успял да сглобиш вси4ко :P:rolleyes: Само един въпрос да изплющя.Това което е в средата на таблото,то4но над контролния модул с духалките,какво е?????....субуфер......?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest batkosio

Жестока работа,направо не повярвах на о4ите си как си успял да сглобиш вси4ко :P:rolleyes: Само един въпрос да изплющя.Това което е в средата на таблото,то4но над контролния модул с духалките,какво е?????....субуфер......?

Сглобяването е приятната част, разглобяването ме забави :PНе е суб, а среди-2 броя, пак от японската версия, част от екстрата Pioneer DSP- Digital Sound Processor, състоящ се от 9 колони-обичайните на Прелюд + тези 2 среди и едни суб между задните 2 седалки- жестока работа и качество дори и днес (превъзхождащ плейърите среден клас днес) , да не говорим 09.1991, когато дебютира модела в Япония. Част от системата е бил и 6 дисков чейнджър в жабката, но е много трудно и скъпо да събереш цялата тая система :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като тръгнеш да я продаваш тая кола само "Кристи'с" в Лондон могат да ти я продадат на далавера !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все повече сме хората ,които ще се обръщат към "Кристис" ако/когато решим да си продаваме колите май....!!!Но Косьо има много хубави приоритети относно колата си,това ми харесва много.айде другото лято пак ще ти дойда на гости да я видя тази хубавица,но този път ще гледам да не съм пеша!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелелеле .... най-лудия си човече !Браво !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно, поздравления за инициативата и отдадеността към идеите !!! Невероятно добре се е получила колата ти, успех и в бъдещите начинания !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

километража и оборотомера ти ли пак си ,го прави така да свети ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Браво Косьо !!!Докато беше в мои ръце си мислех че е произведена само за каране тая кола, а тя каква стнала.Разни лимузини направо бледнеят във всяко отношение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Косьо !!!Докато беше в мои ръце си мислех че е произведена само за каране тая кола, а тя каква стнала.Разни лимузини направо бледнеят във всяко отношение.

Мерси Тони, старая се, защото колата го заслужава :lol: Прелюд- прелюдия към спортния автомобил - концепцията й е такава, че е направена едновременно за каране, но и с екстрите на лимузина. Само да спомена, че като опции има и тракшън контрол, сензор за дъжд, ел. отопляеми и регулируеми седалки, и още доста неща, които все още събирам...А това е темата за километража:Тема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Косьо !!!Докато беше в мои ръце си мислех че е произведена само за каране тая кола, а тя каква стнала.Разни лимузини направо бледнеят във всяко отношение.

Мерси Тони, старая се, защото колата го заслужава :dry: Прелюд- прелюдия към спортния автомобил - концепцията й е такава, че е направена едновременно за каране, но и с екстрите на лимузина. Само да спомена, че като опции има и тракшън контрол, сензор за дъжд, ел. отопляеми и регулируеми седалки, и още доста неща, които все още събирам...А това е темата за километража:Тема
ооооооооо мерси и със здраве :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте bqtkosjo,Поздравления за невероятното усътдие с което сте си направили колата, рядко има вече хора като вас.Аз съм шофьор на Мицубиши Лансер 90та година 1.5 бензин и аз имам редица подобрения ама не чак толкоз :dry:.Вапроса който искам да ви задам е свързан с темата поставяне на климатроник :). Рядко има човек който наистина разбира и може да даде компетентно мнение и съвети като вас. Искам да направя подобно на твоя климатроник на моята кола с ел. дисплей за регулация на темп етц. Колата е имала мн отдавна (92г) климатик, сега няма нищо. Ще питаш защо искам на толкоз стара кола :) ами истината е както казваш ти че си струва а мн мн си я обичам и искам да ми служи още. Та ваброса е - компресор, изпарител, ремаци, ел. части които ти си изброил и най вече ел диспея ... какво като марка и откаде ще ме посаветваш да си го купя ? Искам да изглежда като при теб с макс малко изменения по централната конзола. Мерси много за изчерпателните схеми. Ако ми кажеш откаде и ако можеш да помогнеш ще съм ти мн благодарен. Особено за дисплея на климатроника - намиране , цена етц. да замени изцяло копчетата на старата конзола. Мерси предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега gosho111, до колкото разбирам Вие искате да направите иновация за Вашия модел, като и монтирате допълнително климатроник. Колегата от нашия форум не мисля, че може да Ви даде таква информация, защото неговото подобрение е така да се каже "оригинално". Неговия модел има климатроник като екстра, докато до колкото разбирам - Вашия няма. Автора на темата е използвал оригинални части и много мерак, до колкото при Вас, ако разбирам правилно, ще трябва изобретателност и иновативност, защото за Вашия модел Вие не знаете да има такава екстра.Може и да греша, нека и автора на темата се изкаже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе много официално звучите бе :) Шефе, прав си, но не мисля, че е невъзможно да се бодне на друг автомобил цялата инсталация на климатроника. Но цялата, а не на кола с друг климатик само управлението на климатроника. Варианта е да се вземат всички части от кола с десен волан и климатроник, и да се напасват. Със свързването аз ще помогна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да питам и аз:имам климатроник от прелюд 4 ген ще стане ли на сивик 5 ген

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се заех със същия проект, обаче още в началото ударих на камък. Оказа се че с елементи от Прелюд с десен волан, няма как да сглобиш климатроник на Прелюд като моя-с ляв волан... Така че внимавайте да не направите и вие тази грешка, защото осъзнах че съм дал пари за куп елемнти, от които само компресора и радиатора стават за употреба! :angry: Яко а?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...