Jump to content
chopper1969

D15b2

Recommended Posts

до колкото разбрах, точно тея филтри от които може да ти е проблема-не си ги сменил. Пробвай със смяна на бензинов филтър първо:cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.

Редактирано от Shadow^Dancer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като че ли, или го нямаше! Много е възможно да си да сте прехвърлили зъб на ангренажа, демек именно до това води там горе. Пробвай да тръгнеш на 2-ра от място, ако не можеш и гасне, значи черпиш бира.А навремето с старата ми Хонда имаше изкривена шийка на захващача на делкото. За 2 години един милион народ се изреди да дава съвети от какво е, накрая ми писна и си срезах водачите на делкото и го зацепих на супер предварение и се оправи. Така че там е някыде твоят проблем...

до колкото разбрах, точно тея филтри от които може да ти е проблема-не си ги сменил. Пробвай със смяна на бензинов филтър първо;)

charlie, ами като че ли го нямаше, не мога да съм сигурен, но до тогава само на равно я бах карал ... а ремъка го смених веднага почти. не я бях усетил още. а вчера малко в балкана като покарах ... се усети това забиване. интересно че на една и съща отсечка на едно и също място и един и същи наклон, както не върви и изведнъж почва да върви, после пак се умърлуши ... динамичен е някак проблема. а това за делкото дето ми го обясни ... направо беше на чужд език ;) а това за втората от място ... как да го разбирам? паля, включвам на втора и тръгвам, или? тръгва на втора иначе. някой път по-добре друг път по куцо. chopper1969, бензиновия филтър ми е на мушката, ще го сменя в най-скоро време. междувременно някой ако знае да ми каже някакви симптоми на неправилно поставен ремък. как може да се разбере ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CryoGen

разхода на гориво как ти е ?

Редактирано от CryoGen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми забива за секунда,само при трагване с малко газ и пускане на съединителя малко по бързо,едно такова хулцане.но не винаги го прави. и аз се чудя от какво е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а като я даржиш в високи обороти прави ли го? имам впредвид над 3000 оборота?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разхода на гориво ми е към 6.5 извънградско. градско не съм я засичал. във високи обороти над 3000 също се случва, но по-леко и бързо се оправя. към 3500 вече всичко е наред. иначе на втора потегля спокойно, даже без газ. и на трета ще потегли ако и дам повече газ, каква беше целта на тоя експеримент?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък,когато и смачкам повечко газта няма значение на какви обороти е...за 1-2 секунди ускорението е някак мижаво или поне на мен така ми се струва и след тези 1-2 сек все едно се включват още 2 цилиндъра да помагат...незнам на какво се дължи и аз.Сменени са филтрите всичките.Ремък не съм сменял но и това ще стане скоро.Дайте някаква идея.Някой има ли подобен проблем

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем и се оказа, че от лош бензин се е запушила.Сложих добавка за прочистване на инжекцион и не след дълго се оправи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това било при всички D15B2 мотори и ми казаха да свиквам с това по бавно набиране при парвоначално подаване на газ просто корайте на по високи обороти Хондата не се плаши от това даже и е много добре :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега започни от малките неща:Смени бензиновия филтър и другите консумативи(трябва),махни си катализатора,на мой приятел целият проблем със забиването му идваше от попаднали парчета от преебания вече катализатор в крайното гърне.След ходене по елкони и майстори махна катализатора смени задното гърне и колата заспа.Като ти работи колата иди и си сложи ръката на аспуха,ако духа силно(свободно) ок ,но ако едвам се усеща махай катила.Сори за off topic-а ,но и спирачната течност и антифриза се сменят поне.... на 5-6 години.А нашите коли масово са на повече годинки-всеки да си прецени.Колегата GINDAHOOD описва нещо като кълцане(има доста теми по въпроса),ползвайте търсачката.Това хулцукане се проявява от много неща ,но най често е скъсан тампон на мотора(зад предния фар),запушен филтър,кофти гориво(слага се добавка),рядко и от жило. :lol: Успех и да напишеш какво е станало :P

Редактирано от vtec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви колеги за помощта.Ще прегледам изпускателната система и най-вероятно ще махна катализатора или ще го заменя с нов,а може би и гърнето.Отдавна ми се иска да сменя и колекторите с 4-2-1 или 4-1 но нямам финансова възможност вмомента и за това,както и с по голяма тръба ф50 примерно,но всичко поетапно.Още веднъж Ви благодаря за отговорите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата е благодарил от мое име гледам, благодаря на всички които се отзоваха и от мен :lol: значии сложих от това за прочистването и като че ли се оправи. тия дни ще я разкарам пак балканско да видим дали съм прав. иначе някой да има инфо къде в пловдив могат да ми заменят катализатора с парче тръба?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата е благодарил от мое име гледам, благодаря на всички които се отзоваха и от мен :rolleyes: значии сложих от това за прочистването и като че ли се оправи. тия дни ще я разкарам пак балканско да видим дали съм прав. иначе някой да има инфо къде в пловдив могат да ми заменят катализатора с парче тръба?

Колега я кажи каква е тази добавка за про4иствае на инжекциона на моя д15б2 двигател ставали тази добавка тои е моно инжекция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей тва е добавката, тая статия съм я чел още преди да си купя колата. ама много пари де*а ... иначе това решава проблема от всякъде. johnyboy, сподели колко ти струва да я "сипеш" тая добавка? а иначе на конкретния въпрос - добавката е няква универсална за инжекциони. изхвърлих тубичката, не помня какво пишеше, ама от бензиностанцията си я взех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тая добавка е от малко по-скъпите ама пък работи безотказно !!!иначе добавка за прочистване на инжекцион е една добра стъпка, особено в ранните стадии на придърпването на д15б2. Понякога след сипване на добавка, нещата се нормализират за известно време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...