Jump to content
lookcho

Изчезва ми бензина

Recommended Posts

1. използвай обонянието си за да разбереш дали тече от някъде - шансовете ти са добри , но не го прави само преди да запалиш , а и на запалена кола ( да има налягане в системата) 2. ако не тече направи същия експеримент , но от пълно до празно и обратно ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

номер 4 е верния отговор не се притесняваи 90 процента от хондите са така на празен резервоар сипах 10 литра стрелката мръдна и отиде то4но на края на 4ервеното за резерваслед това сипах още 10 литра и измина цялото разстояние до средата на скалата за от4итане и сигурен ли си 4е резервоара ти е 55 литрана 5-та генерация хондите резервоара е 45литра- проверено

Редактирано от go6i11

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. използвай обонянието си за да разбереш дали тече от някъде - шансовете ти са добри , но не го прави само преди да запалиш , а и на запалена кола ( да има налягане в системата) 2. ако не тече направи същия експеримент , но от пълно до празно и обратно ...

Какво имаш предвид от пълно до празно - sorry не го разбрах Иначе мирисах на всякъде и при работеща и загасена кола не мирише И ти караш D16A8 давало ли ти е такива разлики

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

номер 4 е верния отговор не се притесняваи 90 процента от хондите са така на празен резервоар сипах 10 литра стрелката мръдна и отиде то4но на края на 4ервеното за резерваслед това сипах още 10 литра и измина цялото разстояние до средата на скалата за от4итане

Според теб експиремента е следният Опитвам се да мина 250 км . или загасва или... Лятото нямах този проблем смятах си ги точно +- 2 л.Да резервора ми е 55 л Редактирано от fanaticeti

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:ph34r: и аз така гледах отна4ало стрелката на бензина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CryoGen

Колега имам абсолютно същия проблем ... прибирам се ... стрелката на една позиция, паля сутрин с 1-2 мм по-ниско ниво ...чесно казано ми е много студено да се занимавам точно в този сезон да разнищвам тази мистерия ... но съвсем скоро ще се заема сериозно ... надявам се все пак някой ако е имал подобен проблем да напише как го е решил

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се получи също подобна аномалия но не че ти е изчезнал бензина а уреда не показава верно откакто стана студено нещо се бъгна и моя а аз не карам на бензин но зареждам повечко да има за всеки случай пробвай да заредиш колкото километра си изминал и ако пак отиде до средата е от уреда проблема ако ли не може нещо да се позапушило че напоследък попадам само на калпаво гориво

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам на газ и периодично сипвам по 10л бензин - като стигне стрелката на резервата и леко влезе в червеното.И стрелката - хооооп на средата. Много изнервящо според мен, но се свиква.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво имаш предвид от пълно до празно - sorry не го разбрах....

Демек зареждаш резервоара догоре, докато изключи пистолета на колонката, караш колкото караш и отново зареждаш догоре, докато изключи пистолета на колонката. Гледаш колко км. си минал и колко литра си сипал втория път и смяташ !!! И мое мнение - не се лъжи да смяташ по стрелката. При мене от пълен резервоар до средата е около 20 литра, от средата до резерва около 10, и резерва е около 10 литра. Казвам "около" щото в момента не си спомням дали резервоата ми е 40 или 40-2-3 литра. Понякога караш и стрелката не мърда, понякога пада все едно ти тече бензин отнякъде !!! Горния метод за засичане е най-точен - като смяташ разход ползвай него. И гледай да пълниш и двата пъти на една бензиностанция - да не те лъжат различно :fun:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно уреда за измерване на горивото да не отчита много правило, а и от червената зона до празния резервоар са поне 5 литра ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво се оказа харчи много или не отчита вярно

при мен се оказа: и двете :) ... на светеща лампа съм минавал 150км градско :bow: П.П. двигателя ми не е а8-9 , а з2

И гледай да пълниш и двата пъти на една бензиностанция - да не те лъжат различно :bow:

колегата е прав , но с вдно изключение : така или иначе ще те излъжат - гледай да заредиш на една и съща колонка в една и съща бензиностанция ;) , че не лъжат равномерно колонките

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей и аз съм така,с тоя разход 15 нещо не си го обяснявам.а карам кафемелачка :bow:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стрелката на бензина въобще не я гледам вече. Карам си аз извънградско минавам 200км стрелката почти не мърда, изминавам още 100км и О БОЖЕ!!! половината резорвар го няма :) ако карам по надолниче или нагорнище пак дава грешка. Един съвет: Не ползвай бензиновия датчик за статистика!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest darius

Демек зареждаш резервоара догоре, докато изключи пистолета на колонката, караш колкото караш и отново зареждаш догоре, докато изключи пистолета на колонката. Гледаш колко км. си минал и колко литра си сипал втория път и смяташ :) И гледай да пълниш и двата пъти на една бензиностанция - да не те лъжат различно :)

Това е най-добрия начин да сметнеш разхода.В София моя Б16А2 харчи 12,като застудя 14,щото термостата ми е заминал.Иначе не се стягай,лъжат ни в грамажа,сипват водица и други разни CH-примеси,времето е студено и задръстванията огромни.Поне на светофарите с отброяване на минути можеш да гасиш....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest johnyboy

Тя тая тема си е за кошчето :) Обсъждате многократно дъвкан въпрос :) Всички уреди са ориентировъчни, кето значи НЕТОЧНИ!!! На сивиците са май най-неточни!Разход се засича от пълен ( значи да виждаш бензина а не когато изключи пистолета ) до пълен и то с предписаните от производителя гуми!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен почти навсякаде лъжат в количеството.Отделно като заредиш няколко пъти "лайна" с бензина и караш на резерва и дръпне утайката ,всичко може да стане и датчика а и не само на него.Според мен трябва чистене на резервоара и добавка за бензина която спомага за изчистване на водата в горивото.Да и това го има като вариант.Мой съсед имаше такъв проблем.Пича си кара,стигне ли му до средата и колата почва да се дави,прекъсва.След ходения по мъките,елкони,чудеса.......се оказа мръсотия и вода в резервоара. :lol: Успех с горивата колеги.Цените са ни европейски ,а даже и по скъпи вече ,ама качеството....... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...