Jump to content

Recommended Posts

само на 2-ра скорост ли го прави това или на всичките?когато е студена прави ли го?има ли значение дали я караш по баир или е натоварена колата?дай повече инфо,че така няма как да помагаме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа най-вече на 2-ра ми го прави но в частност се появява и на 1-ва, и на 3-та. Да като е студена се появява по-често. Значи като включа на 2-ра и като започне да тласка включвам на 3-та и едвам се движа в смисъл че сам натиснал педала на газта до дупка а няма мощ и едва след около 4-5 сек. Започва да наема, а ако не включа на 3-та и задържа педала на газта не се оправя тласкането, в смисъл на 2-ра съм започнало е да тласка аз си вдигам крака от газта и оставам на 2-ра в момента в които започна да подавам пак газ пак се започва тласкането. Това всичко трая 2-3 сек. :):):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ходих в юби-ко пича там ми каза че по принцип се появява между 1700-2000 оборота и нямало оправяне, но при мен освен тогава се появява и над 2000 оборота от време на време !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

синдрома д15б-злеоправя се, но може да е от толкова много неща, че или запретни яко ръкави или я остави в сервиз където ще се навият да си играят доста дълго време с нея.и ДА, от юби-ко са абсолютно прави, нищо няма да се промени ако смениш електронния блок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ChangeAble

Алтернативата която ми предложиха е да мина на газ и щяло да изчезне. За това реших право да се допитам до форума дали някой може да помогне и ако няма начин или ще мина на газ или ще се примеря с тласкането ама … !!!:):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

на газ повечето подобни проблеми изчезват защото проблемът на д15б2 е най-вече в инжекционано "в инжекциона" е доста обширно понятие, затова и не се наех с подробности.на кратко: на газ, има голям шанс да изчезне проблема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Garrett

не съм на вътре в материята, но възможно ли е да се дави колата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми явно ще пробвам на газ и дано изчезне. И по между другото и те ми казваха за някакъв проблем с инжекцията за модела на моята хонда и че го правила защото е моно. Мерси все пак !!!:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а със смяна на консумативи пробвал ли си?като например нов бензинов филтър,свещи,кабели....?палец и капачка на делко....?ако скоро не си сменял тези неща според мен започни от там.иначе може някоя от дюзите ти да има нужда от чистене......или просто сипи на фирмата RedEx добавка в бензина за почистване на дюзи.поне се опитай да отстраниш проблема....,че ако скочиш на газ може да ти преебат други неща

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж да не са сложили бензиновия филтър наопаки ако е възможно,защото той си има посока по принцип.иа и още нещо след смянатъа на части в БГ-може да си попаднал на някакви боклуци и вместо да се ортази добре на колата ти,да я развали.правила ли ти е проблема преди да смениш всичките масла,филтри и консумативи или не?защото ако е започнала да ги прави проблемите след това нещата са ясни...връщаш старите части и почваш да ги сменяш едно по едно докато не разбереш кое преебва нещата:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на газ повечето подобни проблеми изчезват защото проблемът на д15б2 е най-вече в инжекционано "в инжекциона" е доста обширно понятие, затова и не се наех с подробности.на кратко: на газ, има голям шанс да изчезне проблема

Ами ако сложи пълна инжекция.Да не би да си сложил някакви скапани свещи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При слагането на пълна инжекция този проблем изчезва, поне при мен беше така :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мдам, имали сме сивици с подобно прекъсване и проблем от свещите.но слагане на пълен инжекцион само и само да изчезне проблема е малко прекалено. за доста по-малко пари един читав майстор ще поправи мотора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ChangeAble

А в такъв случаи ако може препоръчай те ми къде има разбиращи и доказали се майстори в тази сферата на газовите уредби и горе-долу колко ще ми легне? :blink: Иначе аз преди да и сменя всички консумативи я бях карал два дена и тогава не беше се появило това прекъсване. Освен пак ще и сменя газов и въздушен филтър и ако не се оправи минавам на газ!!!;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко месеца имах подобен проблем - колата губеше мощност и вървеше само на висока предавка на ниски и средни обороти и ако не подаваш газ до дупка. Оказа се, че се е затлачило филтърчето което е на самата бензинова помпа в резервоара, а в резерноара имаше някакви странни утайки, за които "разбиращи" предположиха че е парафин или нещо подобно. Вероятно съм заредил с отвратително гориво, тъй като проблема се появи 200-300км след като заредих в една малка провнициална бензиностанцийка. Смених филтърчето, почистих резервоара и тогава нямам подобен проблем :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същата хонда със същия проблем и тои е 4есто срещан. На мен във високите обороти по не ми го правеше, след 3500 например. Като сложих газ този проблрм из4езна, успокои се колицата, но и стана малко по мудна:cool:) Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest johnyboy
но слагане на пълен инжекцион само и само да изчезне проблема е малко прекалено. за доста по-малко пари един читав майстор ще поправи мотора.
Я посочи един такъв, ако обичаш :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...