Jump to content
dotzula

Застраховка каско и оптичен тунинг

Recommended Posts

Много ми е интересно, когато вложиш известна сума за външно преобразяване на автомобила си, когато правиш "каско", застрахователните компании имат ли специялни клаузи за такива автомобили, или си ти предлагат обикновенната книжна, застраховка в зависимост от годината на производство на колата? :):cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш дали ще завишат оценката на автомобила - НЕ! Но в полицата се описва че е с тунинг. Например в моята пише "преден спойлер на броня, заден спойлер на броня, заден спойлер на капака на багажника, допълнителни прагове." Не знам какво би се случило ако ми се строши предната броня например... Нямам идея какво ще платят като премия. И дано не научавам. :cool: Иначе описват всичко. Включително това, че съм с кристални стопове. Та... накратко - оценката не зависи от състоянието на автомобила. Моята я направиха по номер на рамата по ШВАКЕ - според модел и година на производство, без да ми гледат колата и без да я снимат. Може да има разлики в различните компании. Моята е в Бул Инс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно, когато вложиш известна сума за външно преобразяване на автомобила си, когато правиш "каско", застрахователните компании имат ли специялни клаузи за такива автомобили, или си ти предлагат обикновенната книжна, застраховка в зависимост от годината на производство на колата? :):cool:

Така е, снимката и огледа стават чак при маркирането. Все пак при евентуално обезщетение сигурно може да се претендира, че това на снимката не е stock и е по-скъпо. Най вероятно и застрахователите тук не знаят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Но в полицата се описва че е с тунинг. Например в моята пише "преден спойлер на броня, заден спойлер на броня, заден спойлер на капака на багажника, допълнителни прагове." Какво имаш в предвид "...в полицията...". Ако колата е вече регистрирана, трябва да се правят промени по талона ли? Дано никога не ти се налага да разбереш застрахователна сума за някой от тези елементи, но ми е интересно, ако на някой му се е случвало дали изплащат по-различни суми, тъй като един "тунинг" фар или стоп е на различна цена от обикновен такъв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Но в полицата се описва че е с тунинг. Например в моята пише "преден спойлер на броня, заден спойлер на броня, заден спойлер на капака на багажника, допълнителни прагове." Какво имаш в предвид "...в полицията...". Ако колата е вече регистрирана, трябва да се правят промени по талона ли? Дано никога не ти се налага да разбереш застрахователна сума за някой от тези елементи, но ми е интересно, ако на някой му се е случвало дали изплащат по-различни суми, тъй като един "тунинг" фар или стоп е на различна цена от обикновен такъв.

наистина е на различна цена.много по-евтин е :cool: така че няма да сте ощетени.то при тия цени на Бултрако няма как да сте ощетени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не четеш, колежке! Не съм писал полицИЯта, а полицАта. :cool: Застрахователна полица - дукимента, който удостоверява, че си застрахован! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не четеш, колежке! Не съм писал полицИЯта, а полицАта. :dry: Застрахователна полица - дукимента, който удостоверява, че си застрахован! :huh:

Прощавай. Наистина съм прочела полицията. :cool::):) Сигурно някой полицай си мисли за мене :lol:

 

Твоята "предаваща те" оправиха ли я?

Редактирано от dotzula

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dimy

то зависи от застрахователя , на мен в булстрад не ми застраховаха кристалните стопове , ма го минах и застрахова предните фарове като ксеннон , та не се горещих много за стоповете , кожения салон си го застрахова по шваке , а най големия парадокс е , че колата ми е купе , а в швакето такова животно няма и го приравнихме с хеч :cool: А на въпроса ми за тунинга му намекнах , че топката на скоросния лост струва 120 кинта ми се измя :) ма кото влязахме в сайта на спарко и 5 мин мига на парцали , после добави ,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dimy

по повод същите капацитети ми оцениха счупен халоген на 12 лв и предно стакло на 270лв (става въпрос за джип ) и ме питат в сервиз или изплащане , та ми пратих джипа в сервиза да ми сложат нов халоген за 12лв щом толкова знаят и сложихаНека модераторите да изтрият темите ми , че ми се бъгна нета и са се пратили една камара сори

Редактирано от dimy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по повод същите капацитети ми оцениха счупен халоген на 12 лв и предно стакло на 270лв (става въпрос за джип ) и ме питат в сервиз или изплащане , та ми пратих джипа в сервиза да ми сложат нов халоген за 12лв щом толкова знаят и сложихаНека модераторите да изтрият темите ми , че ми се бъгна нета и са се пратили една камара сори

Интересно, аз никога до сега не съм знаела, на колко ми оценяват дадена щета, предварително. Правя избора за ремонт (по фактура ли, в сервиз ли, или по експертна оценка), предварително - в момента на оглед на щетата и разбирам сумата (ако съм избрала експертна оценка) едва, когато отида да си я взема от касата. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не си спомням точно как беше , май нещо агента ми каза за стойноста и аз избрах сервиза в писмота от централата пишеше ,че булстрад признава възтановяване на халогенен фар на стойност 12лв и ад трябваше да посоча сервиз за правене на колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен тея дни ми се завъртяха такива въпроси в главата :cool: .....Добре ще е е ,ако наистина се отбелязват доработките като angel eyes,прагчета,бронички ....,защото разликата със стоковите такива е бая :cool: ?!Айде бе май имаше сред нас застрахователи,нека споделят ако не е тайна :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен тея дни ми се завъртяха такива въпроси в главата :) .....Добре ще е е ,ако наистина се отбелязват доработките като angel eyes,прагчета,бронички ....,защото разликата със стоковите такива е бая :) ?!Айде бе май имаше сред нас застрахователи,нека споделят ако не е тайна :)

колко е разликата щом е бая,между оригиналните ти фарове и така наречените Angel Eyes?какво има толкова да отбелязват,та те тези "тунинг" части са в пъти по-евтини от оригиналните.ако някой е назад от цялата работа,това е застрахователят.
Точно така е! Вземете за пример едни стопове. Моите струваха 90 $ с включен шипинг в USA (до БГ ми ги донесе познат). Но даже и да си бях платил шипинг-а до България - пак нямаше да излязат повече от 250 лева. А оригинални стопове за Прелюд в Бултрако, със сигурност няма да са под 450 лева.Вече друг е въпроса, че фарове, които в и-бей са 130 долара тук ни ги продават по 450 лева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а друг е въпроса, че застрахователя не ти плаща компонентите като нови, а ти отчита амортизация... т.е. не очаквай като ти се счупи стопа да ти дадат 450 лв ако толкова струва в БултракоИ да кажа за хората, на които не им се е случвало... преден капак не се ремонтира - сменя се с нов, т.е. по време на огледа трябва да настоявате за подмяна... иначе се прецаквате достапък дано не ви се налага

Редактирано от Garrett

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен тея дни ми се завъртяха такива въпроси в главата ;) .....Добре ще е е ,ако наистина се отбелязват доработките като angel eyes,прагчета,бронички ....,защото разликата със стоковите такива е бая ;) ?!Айде бе май имаше сред нас застрахователи,нека споделят ако не е тайна :)

колко е разликата щом е бая,между оригиналните ти фарове и така наречените Angel Eyes?какво има толкова да отбелязват,та те тези "тунинг" части са в пъти по-евтини от оригиналните.ако някой е назад от цялата работа,това е застрахователят.
Ами комплект нови фарове за сивик 5г. хеч вчера видях за 171 лв,а пък ангелските очи,някъде от 280 лв започват и за това писах :) ....Естествено мнението ми не е компетентно ,но попитах понеже има хора,който знаят повече от мен и има какво да споделят :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това цени на Булртако ли са?вие като пичове при щета,ще си ходиете в Бултрако за цени,а не при някой арабин с турски фарове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest beneton4o

това цени на Булртако ли са?вие като пичове при щета,ще си ходиете в Бултрако за цени,а не при някой арабин с турски фарове.

Не,не са в Бултракото,видях ги във форума е пуснат линк в Сервизи/магазини.Възможно е да са турски или *** боклуци,но може да са същите като от "офицялния представител" ,не зная...Но ето, колегата по-хубав пример е дал...Мен ме интересува,дали (примерно) топката за скоросите или други такива аксесоари ще бъдат отбелязани както му е реда,защото са давани допълнително парички за тях :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Димитър Коев

Абсолютно не! Топката за скорости е аксесоар. То по тая логика може и някакъв скъп ароматизатор за 200 лева да сложиш и после да си го търсиш. ;)Все едно някой да ти застрахова синьо светещите "тунинг пръскалки" :cool:

Редактирано от Димитър Коев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз,от както се помня правя каско на колите си.В момента застраховам в "Български имоти" и отделно си застраховах фаровете и стоповете(кристални са ),като за това удоволствие доплатих няква дребна сума :P Това ми се вписа като допълнение към каското.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...