Jump to content
kiler_4o

Fiat Punto Vs Honda Civic Vs Honda Civic :)

Recommended Posts

Днес се прибирам аз от центъра и гледам момчето, което караше пред мен (един приятел) спира зад някаква хонда сивик седан ... И викам ай ся няма да спирам зад тях - ще спра отляво ... като спрях видях, че и в аварийната лента има още една хонда ... Чувам аз - форсират си нещо двигателите (поне единия) и викам - дай и аз да направя така да не остана по-назад :lol: Става зелено и газ, хондата до мен превъртя гуми (само приплъзнаха - може би 1 оборот, ако имаше и толкова) и тръгваме... На първа до 6000 оборота - хондата плътно зад мен (другата не я виждам), втора - хондата половин кола зад мен, трета - 4000 оборота хондата изравнява с мен и се опитва да набере достатъчно, за да ме изпревари (имаше кола в дясната лента), но не можа да смогне и за да не му преча реших да натисна спирачка, за да не му преча, но в момента в който го направих той мина в аварийната лента и изпревари от там (другата хонда не разбрах какво стана с нея) ... след 2-3 коли разстояние идва и тя, аз съм вече пред таксито и намалям скоростта - поглеждам от другата страна на пътя - катастрофа и полицаи - викам си добре, че понамалих, че да не ми реве така двигателя ... После момчето което беше първо пред мен - чакам го, ама не идва, брее много бавна тая шкода 105 л ... Накрая завивам към моята част от комплекса и гледам той завива след мен, а не би трябвало така да е - той продължава направо, спирам аз на първата автобусна спирка, покрай която минах и той вика "видя ли тея двете хонди дето се варкаха ?" и аз "тея дето до трета ги бих ли ?" и той вика "после бяха спряли да обменят пари" ... Тогава разбрах, че случайно съм попаднал в гонка с две хонди :)Ако собствениците на двете хонди са от форума сигурно ще ги е срам да си признаят, че с фиат пунто 1,2 8 клапана (60 к.с.) съм ги бил до трета и половина ;) Надявам се да няма обидени, нито да не стане някоя кавга нещо такова, защото се случват такива неща ;) А и като минахме 100-120 км/ч ме изпревариха все пак, на 400 метра ще ме бият сигурно ;)Поздрави, Крум Димитров, Клуб Фиат България :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голям срам... ужас... напускам клуба! Хонда да я бие Фиат... ужас, ако не си преориентирам интересите току-виж съм си прерязал вените! Не са от клуба, мога да ти гарантирам - до сега не съм чул да си "обменяме пари" докато си правим приятелски дръпки. Честито за победата - доказа вечната теория, че Хонда автомобилите са изключително големи каруци :) БРАВО! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах, не ме разбирайте погрешно, не това съм имал предвид ... все едно някой в хонда клуба да дойде и да каже, че е размазал два фиата - има хиляди други, които ще го смажат ... (е зависи от хондата де ;) но поне алфи ще се намерят :) ) Просто ми стана интересно дали тези двамата са от форума Ви ... Защото ще ми е много интересно да им видя реакцията ... И защо иронизираш мнението ми с това "доказа, че хонда автомобилите са големи каруци" ? Вярно, че някои хора съм чувал с подобни изказвания, но представите ми са напълно различни ... Карал съм същата хонда 1,6 Vtec 4х4 и въобще не беше каруца ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Карал съм същата хонда 1,6 Vtec 4х4 и въобще не беше каруца :D

Ебаси!!!Vtec 4х4 това е ново за мен, каква Хонда си имал, коя генерация? Шатъла e 4х4, но не съм чул за Шатъл Vtec :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич ти си са обаркал дърпал си са с некои Хюндай и си си мислил че е Хонда ... И клипче да покажеш пак не ти вервам ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Еди Ведър

интересно на Пунтото му дават за 14сек. до 100км/ч :) ,но може човека да е направил перфектния старт и затова да ги е повел в началото ...аз съм склонен да повярвам макар,че и на 3-та едвам го настига едната това вече е доста странно :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest GeFi

интересно на Пунтото му дават за 14сек. до 100км/ч :) ,но може човека да е направил перфектния старт и затова да ги е повел в началото ...аз съм склонен да повярвам макар,че и на 3-та едвам го настига едната това вече е доста странно :D

Странно не ам почти невазможно ..... освен тия не знам кви хонди да са били , някой ЯКО спънати....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest NCN

По-добре не му обръщайте внимание. Ако Пунтото е стоково това е абсурдно.Сега ще завалят една камара постове в следствие на които темата ще бъде заключена и ще отиде в коша. :D Изобщо не се подавайте на провокации моля! Че и без друго доста Шлака стана в тоя форум! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел Аз съм 1.3 75кс. Аре да те прогвам да видя колко вурви това Пунто.Ама да не еее само 1.3 на лепенки отзад а вутре да е с турбото което е 125к.с. щото малко или много ги разбирам и другите коли.Не ни хващаи за балуци :) И знаш ли какво се се сетих Тези пи4ове мойе да са си правили драпка ама на 3 зъба на ръчната :D:D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие обаче асъл на подигравка го подкарахте ... Старта ми беше перфектен без дори да приплъзнат гумите, на първа и втора до 6000 оборота, но трета ми идва вече по-тежка, затова към 4000 оборота вече хондата ме задмина, но не достатъчно, за да ме изпревари заради колата в лентата и, за това през аварийната, после колкото и да натисна вече нямах шанс, затова намалих... а и да изчакам момчето, което беше с мен... След това вече нямах шанс - те се изстреляха напред... Втората беше значително по-бавна от първата (може да е от ЗКУ-задкормилното устройство) Извинете, но колкото и да е пунтото ми е много леко и на старта е много пъргаво (както всяка малолитражка)... до 100 може да ускорява за 14, но до 70-80 ускорява доста бързо ... Нямам нищо против с някой да се "пуснем" не за друго, а за доказване, че пунтото не е чак толкова спънато колкото си мислите :) и да - сток 1.2 8 клапана е ... Поне старта си мисля, че ще го взема ... нататък ест. нямам шанс ... липсват ми 20-30 к.с. :lol:А хондата, която карах съм сигурен, че е 1,6 V-tec и че е 4х4, седан... Някакъв тъмен цвят, ама сиво ли беше, зелено ли ... Спомням си и че освен нормалните скорости имаше и една бавна отляво на първата ... друго не си спомням за нея... софийска е и преди около година се продаваше, даже бяха дошли двама манияци от пловдив да я гледат ... п.п. Не казвам, че хондите не са били спънати - даже напротив ... Пускал съм се срещу други коли и някои от тях не мога да ги видя след 3-4 секунди :lol:едит: Да не пропусна факта, че бензина ми е в резервата и аз тежа 55кг :D

Редактирано от kiler_4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Pliushtadin

Това си е нормално - хората са се разбрали да си карат до 4000 оборота примерно и да не влизат в червената зона, това че ти си се нагрял до 6000 и си излязъл малко напред - еми честито, просто не са те включили в играта си - и по добре за теб защото щеше и ти да "разменяш" пари - или с някои от тях двамата или с куките :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си е нормално - хората са се разбрали да си карат до 4000 оборота примерно и да не влизат в червената зона, това че ти си се нагрял до 6000

:):D:lol::lol::lol::lol::lol: разбира се ... няма друг начин ... ходна да е по бавна от фиат :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Gh0sT

аууууууголемо нещо станало кат си минал две ХОНДИ та 4ак тема в форума явно за някои хора е героиство ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По документи 900 кг, иначе не знам ... като добавиш и 55 кг мен и 5-10 литра бензин ...А и нали трябва да се запознаем автоклубовете ;) Защо не дойдете на итал фест-а ? Сменете си емблемите и ще ви пуснат ;) А и хондите ще изглеждат по-добре с емблема на фиат (шегувам се ;) )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По документи 900 кг, иначе не знам ... като добавиш и 55 кг мен и 5-10 литра бензин ...А и нали трябва да се запознаем автоклубовете ;) Защо не дойдете на итал фест-а ? Сменете си емблемите и ще ви пуснат ;) А и хондите ще изглеждат по-добре с емблема на фиат (шегувам се ;) )

Благодаря за поканата ,но мойта хонда отпред съм и сложил емблема на Вайпър,отзад на Бмв ,отстрани на Мерц и никъде не ме пускат ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се прибирам аз от центъра и гледам момчето, което караше пред мен (един приятел) спира зад някаква хонда сивик седан ... И викам ай ся няма да спирам зад тях - ще спра отляво ... като спрях видях, че и в аварийната лента има още една хонда ... Чувам аз - форсират си нещо двигателите (поне единия) и викам - дай и аз да направя така да не остана по-назад ;) Става зелено и газ, хондата до мен превъртя гуми (само приплъзнаха - може би 1 оборот, ако имаше и толкова) и тръгваме... На първа до 6000 оборота - хондата плътно зад мен (другата не я виждам), втора - хондата половин кола зад мен, трета - 4000 оборота хондата изравнява с мен и се опитва да набере достатъчно, за да ме изпревари (имаше кола в дясната лента), но не можа да смогне и за да не му преча реших да натисна спирачка, за да не му преча, но в момента в който го направих той мина в аварийната лента и изпревари от там (другата хонда не разбрах какво стана с нея) ... след 2-3 коли разстояние идва и тя, аз съм вече пред таксито и намалям скоростта - поглеждам от другата страна на пътя - катастрофа и полицаи - викам си добре, че понамалих, че да не ми реве така двигателя ... После момчето което беше първо пред мен - чакам го, ама не идва, брее много бавна тая шкода 105 л ... Накрая завивам към моята част от комплекса и гледам той завива след мен, а не би трябвало така да е - той продължава направо, спирам аз на първата автобусна спирка, покрай която минах и той вика "видя ли тея двете хонди дето се варкаха ?" и аз "тея дето до трета ги бих ли ?" и той вика "после бяха спряли да обменят пари" ... Тогава разбрах, че случайно съм попаднал в гонка с две хонди ;)Ако собствениците на двете хонди са от форума сигурно ще ги е срам да си признаят, че с фиат пунто 1,2 8 клапана (60 к.с.) съм ги бил до трета и половина ;) Надявам се да няма обидени, нито да не стане някоя кавга нещо такова, защото се случват такива неща ;) А и като минахме 100-120 км/ч ме изпревариха все пак, на 400 метра ще ме бият сигурно ;)Поздрави, Крум Димитров, Клуб Фиат България ;)

Прекрасно,браво. Редактирано от weapon R

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност и двете ме минаха, първо едната, после другата ;) Но до трета ги държах зад себе си ;) И в алфа клуба ще кажат, че алфите са най-бързите коли в ... (кое е по-голямо от галактиката ? ;) ) но те поне си имат основание ... някои мои приятели от там редовно показват на баварците, че не е хубаво да закачаш побъркан алфа манияк на тема коли ;)а за бравото и 5-тата генерация - нямам представа ... а и няма значение, нали новата лада е откраднала от всички по много ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest edikoisi

И в алфа клуба ще кажат, че алфите са най-бързите коли в ... (кое е по-голямо от галактиката ? :D ) но те поне си имат основание ... някои мои приятели от там редовно показват на баварците, че не е хубаво да закачаш побъркан алфа манияк на тема коли :D

... :P показвали на баварците :lol: ...тука баварците сме ги отписали като автомобил за драг нека Алфите им се доказват ;)
:lol::P:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, вярно е, че е имало тон дискусии за бмв, че без да им вдъхнеш малко студен живот в цилиндрите не вървят, но това бе опровергано от една много много много вървежна M3-ка, която скъса 1 бройка турбо Хонда, 1 бройка S2000... като цяло факта, че човека идва да се хвали специално за тази дръпка е показателен, че иска да създаде раздурия в масата - все пак да беше попрочел малко преди да пише и да види, че се палим лесно за такива неща. Конфликта се решава на пистата, на правата... както се казва обаче, драг-а не е най-добрата форма за измерване на авомобилите. :lol: Но и там сме си силни, факт е... както и да е, както се знаеше темата достигна яките размери - аз вече съм се примирил с факта, че Хонда не струва, защо не го направите и вие, така ще покажете, че си знаете "реалните" възможности и няма да ма спам теми по 200 00 0000 00 страници.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 323f-fan

Абе алфите май почиват на стари лаври.Снощи сложихме 145 1.6 105к.с. срещу 323 1.6 105к.с..Разликата беше че алфата е на 10 год и 113х.км,а Маздата на 20год и на 396х.км по километраж.И кво-Маздата я би та я спука,би я от до,та чак ми хареса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хондата не беше моя ! Това е важен факт ... съединителя й нещо беше прецакан и при рязко пускане на съединителя тръгваше като автоматик (на високи обороти и полусъединител дълго време), но след 2-3 дни колегата го оправи и я изпробвах отново :lol: Хондата беше софийска, сега може да е продадена, може да не е - нямам скорощна информация ... вървеше доста, ама какво да се очаква за 1,6 v-tec, 4x4 ... някакъв рядък модел била, за това я търсеха само истински фенове ... имаше малко за оправяне по ламарините (преди колегата ми я беше карала жена :lol: ) но иначе беше много добра ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5-а генерация, седан. Имат модификация ВТЕК 4х4. Даже ако не се лъжа наскоро тук беше пусната такава за продажба. Сега ще видя къде беше темата...

 

ЕТО Я!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брех, :lol: ти да видиш 5-та седан 4x4,евала на японците :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел има такава,доста по тромава е заради двойното,иначе как стъпва не еистина просто.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, но новия сивик - няма такова животно просто ... а хибрида - на изложението в сф не можах да му намеря ел. двигателя ;) Пък едно детенце колко пъти изкара акъла на момичетата дето го показват с клаксона ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност и двете ме минаха, първо едната, после другата :blink: Но до трета ги държах зад себе си :shock: И в алфа клуба ще кажат, че алфите са най-бързите коли в ... (кое е по-голямо от галактиката ? :lol: ) но те поне си имат основание ... някои мои приятели от там редовно показват на баварците, че не е хубаво да закачаш побъркан алфа манияк на тема коли :)

Човек смени дилъра.Да те питам тия ли баварци определят коя кола е бърза и коя не?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..тая тема я има и АЛФА РОМЕО форума и там се посмяха ама пък и чудеса стават така,че................ :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си Генади нали ? искам афтограф !!! сигурно ще се намери такъв куц кон във форума или извън него дето да успееш да го дръпнеш на първа , но два на едно място ?!? ;) ... искам афтограф и на месечната да те пробвам на газ и с климатик ... ще направя идеален старт без да въртя гуми ... агент-подстрекател си ти ама айде ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе килър_4о , абе бацо

Редактирано от cK1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Еди Ведър
:blink::lol::huh: и аз съм чел историите в Фиат форума те там надминаха и Опел форума по надлъгване ама защо не слагат видео материал за доказателство не ми е ясно :huh: Редактирано от Еди Ведър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей то глупостите край нямат бе. Абе Милърчо ти да не си рибарин случайно а? :blink: Ето ти една гонка м/у Punto 1.2 16V и Civic 1.4 16V: Цък м/у другото пистата е разчертана точно на 402.33м. Пунтото без малко да развие 90 км/ч по едно време ама се появи насрещен вятър. :rolleyes: П.П. Съжалявам, че нямам кадри от старта да видиш как го отнасям. :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest policeman

Абе що му се връзвате?! :rolleyes: Ам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пунтото е като дамска превръзка -ползваш веднъж и хвърляш :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офффф... изчетох с голям зор всичките 4 страници и кво да ви кажа .... явно скучаете колеги !! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно са получили анален дискоmфорт и се чудят с ква тъпня да го превъзмогнат :ph34r: ся тва пунто ли е или пунта? така и не разбрах ... а може и да е путта на комшииката от петия етаж :blink: даеба спрете са - хондата ще бие - айде точка ;)и то ще бие с много ... с има няма 1000 метра :rolleyes:

Редактирано от Founder

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе не ми е работа ама я ЗКЛЮЧВАЙТЕ темата! Така ще е най-добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно са получили анален дискоmфорт и се чудят с ква тъпня да го превъзмогнат :) ся тва пунто ли е или пунта? така и не разбрах ... а може и да е путта на комшииката от петия етаж ;) даеба спрете са - хондата ще бие - айде точка ;)и то ще бие с много ... с има няма 1000 метра :)

а ти да не си получил гъзобедрен отток,че си написал 4 реда глупости????????????
Тихо ма пачаааа , получих изблик на чувства и емоции :);):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 страници плява, ама поне се посмях :cool: , само дето колега с фията от 3 страница на сам е спрял да пише и само се кефи, какви размисли и страсти е разразил, ама тъй е то - Хондаджия неправда не търпи!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...