Jump to content
I-BOY_STZ

Гаснене на газ

Recommended Posts

Въпроса ми е отправен към колегите с газови уредби. Понеже този който ми слага уредбата е просто монтажник и малко джаста-праста майстор за мене, реших като ми предложи да ми запуши фунията която взема въздух, на моят автомобил е над радиатора сочеща напред, да му откажа. Та така де и при висока скорост ако си пусна колата по инерция двигателя гасне. Въпроса ми е как да се изпълни тази клапа, под формата на чашка ли трябва да е, а бе въобще колегите с кадърно решение на този проблем ако могат да снимат техните, ще е най-добре.Другото питане ми е за емулатор на инжекцията, къде в Стара Загора, Варна или в района на Стара Загора - Ямбол, Сливен, Пловдив има свестен газаджия, който да ми го монтира и да ми направи настройка на уредбата, колко струва такъв емулатор, ориентировъчно?Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да гасне по инерция на по-висока скорост,при повечето коли е така.Това да не те притеснява просто пускай на скорост,къв ти е проблема :P Моят Сивик е без имулатор и вече години наред нямам проблеми с това.Просто ако прехвърляш от газ на бензин трябва да изключиш контакта и да включиш пак,за да се рестартира компа и да ти изгасне чека :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам газово но знам че точно заради насочената на пред фуния ти гасне колата, влиза прекалено много въздух заради високата скорост. намери начин да насочиш тръбата на страни с удължител или по някакъв друг начин(оригиналната гледа на страни и прави няколко чупки на горе и долу преди да влезе във филтъра) и ще си решиш проблема.

Редактирано от chopper1969

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........намери начин да насочиш тръбата на страни с удължител или по някакъв друг начин..... и ще си решиш проблема.

Според мен няма да си реши проблема така или не напълно,

по вероятно като резултат е колата да се поудуши лекинко :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде из форум ГАЗ на Дир.бг бях чел че помагало ако се сложи вентилатор от процесор , защото по този начин се убива скоростта на въздуха :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем колеги. Майстора ми каза че при мен не можело да се извади тръбата към двигателния отсег за да дърпа по-малко въздух и направо ми каза - "ами като караш по инерция ще я държиш на скорост".Иначе работи перфектно на газ и това проблема само. Ама май ще карама само на скорост и това е :( И един страничен въпрос колеги. Когато пуснеш по инерция и на свободна колата и като си на бензин харчи 0, но ако си на газ дърпа ли газ по малко или пак е разхода е 0 както е ако си на бензин?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега аз имах същият проблем. просто не ти е настроен изпарителя както трябва,на самия изпарител има една клапичка с каналче посредата ,та запали си колата и я завии малко докато не усетиш че колата ти почне да се дави от недостик на гас и почни много бавно да развиваш докато ти харесат оборотите. тази клапа на изпарителя е за празния ход-няма начин да не станеУспех:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...