Jump to content
Guest manniakk

След днес...

Recommended Posts

Какъв е тоя спрей.Лак за коса,пожарогасител,дезодорант или ......?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под видеото пише , че е спрей за почистване на компютри.Има го във почти всички магазини за компове.Около 10 лв. флакон.Ползвам такъв за почистване на компа ми. Тази процедура е разисквана във форума :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за почистване ли? Това според мен е течен азот... carbon dioxide...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за почистване ли? Това според мен е течен азот... carbon dioxide...

carbon dioxide = въглероден диоксид (CO2)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, ебати шукарията. То си го пише под клипа и е вярно : РЕВОЛЮЦИОННО. :) Нищо чудно, че до сега...

Producer Rewards : $2,757 Earned

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е от къде да се намери вълшебния спрей

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво точно правише че не можах да разбера. Почистваше ли нещо или ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрея е обикновен спрей за почистване на електроника. Ефекта идва от това, че вътре във флакона е под огромно налягане и като излезе се втечнява и замръзва. (както когато изпразниш газова бутилка или деозодорант например). Не е нито течен азот, нито нещо специално. Елементарна физика - затопляш и след това екстремно охлаждане. Кристалната решетка на металите се възстановява (металите има така наречената "памет" - казано по-простичко). От екстремната разлика в температурите, метала се стреми да се свие и си възстановява първоначалната форма. Елементарно, като всяко гениално откритие. ;) Само че върши работа за по-големи хлътнатини. За ударено от градушка не знам дали ще стане защото на такава малка площ не може да се получи същото съпротивление на метала. Аз вчера се бях наакал от страх... с тая боя на 3 дена.... :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко разяснение :

азот - nitrogen

въглерод - carbon

 

Въглероден диоксид е това с което ви газират колата например :dry: ... ония малки балончета които си плуват и после те карат да се оригнеш по-мощно ;)

 

Някой пробвал ли го е на по-малки повърхности това ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко разяснение :

азот - nitrogen

въглерод - carbon

 

Въглероден диоксид е това с което ви газират колата например :lol: ... ония малки балончета които си плуват и после те карат да се оригнеш по-мощно :P

 

Някой пробвал ли го е на по-малки повърхности това ?

не знам ама сигурно ше го тествам. Ти каде се загуби бе баце.... Да не забравиш за вторник пак

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest artifuckt

Колеги намерих един спрей дето се надявам да свърши работа, но още не съм го пробвал. Охлажда до - 30 градуса, поне така пише. Не знам обаче да не повреди лака, че няма да е много приятно и за това ще пробвам на една колежка на колата ;) . Ще направя едно клипче и ако ефекта е положителен ще го видите. Пожелайте ми успех :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разясня на чудещите се това е шпрей пълен с сгъстен въздух най-просто казано - повечето съдържат вътре фреон така познатия ни R12 когато е прав шпрея пъска въздух под налягане ако го обърнеш наопаки става ефекта от клипчето (фреона излиза течен и замръзва веднага) Та въпросните шпрейчета ги има в Бриколаж, Практикер и т.н :unsure:;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам на клипчето,май става въпрос точно за вдлъбнатини като от градушка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каква марка (вид) спрей сте използвали, пишете дали има желания ефект :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си от "вълшебното" спрейче :P :Pдовечера ще пробвам върху колата на баща ми :P очаквайте резултати :( или .... повече да не пиша във форума зашото са ми счупени ръцете :(:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз вчера пробвах върху мойта. Вместо със сушоар нагрях мястото с пистолет за горещ въздух и после със спрей за охлаждане, който прави температура -30 градуса охладих. Получи се ефекта от клипчето, но само до момента с леда и неговото изчезване. Крайният резултат е, че огънатото още си стои. Трябва обаче да кажа, че огънатата площ не е голяма и може за това да не се е получило. Ще пробвам на друга кола с повече огънато и пак ще пиша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може би -30 градуса не са достатъчниако гледаш клипа внимателно там пише -78

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...