Jump to content
vegata

тропа си здравата

Recommended Posts

Здравейте колеги.Преди писах по този случай, но никой не можа да ми помогне.Става въпрос за досадно тропане от предницата на акорда.Когато карам по павета се чува най добре.Намалявам скоростта почти до спиране и се чува тропане, не е силно, но постоянно и само отпред :)Ходих къде ли не.Сменях тампони, шарнири, накрайници сега всичко е здраво (уж)...и...нищоо :) .Вече почти съм решил.Ще разглобя цялата предница, ако трябва ще се вади и двигателя, но съм решен да оправя тая простотия.Та молбата ми е ако имате идея за кадърен сервиз.Някой ако е имал подобен проблем нека сподели опита си че накрая ще си разглобя колата:( Да поясня:Не тропа от шарнири, накрайници, тампони, тропа и от двете страни само отпред.Благодаря ви предварително.Ако някой помогне ще :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не би да е от накладките защото и аз мойте ги оставям по хлабави да са и точно на паветата се чува как потропват :) дрънкат на дисковете ако е от това ги обери луфтчетата и си готов :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам същият проблем на павета но ми тропа на пластмаса в кормилото.Казаха ми че било нормално за хондите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накладките са сменявани и не тропат.А звука си е от окачването :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest vegata

Проверих изброените неща и са ок.Само с амортисьорите не е много ясно.Притягах ги и не мърдат, стегнати са добре.Ако имаш идеи-сподели..А иначе е глухо тропане идва от горния край.Преди един колега спомена че било от самите си амортисьори.Но пък какво да тропа по тях.Имам съмнения за пружините нали имат едни тампони над тях.Затова и мисля да разглобя и да видя.Как да притегна амортисьорите към ботушите? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest emod
Отговорено (Редактирано)

Лошото е че не съм наясно точно как е захванат амортисъора при теб. При Макферсона например, в самите тампони има и съчмени лагери (за да може да се върти целия амортисъор когато въртиш волана), които като се разбият започва такова едно тропане. При теб положението е различно, но за да установиш дали има проблем с тампона на амортисъора, трябва да го свалиш за да няма напрежение в тампона и да може да оцениш състоянието му.Аз бих свалил амортисъорите и бих проверил състоянието на тампона и на самия амортисъор, при условие че както пишеш всичко друго е О.К.

Редактирано от emod

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свали си гумите и си размърдай спирачните апарати нагоре-надолу. Може тракането да е от износени водачи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BurZz

...за да установиш дали има проблем с тампона на амортисъора, трябва да го свалиш за да няма напрежение в тампона и да може да оцениш състоянието му.Аз бих свалил амортисъорите и бих проверил състоянието на тампона и на самия амортисъор, при условие че както пишеш всичко друго е О.К.

:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по стабилизиращата щанга как са нещата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest pitbuls

пич моя рекс то4но на ситни дупки или бабунки тропа много,разбити си ми тампоните на стаб щанга а са6то тропа и от амортисиорите.провери както казват колегите тампоните горе и захва6тането от доло как е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свали си гумите и си размърдай спирачните апарати нагоре-надолу. Може тракането да е от износени водачи.

При мен май е от това защото като размърдам единия спирачен апарат малко клапче а другия не и тропането се чува от страната на раздрънкания апарат. Може ли да се оправи тоя луфт и коесе е износило и дали е опасно да карам така?До колкото видях двете части на апарата се придържат с два водача, дали това са водачите за които споменаваш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големите тампони над макферсоните виж, в тях има и лагери коуто усигуряват завиването.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В събота всичко наред ще се сваля и ще се види.Мисля че е от тампоние над амортисьорите.Имате ли идея за магазин откъдето да се снабдя с необходимите ми тампони.Като приключа ще споделя какво е станало от цялата работа.Само че не ми се дават около 300 лева за всички тампони които съм наумил да сменям(от Бултрако), така че ако знаете магазин моля споделете. ;):lol:.А за спирачния апарат колега по-добре го оправи че все пак са си спирачки смени водачите и само напред.Акорда няма лагери над пружините, той не е с макферсон окачване.Мисля че сивика е така но не съм много сигурен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хораа една седмица без кола и сега се знае от какво са шумовете.Тампони на стабилизираща щанга и най-вече тампоните над амортисьорите, а не над пружините.Голямо разглобяване.Сега имам нужда някой ако е възможно да сподели магазин, в който да си напазарувам тампоните.Питах къде ли не, всеки ми вика само в БУЛТРАКО.ОК, ама всичко излиза бая скъпо.Та моля ви :) споделете опита си с някой магазин че вече ми писна ;).От всичката тая работа вече така я познавам тая кола че на сън да ме бутне човек мога да "изпея" как се разглобява, сглобява и кои са слабите и места.Дано не ви се налага да си виждате колата на върху кашони;), че аз мойта я видях.От един магазин ми казаха да им занеса тампоните да ги видели какви са и щели да ми помогнат.Да, ама как аджиба да стигна до тоя магазин без тампоните, нали колата трябва да се движи все пак.Не ми се щеше ама се налагаше да я сглобим и сега търся ли търся...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БУЛТРАКО.ОК, ама всичко излиза бая скъпо.

Евтиното винаги излиза по скъпо :D Карайте Хонди, не сбиртоци :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...