Jump to content
stanislav_stz

Тъмни стъкла

Recommended Posts

Здравейте колеги! Бих искал да попитам по-компетентните, имало начин за потъмняване на самите прозорци с някаква техника. Ако на някой му е известен този процес, ще се радвам ако може да ми каже нещо повече за него, включително и цена. Другото е това което и аз мога да направя, да си изровя отнякъде тъмно фолио и да си играя до полуда с лепилото. Ако има и други, изгодни и ефективни алтернативи, ще се радвам да чуя за тях. И искам накрая да попитам, кои стъкла ми е позволено и мога да си затъмня?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да затъмниш само задни стрнични. Тоест, не можеш да затъмниш предно, задно, шофьорско и пасажерско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, благодаря! Само не мога да разбера, защо виждам доста хора с повечко затъмнени стъкла. Не става въпрос само за разните там гъзета и мутри, ами и обикновени хорица...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, благодаря! Само не мога да разбера, защо виждам доста хора с повечко затъмнени стъкла. Не става въпрос само за разните там гъзета и мутри, ами и обикновени хорица...

защото не им се е случило още да ги спрат и да ги накарат да свалят фолиото собственоръчно пред катаджиите както се случи на един приятел :) - предни странични и предното не е разрешено - поправете ме ако греша

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия начин е чрез тониране , но е доста скъп до колкото съм чувал.Бившия прелюд на колегата Zniper е със затъмнени по този начин прозорци , ако искаш пиши му лично може да те насочи как и къде получаваш това удоволствие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да затъмниш само задни стрнични. Тоест, не можеш да затъмниш предно, задно, шофьорско и пасажерско.

малка поправка можеш и задното стига да имаш странични огледала т.е можеш да затъмниш всички задни стъкла без предно, шоферско и пасажерско :)
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

то4но така направих и аз :) до сега несъм имал проблеми с фура6ките :P за 3-те ми излезе 50лв като 2-те страни4ни задни по 15 и задното 20 :) направи ми ги един 4овек от красно село който с тва си изкарва хляба :) фолиото което ми сложи е някво измислено,но има и американско на което дава 10години гаранция ,4е няма да избелее,но за него иска6е доста над 100лв(не помня то4но) според мен няма смисъл да се набиват пари за тониране като ефекта не е мн. по разли4ен от фолиото все пак не караме коли за 30 000лв :Pп.п: опа..тва за красно село ако си от софия :P

Редактирано от Salamander

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

собственоръчно съм си слагал моето. за 2 години не е избеляло и не се е сбръчкало. Освен там където си беше още като го слагах

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз се чудих да се опитам сам, може накрая и това да стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тонирането минава за фабрично затъмняване и така може да се затъмнят всичките стъкла .. и на мен ми е интересна цената ...също съм чувал за шумоизолиращо фолио за стъкла , но нищо не мога да намеря по въпроса - някой знае ли нещо ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е наистина интересно, някой ако знае нещо да сподели !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз бачках за кратко като търговец на нови автомобилии и там ги затъмняваше подизпълнител с фолио, обаче не използваше лепило. Самото фолио се разлепя от целофана(точно както лепенка/ваденка) и после стъклото след като се измие добре се пръска обилно с вода, както и самото парче фолио също обилно се мокри и после просто се напасва на стъклото. Понеже е обилно мокро плъзгането/напасването става лесно. Направи ми впечетление че човека които ги слага си имаше подготвени форми за всяко стъкло, тоест не ги режеше на място. Фолиото било с 10 години гаранция и като се вземе предвид че е за нов автомобил (в случая малък SUV) струваше цялата процедура 180лв които платихме на човека дето го слагаше (клиента с колата плати повече).Става дума за 85% затъмнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prelude

я гледаите това тук,за да видите за какво става дума:folio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линка не работиТова с чука ми е малко съмнително да си призная честно.Не вярвам,че стъклото става бронирано със залепянето на някакво фолио.Разговарях с човека от линка на Бай Гуджан.Човека лепи фолио и незнае за други методи за затъмняване.Най прозрачното тонирано фолио било 2% с UV защита 85%.Смята,че ако се сложи такова на предните стъкла на ченгетата няма да им направи особено впечатление и вероятно е прав.Аз си мисля друго - Ако си затъмня стъклата как ще виждам вечерно време?Или да взема да си изгася и фаровете и да се движа като фантом.Имаше един филм Интерсептор.А имаше и един друг с Джеки Чан, дето се състезаваха с една Тойота(май) и демонстрираха тоновете електроника в Японските автомобили.Имаха ракетен двигател и гледаха пътя на монитор без фарове. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Линка не работиТова с чука ми е малко съмнително да си призная честно.Не вярвам,че стъклото става бронирано със залепянето на някакво фолио.Разговарях с човека от линка на Бай Гуджан.Човека лепи фолио и незнае за други методи за затъмняване.Най прозрачното тонирано фолио било 2% с UV защита 85%.Смята,че ако се сложи такова на предните стъкла на ченгетата няма да им направи особено впечатление и вероятно е прав.Аз си мисля друго - Ако си затъмня стъклата как ще виждам вечерно време?Или да взема да си изгася и фаровете и да се движа като фантом.Имаше един филм Интерсептор.А имаше и един друг с Джеки Чан, дето се състезаваха с една Тойота(май) и демонстрираха тоновете електроника в Японските автомобили.Имаха ракетен двигател и гледаха пътя на монитор без фарове. :rolleyes:

линка работи - отваря ми се quick time филмче! Там тия с чруковете камъните и т.н. виждат бая зор... идеята на фолиото е че дори при счупване стъклото остава едно цяло..надробява се, но остава. Такова фолио ми сложиха в офиса, само още не е изпробвано, но дано и така остане!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AERODECK

още не е изпробвано, но дано и така остане!

Искрено ти пожелавам да не разбереш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest prelude

да,линка работи.но не го сейваш,а само кликаш на него.мен ме пита дали да го отовори с винамп и му давам "да".после си тръгва демонстрацията:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest valri
Отговорено (Редактирано)

Купуваш си фолио.Намираш си пръскалка за прозорци.Пълниш я с вода и във водата слагаш малко препарат за миене (да стои "блажно")Взимаш си фолито и без да отлепваш станиола си го налагаш по стъклото и си го изрязваш като му оставиш и по 2 см повече от всяка страна.Миеш си хубаво стъклата.Хващаш пръскалката с гореспоменатия разтвор и пръскаш яко джама.Отлепваш станиол

Редактирано от valri

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest honda_lv

не знам ама вчера едни приятели си говореха тука за един познат в кварталното сервизче дето има от тва американското фолио и го продава за по 15 кинта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме светнете ли как да си махна фолиото? Новата кола е със затъмнени задни стъкла и капак, но фолиото е някакво калпаво и е станало на мехури и на парчета (особено на капака, естествено) и иска смяна. На първо време да го махна, пък после ще видим ново дали ще лепим.

Дайте съвет как да стане най-безопасно, от опита с винетки знам, че като я отлепиш в най-голямата жега се маха без проблеми и без да оставя парченца по стъклото. А като си представя това фолио колко малки черни парчета ще остави ме побиват тръпки...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, внимавайте с фолиото. Преди да решите да слагате, премислете всички аспекти за и против. Аз 3 години карах с фолио на всички странични стъкла, без на задното. Лично моето мнение е, че задното стъкло играе много важна роля в управлението на автомобила и видимостта трябва да е перфектна, като през предното стъкло. Освен това предполагам всеки от вас се е ядосвал, когато пред него на пътя има автомобил, през чиито стъкла не може да проследи пътя напред за да го изпревари, или просто да бъде в час с пътната обстановка..... например.Преди известно време в продължение на една седмица ме сприраха четири пъти само заради затъмнените предни странични стъкла. Накрая ми омръзна да бъда касичка и свалих фолиото. При мен фолиото беше хубаво, слагаха го в София, в жк. Люлин, и го свалих сам. Не се накъса, а остатъка от лепилото по стъклото се почисти със спирт. Останаха ми затъмнени само задните странични стъкла.Мисълта ми е, че от естетична гледна точка тъмните стъкла са прекрасни. Но като свалих фолиото, видимостта (даже и през деня) се подобри многократно. А на последък по нашите пътища каточели повече трябва да се пазим от околните....Според сега действащия Закон за движение по пътищата, а и в промените му, които ще влязат всеки момент в сила, изкуствено затъмнени могат да бъдат задните странични стъкла и задното стъкло, при положение, че автомобила разполага с две странични огледала, както един от колегите спомена по-горе.Старничните предни стъкла не могат да бъдат затъмнявани, и както ми каза един от полицаите, които ме спираха, ..."така са ни подгонили шефовете, че няма начин да влезеш в центъра на София с тъмни стъкла и да не те спре някой колега". Относно "помътняването" на самите стъклка, това е вариант, но мисля, че в КАТ при регистрацията или пререгистрацивта на автомобила се изисква документ от производителя специално за тази екстра. Тук вече може да разчитате на връзките...Съвета ми е да не пренебрегвате факта ВИДИМОСТ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то4но така направих и аз :drunk: до сега несъм имал проблеми с фура6ките :P за 3-те ми излезе 50лв като 2-те страни4ни задни по 15 и задното 20 :lol: направи ми ги един 4овек от красно село който с тва си изкарва хляба :D фолиото което ми сложи е някво измислено,но има и американско на което дава 10години гаранция ,4е няма да избелее,но за него иска6е доста над 100лв(не помня то4но) според мен няма смисъл да се набиват пари за тониране като ефекта не е мн. по разли4ен от фолиото все пак не караме коли за 30 000лв :Pп.п: опа..тва за красно село ако си от софия :D

Здрасти Саламандър,Можеш ли да ми дадеш някакви координати - адрес, телефон, на човека от красно село?Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фолио на задните стъкла е готино и стилно.., можеш да си сложиш и на задното при положение, че има6 стр.огледала..., ако се притесняваш обаче, вместо това можеш със същия успех да сложиш щоричка и гаранция никой нищо не може да ти каже..(аз самимал досега на всичките си коли и за мен е задължително, защото пази от високи фарове , на кретените зад теб..). Има и фолио със затъмненост до 5 % ,което можеш да го сложиш на предните 2.., което е с UV защита и също е хубаво.Колегата много подробно е описъл точно как се слага (и е точно така), но ти препоръчвам де не експеримнтираш, защото има много скрити тънкости и за тва има толкова много коли с фолио с мехурчета от долу. Освен това хората дето се занимават професионално с тва, винаги щети кажат ако нещо е неподходящо за целта(кофти материали, кофти % на затамненост, кофти марка и др.) и ще ти спестят много бъдеща играчка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мойте сам си ги затъмнявах по познатия вече начин - напръсках ги обилно и после залепих фолиото. С една гумена шпатула изтеглих въздуха и готово. Само че на самия ми прозорец имаше някакви мизерии които не успях да махна, остана въздух и сега прозореца като го погледнеш отвънка целия е на точки. Тъпа работа :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Involver

моето лично мнение( с което не искам да анагажирам никой) е че това е голяма цигания!!!:huh: аз се занимавам със самозалепващи фолиа, но никога не бих си затъмнил стъклата на колата, защото не ме кефи да е само наполовина!!! за мен е грозно!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да затъмниш само задни стрнични. Тоест, не можеш да затъмниш предно, задно, шофьорско и пасажерско.

малка поправка можеш и задното стига да имаш странични огледала т.е можеш да затъмниш всички задни стъкла без предно, шоферско и пасажерско :bounce:
Това наистина ли е :bounce: . Аз мисля че ако имаш странични огледа можеш да затъмниш само задните странични. И все пак ако е вярно можем ли да намерим извадка от закона, където го пише това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Road®aceR

Може баце .. може ! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега това е в сила :Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) Забранява се ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на прозрачността им. (2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.Както виждате никьде не е описано задното стькло, така че спокойно може да се заяде с вас, затова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да се заяде но само ако колата е седан при хеча свичко се води врати ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да се заяде но само ако колата е седан при хеча свичко се води врати ;)

A за Купе ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest shehredsky

със фолио от 5лв се правят тъмни стъклата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да създавам нова, глупава тема, затова искам да попитам, можете ли да ме упътите към сервиз за затъмняване в София. Нещо ползващо се с повечко слава(положителна :D)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не отидеш при Галин в Стара Загора да ти затъмни стъклата миналата седмица на един майбах затъмняваха стъклатазначи би трябвало и на хондата да могат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bobchu

на тодор александров има 1 пич като караш по булеварда о цум посока люлин светофара преди константин величков има 1 автокъща кончето се казва,работи добре и взима 80-90 лв(таиванско фолио,за американско 200) за 2-та странични + задния ,за 3-4 часа колата ти е готова,но трябва предварително да те запише!тела му е 0898524074-мишо !!!! УСПЕХ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

във Варна, къде мога да си тонирам стъклата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всички колеги от РУСЕ тьмни стакла се правят :lol: уличката в дясно до Бар Кристал дето продават стакла и дограми за две задни взимат 20 левчета момчето има и фолио

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варненци... някои да каже, ако знае, къде мога да си тонирам стъклата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е трудно аз сьм се занимавал с фолио просто е вапрос на избор дали ще е евтино или скьпо разликата е че се работи по лесно с кьпото и е по каччествено има ув засхтити и т.н.а тожа по пет лева става но избелява и няма защити а и се драска от вдигане и сваляне на стьклото така че препорьчвам скьпото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...