Jump to content
Johnny_V3

Honda CR-V 3 с навигация и свободни ръце. Ще не ми прехвърля разговорите към автомобила автоматично?

Recommended Posts

Да попитам и тук, че се изкъртих да търся...

Имам такава навигация, при която всичко се случва само с гласови команди.

Удобно и безполезно ми се струва.

 

Ама ето какъв проблем имам.

Вързал съм си телефона с навигацията (свободните ръце).

Когато някой ме търси - няма проблем - звъни ми в колата, натискам зелената слушалка на волана и започвам разговора.

 

Обаче когато аз потърся някой - не прехвърля разговора към автомобила.

Трябва на телефона да превключа от Bluetooth към високоговорител и обратно и чак тогава прехвърля разговора.

И още нещо успях да постигна. Когато звъня от телефона и отсрещната страна ми вдигне (започва да брои брояча на телефона) аз натискам зелената слушалка на волана и казвам "Transfer". И тогава разговора се прехвърля.


Ама защо е толкова сложно? Някой да е постигнал по-добри резултати?

 

Предварително благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не си направил като трябва май. За айфон не знам, но с другите няма включване, изключване на Bluetooth. Няма трансфер. Искам разговор, пита ме, кой да набере от списъка със запомнетите имена, казвам името, повтаря го ( с моя запис) казвам yes и говоря. Ако не е в списъка, набирам от телефона и затварям, после зелена слушалка и казвам redial. Тя казва redialing и набира номера. Всичко е обяснено в описанието на български мисля, че беше около 290 стр. Ако не се лъжа. Успех!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@emonai, Много благодая за тази информация. Ще я пробвам. Ако стане - пак е нещо! :) Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@emonai, Страхотно. Така става. Пак не е това, което се очаква, но е доста по удобно. Не искам да вкарвам всякакви номера в паметта на автомобила, а да звъня на който си поискам. Всички такива системи обикновенно сами се усещат и прехвърлят към автомобила. Тук не е така, макар че бях чул, че има команда "auto transfer", ама при мен не разпознава такава.

Но и така е ОК. Благодаря много!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С айфоните ситуацията е малко по-различна относно прехвърлянето на номера. Т.е. не може да се прехвърлят номера към колата, понеже apple не поддържат и никога не са поддържали един определен протокол за адресна книга. Говоря за коли, които са по-стари и нямат съвременните навигации, които поддържат CarPlay, а имат само Honda HFT. По тази причина, когато имате повикване не се показва информацията за повикващия, дори и контакта да го има в адресната книга на колата. Контакти може да си прехвърлите през някое android у-во.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...