Jump to content
H.R.

Авточасти за автомобили внос от САЩ и Канада

Recommended Posts

Здравейте, 

Извинявам се ако темата не е на правилното място. Поне не открих с търсачката такава скорошна тема, а се интересувам от 4-та генерация и реших да я постна тук. 

 

Напоследък има някакви мнения, че поради зачестилият интерес и ползване на такива автомобили ...части се намирали. 

 

Попитах майстора за мнение относно такива автомобили от Канада и САЩ  .... " Ами ако стане нещо - колата ти чака на трупчета до два месеца  да пристигне от щатите частта и нямаш гаранция , че е същата, а и не можеш да я върнеш. То за европейските автомобили в някои случаи уж е правилната част но се оказва , че не е и я връщаме , а какво остава ако идва от зад океана".

 

Преполагам поне някакъв голям процент частите за европейските и за американски/канадските са едни и същи - накладки, дискове, части по окачването, 

Двигателят разбира се си е друг. 

 

Надявам се споделени мнения да са полезни и за други участници във форума.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За хондите не мисля, че е проблем. Мисля, че има всичко. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да , да, Ама не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно, има ли разлика или няма? Че и аз отскоро съм със 4та генерация от Америката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам вече2 г. американка, дойде ударена- почти без проблем за части и консумативи . Имаше и неща сменени по каско. Взимал съм части и консумативи  он лайн магазини от САЩ и от България. Най големия проблем ми беше освобождаването от пратката от DHL.  Проблем се оказа и смяната на предното стъкло, но не щото е американка или и заради това. Застрахователя държеше да е от кобрите, те ме мотаха- ползвали само оригинални за автомобили от САЩ, Бла, бла... опитаха се да ми пробутат едно за автомобил със сензор.Накрая застрахователя се съгласи да ми плати стъклото по номинална стойност и за 24 ч беше сменено. Та от САЩ 3 покупки идват за около 4-5 дни. Трябва ти ЕОРИ номер. До скоро само DHL представляваха пред митница с друг куриер ти трябва да се занимаваш. Някои от магазините предлагат е да те представляват . Части има и в България, но като търсих ролки, ремъци, беше "тука има тука нема" . Реших от САЩ.  Свещи има и тук цената почти същата.  За да си сигурен в качеството от САЩ. Масла 2 пъти от Америка , после от тук. Приказки че  американските коли били с различни материали и маслата да са от Америка поне за Хонда не съм сигурен ,че  важат. Масло закупено от САЩ и от България , туба , етикети, описания, външен вид на самото масло сравнявал съм няма. Колата я карам доста за20- 21 м- 47 000 мили за части не е спирала и за ден. Ремонти да, но да чака части не е. Вярно ролките стояха в багажника 8-9 м.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията колега :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателната информация и от мен ! :)

 Само ако може пояснение:  3 покупки са пристигнали само  за 4-5 дни ? (с DHL) , a ролките са стояли в багажника защото просто е нямало време да се монтират ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...