Jump to content
vdon

Црв автомат 128кс 98г Отново не пали

Recommended Posts

Здравейте. Моето Хонде отново отказа да запали.

За 10 години това ми се случва за четвърти път.

Обикновенно след смяна на бобина и комутатор нещата се оправят. А след това и задължителна смяна на кабели и свещи - NGK. 

Днес го направи даже в сервиз. Вкарах я за смяна на масло в автоматичната кутия. И след това като трябваше да я изкарам не запали. Казах на майстора че това ми го прави често и за това си нося чисто нова бобина БОШ и комутатор. Той се изненада с усмивка. Сменихме ги но колата отказа отново да запали. Последния път когатао ги сменях беше октомври 2023г заедно с кабели и свещи. 

По късно дойде приятел със същата хонда. Човека си свали дросела от неговата хонда сложихме го на моята но пак не запали. С направена проба със стара свещ не дава и искра. Както с работещия дросел така и с моя ремонтирания. Сложихме моя на неговата Хонда но и тя не запали. После върнахме неговия на неговата кола и си запали.

Явно имам проблем и с дросела но и нещо друго.

Та може ли някой да ми препоръча къде в София да закарам с репатрак колата и  да ми я оправят. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чека светва ли? Зелено ключе светва (и мига) ли? Шоковият датчик натиснат и проверен ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да проверени са без шоков датчик. Но е факт че и с моя и здрава кола не пали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте идея от какво е изчезнала искрата - след като и със свалено от току що работеща кола делко не пали и няма искра. 

Шоковия датчик не спира ли бензина в смисъл искра ще има. 

Може ли да се е скъсал ангренажа по време на запалване примерно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Така както описваш какво общо има дросела че сте го сменяли,ако няма искра ,дросела не е виновен.

Обикновено при тест за искра горят бобини и комутатори.

Тук наистина  ти трабва някой който разбира от ел. защото и с работещо делко да намя искра,трябва да се проследи.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Моя грешка. Дросел не е сменен сега Делко е сменявано с такова работещо за проба. Дросел сменях преди няколко месеца. 

Ако не е скъсала ремъка утре ще дойде един ел.техник да мери и дано хване нещо. Досега винаги след смяна бобина и комутатор се е оправяла. Просто ако някой е имал такъв проблем от къде може да се изгуби искрата да сподели. 

Редактирано от vdon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Проблема е отсранен. Лошо стечения на обстоятелствата. Делкото ми си е било изправно. Просто в момента съм със счупен крак и ходя с 2 патерици. Като вляза в колата патериците стоят на пасажерската седалка до мен. И като съм слизал съм чукнал шоковия датчик :yes: . След това сме сменили бобина и комутатор но явно комутатора е бил сдал багажа. И отам моето делко не дава искра на другата хонда. А нейното делко не дава искра на моята заради шоловия датчик. Днес реших да купя нов комутатор и след смяната му делкото вече даваше искра на другата хонда. После видяхме че чека не изгасва на моята а продължава да свети. Наведох се да сложа кламерче за диагностика  и погледа ми спря на шоковия датчик. И се сетих че може и да не спира само гориво. Натиснах го - чека изгасна и колата запали. 

 

Поуката е че шоковия датчик не спира само горивото а явно и някакви токове. Въпреки че на буксата даваше напрежение. 

Редактирано от vdon
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...