Jump to content
galin_k

Резервоар Црв IV

Recommended Posts

Здравейте, на Црвето 2014 2лт бензин ръчка дават, че резервоарът е 58лт. Средният ми разход е около 8-8,5лт по борд, та смятам, че трябва да имам пробег за 650-700км. Първите няколко пъти като заредих до горе, ми дава че мога да и минавам около 600км макс със същият разход, че дори и по-малко. С два резервоара отиване и връщане до Гърция с 8,7/100лт направих около 1000-1050км което ми изглежда твърде малко. На връщане към БГ заредих след границата, беше светнслс стрелката, оставаха 35км по борд, но с напън успях да налея 48-48,5лт само. Как е възможно толкова малко при положение, че резервоарът беше почти сух.

 

Като цяло 58лт за този модел ми изглеждат твърде малък капацитет. На Акорда 8ма, беше 63лт, при положение че с идентичен  двигател, скоростна кутия и начин на каране, колата е с 1лт/100 км по икономична. А там съм зареждал дори 63-64лт 😀😀.

 

 

Любопитно ми е вие зареждали ли сте 55лт примерно?

С подобен разход от 8-8,5/100 колко км ви дава пробег?

 

Поздрави 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

52 макс съм зареждал аз. Останалото до 58 е резерва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 13.07.2024 г. at 12:20, galin_k написа:

оставаха 35км по борд, но с напън успях да налея 48-48,5лт само. Как е възможно толкова малко при положение, че резервоарът беше почти сух.

Точно тази тема бях дискутирал преди време тук. Ако ти се рови ще видиш доста разсъждения и опити.Извода ми бе ,че Хонда крият около 8,5 л които коммпютъра някак си не брои. 

Тоест в твоя случай ако изминеш останалите 35 км по борд и си на 0 ще имаш още около 8,5 л в резервоара. Аз винаги зареждам пълно-пълно и дори лампата да светне повече от 48-49 л не е събирала. Това си е мистерия и никъде в книжките не го пише. Освен ако лъжат и резервоара не е по-малък от 58 л :) но това няма как да стане.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, ще погледна пак. 

Това е 5та ми Хонда, за първи път виждам такова нещо! След 0км по борд да имаш още 8лт втора резерва...но защо толкова много??! 

Като цяло наблюдението ми е, че резервоарът на този модел малее. Явно наистина Акорда е мислен повече за извънградско, Црвето повече за града.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо чудно. При смесен разход 10-11 е нормално да има 8 литра резерва. Стандартът винаги е бил да има резерва за около 80 км. 

А това дали да се показва на борда или не е просто технологично решение. Както и обема на резервоара.

 

Естимейшъните мисля, че ги прави на средния разход на големия километраж, а не на А, който е след зареждане. Затова може да не ти излизат сметките.

 

На тройката ми пак беше така. Малко след светване на лампата оставаше пробег 0, но беше ясно, че има литри резерва в резервоара.

 

Дано се разбира какво искам да кажа.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е странно е след лампа и още ~ 80км,  да ти дава бонус още 80км ?! Айде да има още 20-30 км след като достигнеш нулата, но повече?! 

Вътре е просторна, огромен багажник (аз съм с три столчета и се побираме перфектно), та 500-600км пробег по комп е много малък за модела. 

 

Иначе калкулацията на оставащият пробег го прави на база на моментният разход показващ в А, не на Б. Забелязва се как варира на определени км, компът си я преизчистлява според разхода.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 4 часа, Bizzito написа:

Естимейшъните мисля, че ги прави на средния разход на големия километраж, а не на А, който е след зареждане. Затова може да не ти излизат сметките.

Аз съм си настроил трип А да ми се занулява при зареждане до горе , а трип Б да се занулява при всяко плаене на двигателя. И естимейшъна се адаптира спрямо моментното ти каране откакто си заредил. Ходи на горе или надолу в рамките на едно зареждане. После като заредиш пак до горе ти показва очакваните кимолетри, които би изминал на база разхода при предишното зареждане. При моя стил и маршрутите които използвам обичайно е около 586 км. Вчера заредих и беше 586км. Наложи се обаче да ходя до едно село на около 20 км и естимацията стана 710 км.

Редактирано от AzSum
допълнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...