Jump to content

Recommended Posts

Здравейте колеги от скоро съм собственик на Хонда  акорд 8 генерация бензин и ми излезна грешка 4020  нещо за не ефективна работа на катализатора може ли малко помощ как да реша проблема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че грешката е 4020? Не е ли P0420?

Дай повече инфо. Изведнъж ли се появи? Има ли някаква предистория? Колата на газ ли е, или на бензин? Нещо правено ли е точно преди да се появи грешката? И т.н.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е P0420...

На Сивика ми излезе същата, но предполагам, че е, защото карам само градско, на ниски обороти ... Изчистих я и не се е появявала...

Свързана е с катализатор и втора сонда...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Р0420 

Off Topic

 

Колата я купих нов внос излезнах от града и светна изчистих я имам си диагностика аматьорска но след 50км пак я набива.Прави ми впечатление че като я карам на ниски обороти около 2000 я показва. Днес минах 200км на магистралата с 140 Никакъв проблем и задържах една минута на 2000оборота в града и я наби пак!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери дали има действително катализатор. Може да са го "чопнали" джамбазите. Ако има, провери в какво състояние е. Да не е зацапан, или да не е изтърбушен. Ако е о.к., отиди на диагностика за проверка на ламбда сондите. Ако и катализатора, и ламбдите са изправни, вземи PRO-TEC OXICAT P1180 и направи две последователни процедури.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

99% е вероятността, колата да е без катализатор. Аз съм със седма генерация но беше същото, като я взех. Моя катализатор беше изтърбушен. Кожуха му стоеше. Правили са някакъв опит да лъжат втората сонда но явно не е бил успешен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...