Jump to content
zlobar4e

Изолация от фибран върху осб. Как?

Recommended Posts

Общо взето от заглавието става ясно какво ми е питането. Имам да затворя една малка веранда и мисля да е по този начин,но от строителство почти нишо не отбирам.Всъщност е затворена с вагонна шарка,но тъй като я пече директно изкара 15-тина години,смятам да я махна и заменя с осб,върху което да налепя фибран и да го измажа,но нямам идея какви грундове,мазилки мрежи и шпакловки да използвам.Та ако някой има опит моля да сподели,кое след кое с каво и как."Обекта" е крайно непретенциозен,така че няма да залагам на топ качествени материали.

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз наскоро си завърших изолацията на къщата с двете леви и десни ръце, та имам някаква базисни познания и мога да ти нахвърлям някои неща.

Щом ще позлваш ОСБ за основа, фибрана го лепи с полиуретанова пяна за лепене на ТО, изгледай някои клип как се лепи.

Хубаво е да грундираш ОСБ преди лепене с Knauf Specialhaftgrund(не е задължително, ако бюджетът е ограничен). 

За фибран ползвай от онзи зеления, леко рошав, който има снадки.

Хубаво е да сложиш и дюбели за ТО(за бетон)(сметни си дължината дюбела спрямо дебелината на фибрана и осб-то), но ще излязат през другата страна на ОСБ-то, та ще трябва да му сложиш една ламперия отвътре. 

След това шпакловка, мрежа, шпаклова, стандартната процедура.

След това грунд и мазилка.

Можеш спокойно да ползваш шпакловка на Ангро, мрежа на Ангро, грунд на Ангро преди мазилка и мазилка на Ангро.

Та това е в общи линии. 

 

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не помислиш да го направиш със сандвич панелите...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, Emicha написа:

Защо не помислиш да го направиш със сандвич панелите...

 

Защото търся икономичен вариант. Просто "обекта" е минал периода на полу-разпад и навлиза в период на пълен такъв. Така че ако изкара още някоя година добре дошло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми сметни ги и двата варианта, като материали на квадратен метър, ама не забравяй да си включиш труда, както и изгубеното време и после ще говорим. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...