Jump to content
JapCar

Климатикът не работи

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Когато я купувах, питах и търговеца каза, че работи... Беше студено и го пуснах за малко, духаше нещо, но не може да се прецени за малко...

Вера свалих кората над радиаторите, за да прекарвам кабели за парктроник отпред и в ъгъла под предния радиатор видях петно, текло е... Пробвах, зададох минимална температура "Lo", духа но не студено, и изглежда компресора не се включва, демек климатика не работи.

Нормално е като е изтекъл фреона, да не включва компресора, но няма ли някаква индикация за това, записване на грешка...?

Ето защо, на всичките си хонди преди, бях сложил светодиодче от релето за компресора и виждах кога включва/изключва, за мен това е полезно... С бутона AC, само включваш климатика, т.е. разрешаваш му да работи, но по нищо не личи дали компресора включва, всичко друго си показва нормално, но не духа студено. Отново ми липсва сервизното ръководство, не знам кое е релето, някой знае ли?

Според мен да изпуска О пръстена на входната тръба, е по-малко вероятно, от пробит радиатор около това място, защото на някои места при пипане, падат люспи...

От къде е най-добре да поръчам радиатор, ако майстора установи, че е от него?

20240527_171040.jpg

20240527_171032.jpg

Редактирано от JapCar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това Сивика от плевенската автокъща, дето ти казах да внимаваш е май, нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, paruchev написа:

Това Сивика от плевенската автокъща, дето ти казах да внимаваш е май, нали?

Да... Какво да внимавам...навсякъде е на късмет... Навсякъде всичко е маскирано, с добър търговски вид.  Поне беше в Плевен, иначе можеше да е същото, но да бия път из цялата страна да търся...

В Англия, от автокъща дават 1-3  месеца гаранция за основни неща, включено в цената..., тук можело месец гаранция, ама цената 1 бон нагоре...

Не, че и там няма измамници/негодници, но по-рядко, пука им за реномето, за да не ги разнасят клиентите по форумите...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е щом мислиш, че е късмет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се релето на компресора, което можеше и сам да оправя..., но поне дозаредиха 100гр фреон...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното е че вече вее хлад, щот в тез жеги - разглезиха ни тея технологии. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, ceco_accord написа:

Важното е че вече вее хлад, 

Така е, известно време ще е така, но щом е изгубил 1/3 от фреона, пак ще го изгуби, зависи кога..., не установиха теч, въпреки петното, което показах... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...