Jump to content
Dvstoyanov89

Вкарване на изгорели газове в купето HONDA CIVIC 8 2.2 140 HP

Recommended Posts

Здравейте, от една седмица съм в една главоблъсканица с моята Хонда 2.2 8 ген. 2007 година дизелак.. 

Вс започна от там, че когато пусна парното и пълни купето с миризми на изгорели газове. Когато затворя цикъла да върти само въздуха в купето - вунята я няма!

ДПФ е премахнат, НО тези неща ги имаше и преди той да бъде отстранен. След консултации със сервизи и сервизиЩА ме насочиха към гърнета и аусписи - категорично казаха, че гърнетата са ОК!

Та, търся причини за това нещо, имам дете на 3 г. и не мога да го подлагам на това да диша тези миризми! Един от сервизите ме вика утре да я "разглобят" и да видят от къде аджеба може да изпуска димища ! Някой ако има предложения, моля да пише! Благодаря Ви! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Акорд 7 генерация същия двигател е често срещан проблем - спукан изпускателен колектор. Решението е смяна с втора употреба чугунен или вече има и нови автърмаркети на добра цена. Някой заваряват старите, но колко издържат не знам.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, Dvstoyanov89 написа:

Хонда 2.2 8 ген. 2007 година дизелак.. 

Няма такъв модел,ако наистина е 2007 година, тогава е 7 ген, но  ако колата е наистина 8 ген. ,годината ще е друга.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Цитат

Няма такъв модел,ако наистина е 2007 година, тогава е 7 ген, но  ако колата е наистина 8 ген. ,годината ще е друга.

Колега, това пък от къде ? Ето ти дата на първа регистрация (16.05.2007) ето ти и снимка на колата ?! 

 

Цитат

На Акорд 7 генерация същия двигател е често срещан проблем - спукан изпускателен колектор. Решението е смяна с втора употреба чугунен или вече има и нови автърмаркети на добра цена. Някой заваряват старите, но колко издържат не знам.

Ориентировъчно за какви суми говорим за смяна на НОВ такъв :wacko:

ааа.jpg

420609099_2171062676574206_4756683806740936079_COPY.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, беше отдавна като го сменях на акорда. 200лв. беше оригинален втора употреба. Май и сега са някъде там около 200-300лв. Преди да го сменяш все пак провери, може да е спукано/ пробито нещо друго по изпускателната система, че не съм сигурен дали при сивика го има същия проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ще я вкарам в сервиз да огледат тези неща, но се приготвям психически :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12.03.2024 г. at 15:49, simo vtecman написа:

Няма такъв модел,ако наистина е 2007 година, тогава е 7 ген, но  ако колата е наистина 8 ген. ,годината ще е друга.

Колега 8 ген започват от 2006 година и продължава до 2011.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, запознат съм, но просто се обърках със раздел Accord . 

Извинявам се за написаното от мен. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейт по темата.. единият сервиз в Бургас - не можа да види от къде е проблема, но в последствие се оказа, че те въобще не са разглобили нищо а са обикаляли от тука от там... 

Чрез връзки и познати се допитахме до Апостолов - Хонда гр. Бургас и се подкрепи мнението на колегата goga

Цитат

На Акорд 7 генерация същия двигател е често срещан проблем - спукан изпускателен колектор. Решението е смяна с втора употреба чугунен или вече има и нови автърмаркети на добра цена.

Като мнението на експерта беше да намеря втора употреба от Хонда ЦРВ ! 

Във вторник влиза в друг сервиз именно с надежда да разберем аджеба дали наистина е това..  Силно се надявам друг колега с подобен проблем да му се е случвало и да е отстранил този проблем та да сподели мнение . Поздрави ! Лек ден !!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като търсиш втора употреба искай и предпазната ламарина отгоре, че на акорда за чугунения колектор леко се различава и трябваше преправяне, което аз отказах и допълнително поръчах ламарината. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно в Апостолов ми оправиха този проблем-спукан колектор.

Смениха ми го с такъв, от CRv, имало някакъв плюс, тази замяна, но не помня какво ми казаха.

Вече трета година абсолютно никакъв проблем.

Така че, спокойно, гарантирано проблемът ще ти бъде отстранен.

Сивик, 8, 2006 дизел.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...