Jump to content
rosenrt

Леко виене от към скорости, диференциал

Recommended Posts

Здравейте. Има леко виене отпред, отдясно където са скоростите, диференциала,чува се от 50,60кмч и нагоре, когато изключа от скорост виенето си остава и си мисля че е диф не е скорости, помислих че е лагер, сменихме го но виене то си остана, проверих за масло дали има в скоростите от пробката и протече, има Та въпроса ми е имат ли си слабост от към диференциал /скорости, някой ако е имал същия проблем да каже решение. Скоростна кутия е ръчна за Crv 1999година 128к.с мотор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото сте го проверили а сменихте ли го.На скоростите е Honda MTF.

Маслото на диференциала сменено ли е,там е Hondа DPS F

и на двете места се налива до протичане он горно пробка.

Не на последно място оптяжна ролка климатик,тя вие когато е за смяна.

Може да е някой лагер на агрегатите които се въртят от пистовите ремаци.

Редактирано от CARPERA
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сменял масла, за ремък и ролки едва ли те са от другия край на мотора а и виенето си остава и на свободна когато мотора е на празен ход, звука идва от движението на колелата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега, понякога проблемът е тривиален и се дължи на гуми. Ако имаш възможност пробвай с други за тест. Иначе за да изключиш проблем с лагер на първичния вал на скоростната кутия трябва да натиснеш съединителя, тъй като на свободна си се върти и се чува. Аз съм имал проблем с лагер на първичен вал на СR-V I-ва ген., но звукът беше като едно свистене- шшшшш като пусна педала на съединителя на свободна. Виене съм имал от гуми. 

Редактирано от HondaExplorer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На двете места се сменят маслата особено на задния диференциал.

Хубаво е да се провери и там където са пистовите ремъци да изключиш варианта от там.

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3.12.2023 г. at 14:17, HondaExplorer написа:

Здрасти колега, понякога проблемът е тривиален и се дължи на гуми. Ако имаш възможност пробвай с други за тест. Иначе за да изключиш проблем с лагер на първичния вал на скоростната кутия трябва да натиснеш съединителя, тъй като на свободна си се върти и се чува. Аз съм имал проблем с лагер на първичен вал на СR-V I-ва ген., но звукът беше като едно свистене- шшшшш като пусна педала на съединителя на свободна. Виене съм имал от гуми. 

И аз съм чувал виене от гуми но той е по различно като бучене и едва ли ще се чува от единия край, пробвах със натиснат съединител на свободна при движение, няма промяна, търся някакви други джанти алуминиеви че мойте са железни и ще сменям и гумите и ще пробвам за разлика

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...