Jump to content
cucy

Механично отключване на шофьорската врата на Сивик 10, седан

Recommended Posts

Здравейте, имам едно питане... Пробвал ли е някой да отключва шофьорската врата ръчно с ключа? При мен ключа влиза, върти се наляво и надясно, но нищо не се случва, нито отключва, нито заключва, нито мигачи светват - нищо! Въпроса ми е, какво трябва да стане, защото си мисля, че при мен нещо не е наред, я брава, я нещо друго във вратата е разкачено?

Редактирано от cucy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като се махне кората и се погледне, ще се разбере. Да се гадае няма смисъл.

При тези модели малко трябва напъване за да отключи и заключи защото е едно жило което тежко се върти.

Пробвай леко да напънеш като стигне края. И ако краят е само на 45 градуса значи трябва още надясно или съответно наляво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах да напъна наляво и надясно, нищо опряло е плътно и не помръдва. Явно ще трябва да разглобявам врата, колкото и да не ми се искаше.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разглобявай кората. ЗАЛАГАМ също така на некадърен бояджия, който не е пъхнал патронът правилно, когато е боядисвал вратата ако е ХАмерикано/Канадска с удар от нашумелите.  https://www.youtube.com/watch?v=SQs8A0s3I0s

 

  • Нагоре 2
  • Благодаря 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото, ще проверя и това...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 23.11.2023 г. at 14:34, cucy написа:

какво трябва да стане

Отключва се и се заключва с премигване на мигачите. С други думи поведението е все едно се заключва с дистанционното или безконтактно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес чак успях да стигна да разглобя вратата. Колегата "docev" се оказа напълно прав. След като извадих патрона пробвах с една отвертка да завъртя самата брава и си работеше. Сглобих патрона внимателно, за да попадне оста в машинката и всичко заспа. Отключва, заключва, също така и с откачен акумулатор, което беше целта на упражнението. Още веднъж благодаря за инфото.

Редактирано от cucy
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...