Jump to content
Димитър Михайлов

Климатика спира да духа (сякаш се затваря някоя клапа)

Recommended Posts

При каране по магистрала лятно време след изминати 300км изведнъж спира да духа климатика. Чува се перката че върти, просто сякаш някъде някоя клапа затваря.

 

Случвало се е да спра да заредя гориво (около 15мин почивка) и след това да почне пак да духа. 

 

Мисля че се случва по-често при каране с над 160км.

 

Но може и да е просто при по-високи температури навън да се прецаква - все още не мога да намеря начин в който да спира всеки път.

На някого случвало ли му се е и моля за насоки 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реле..,намира се в двиг. отсег,в кутията при силовите бушони.

20231023_184046.thumb.jpg.04f6c6341bc0a5a4c6ea583415768bfd.jpg

30лв. с доставката от amayama.com (преди месец поръчвах)

Има и в алито,но не мога да дам отзиви.

BGN12.61 | 39794-SDA-A05 For Honda Civic Jazz CR-V FR-V G8HL-H71-12VDC 120Ω Car Accessories 12V Car Air Conditioning Relay

Редактирано от JHM
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото съм запознат с алгоритъма на работа на климатроника при Хонда той изключва при ускорение над 140 и поддържане на скорост около 160 и нагоре. При Хонда е така, трябва ли ти мощност марката ти дава всичко което има в наличност като изключва това което пречи на мотора в случая климатроника. Имам и чувството, че не си напълно откровен в обяснението кога спира, ако се движеш с 160 по лек наклон на долу и мотора работи леко без да се налага да натискаш как работи тогава климатика има ли го или го няма а на баир с натиснат здраво педал тогава как се държи и изобщо забелязал ли си някаква логика или го прави при еднакви обстоятелства.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак,това не го знаех:dunno:!Аз,че я поддържах скоростта:plane:,ама след мен я кара на преход"спокоен човек😁" и па спря?

При мен си беше виновно релето (не е замервано).

Поздрави :bye:!

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Ванка, като нямаме време да се чуем по телефона тук се срещаме :bye:. То това реле май е еднакво и при теб и при мен и си правят проблем но аз рядко карам на климатик защото съм пушач но качи ли се жената там нещата вече са други та го поддържам в кондиция най вече заради нея.

Редактирано от Митко Йотов
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Адаш, в Гърция също ми се случи, а там над 110 не съм карал заради ограниченията. Купих ново реле, ще видим това лято на път до нашето море или до гърция дали пак ще се случи. Благодаря за информацията относно това, че над 160 спира климатика

Редактирано от Димитър Михайлов
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замръзва ти питата на климатика в купето и блокира въздуха.

Може и реле да е, може и някой датчик да е, може и клапана за контрол на налягането, може и намаляващ фреон.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...