Jump to content
Ivanuil

Проблем с отключване / заключване

Recommended Posts

Здравейте! 

 

 Имам следният проблем, ключа на колата постепенно взе по-трудно да отключва и заключва, реших, че първо в батерията, смених я и се оправи, за около седмица. После пак същото, ходих на ключар смених ключа и първата седмица добре след това отново същата песен… Нямаше известно време и жена ми отново е сменяла ключа (точно преди месец), вчера заключих и край дистанционното не реагира нито отключва нито заключва, иначе колата си разпознава ключа - пали, отвътре се заключва с бутона и т.н

 Днес реших отново да посетя ключар, но директно ме се посъветва да търся “ел. техник”. Случвало ли се е при някого от Вас? Някой модул ли трябва да се сменя, бушон ли е? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако след смяна на батерията се оправя временно проблема, не виждам как проблема може да е в колата.. Няма какво (от колата) да изтощава батерията на ключа. Колегите да ме поправят ако греша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е един от проблемите които имам от както притежавам тази кола ( 8 години ). Имам усещането, че когато е студено се засилва още повече. Понеже имам 2 ключа, случвало се е с единият да иска а другият не и обратното. Някой път ми се е случвало паркирам, заключвам и после няма отключване 2-3 мин. На другият ден все едно нищо не е станало. Батерии естествено съм сменял няколко пъти, не е от тях. Това е едно от нещата в тази кола които не можах да разбера защо така стават. Ако някой даде адекватно обяснение на проблема, ще се радвам да го отстраня и аз. 

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светва ли лампата на дистанционното когато се натиска бутонът? Ако не светва а се чува че штрака, бутноа е за смяна. Някои фирми използват едни интересни скъпи бутони на Сименс които се прецакват както всичко след време. Ако светва но колата не отваря, може самото дистанционно да дава фира вече, а може и приемникът разбира се. Никой не може да каже конкретно ей това е.  А, и ако се вземат застоели евтини батерии, също е проблем. " Смених я, чисто нова я разпечатах." Слагам на нормално замерване 3,10V. Премествам уреда да мери през товар, и..... 2,8 - 2,9 V. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светва лампата, да и бутоните сменяхме. Както писах по-горе ходих отново при ключар и като му обясних директно ми каза да ходя при някой ел. техник. Е в сряда ще ходя, днес се чух с него и ми звучи като, че ли не се е сблъсквал с такъв казус (ще пиша за пояснения).

Редактирано от Ivanuil
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен светват и 2-те дистанционни. Не са батериите със сигурност, защото взех 3 пъти различни марки, все "пресни". Може би и приемникът да е който аз не знам къде се намира и как се проверява дали в него е проблема. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз имах проблем с двата ключа на колата докато не си направих експеримент и не огънах пластините малко под батерията. Батерията, с която беше дистанционното е CR1616, но мисля да пробвам да сложа CR1620, която е малко по-дебела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...