Jump to content
angelbangel

Малко драми след покупката

Recommended Posts

Здравейте!

След като се сдобих с хондата,(много ме кефи тая кола!), изкочиха няколко въпроса. Та:

1. Оказа се, че катализатора е изтърбушен, въпреки клетвите на продавача, че не бил пипал нищо и, съответно, си светна чека. Да взимам ли нов или, както ме посъветва майстора, да си карам така?

2. След като я взех от сервиза след смяна на съединител, не бях изминал и километър, и стрелката на километража започна да се държи странно - от 20 скача на 120 и така около минута,две. След което съвсем замръзна на нулата и не отчита скоростта, с която се движа. Мога ли да отстраня проблема сам или да се връщам при майстора?

3.Понеже колата дълго време не е била карана, след като я купих, си долях половин резервоар бензин, който се смеси с останалото там старо гориво. Хондата почна да прекъсва, да притриса и е доста спъната, поне за момента, като тръгва от място и като ускорява. Да слагам ли добавка за почистване на дюзите или просто да карам, докато не свърши това гориво. 

4. Направих си кратка разходка до близка до града планинска местност и когато слязох и застанах на светофар, забелязах, че вдига оборотите, докато работи на място. Около 1500 об държеше. На какво би могло да се дължи това?

Колата е обслужена от-до, с изключение на антифриза и течността за спирачките и съединителя. В сервиза ми казаха, че са ок. Сменени са всички ремъци, филтри, масло в мотора, скоростната кутия и дифа. Подменени са и свещите.

Благодаря за търпението!

Редактирано от angelbangel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и честита придобивка!

По ред на номерата:

1. Купи си катализартор - заместител. Не резонаторно гърне.

2. Провери буксата и кабела на скоростната кутия, които са за скоростомера. Може да не е сложена буксата както трябва.

3. Не слагай добавки в този момент, за да не стане още по-лошо. опитай да изхарчиш сегашното гориво, а после почисти резервоара (ако имаш възможност). Задължително смени горивния филтър.

4. Тези симптоми са като за почистване на дросела и всичките му елементи. Също може да оказва влияние и задръстена горивна система. Като смениш горивния филтър, може и да се оправи (евентуално) този проблем.

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

Благодаря за съветите.

Горивният филтър е сменен и проблемът си стои. Ще пробвам варианта с почистване на дросела и всичките му чаркаляци. Това с чистенето на резервоара ще е тегаво, ама ще опитам. И явно без катализатор - заместител няма да се получи работата. А за буксата и кабела на скоростомера ще се върна при майстора - идея си нямам къде са:blush:

Дано хондата скоро влезе във форма, че си ме кефи доста:bow:

Ще дам инфо, когато решим проблемите.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не знаеш кога са регулирани клапаните направи го по-скоро.

Само на бензин ли е.

Дросела задължително и IACV клапана -стъпково моторче като се свалят и почистят с обезмаслител,има теми в раздела.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензин е. Никога не е имала газ и мотора работи перфектно. Но, проблема с километража си остава. Не отчита. Проверени са буксата, кабелите, бушоните. Навсякъде си отива ток. Закачихме я на комп, изписа си грешка в скоростомера. Съветът на майстора е, да я види тая работа жичкаджия(много я мразя тая дума), или евентуално, нов датчик. Проблема е, че в Пловдив не откривам такъв по магазините. Та ако се стигне до нов датчик, ще ми трябва малко форумна помощ в намирането.

Още веднъж, благодаря за съветите.

P.S. Дросела и IACV клапана не са сваляни и чистени. И това предстои.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тава че никога не  е имала газ и рабати перфектно мотора,не значи да не се регулират клапаните.

Съвет не натиквай на този мотор 10w40 масло ако не смяташ да го бракуваш или да е за основен ремонт.

Редактирано от CARPERA
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога няма да сложа такова масло. Изчетох доста за това и съм категоричен. В момента драмата ми е неработещия скоростомер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростомер не са скъпи и втора употреба,стареят прецаква се някоя пътечка по платката.

Лесно се сваля .

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...