Jump to content
Gich

Въпрос за запалителни свещи на CRV-3 2.0 150 hp

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Какви запалителни свещи препоръчвате и на какъв пробег се менят? CRV-3, 2.0, 150 hp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В упътването пише на 100 хил.км, но както е модерно да се казва: Всеки сам си преценя. Свещите са IZFR6K11S или SKJ20DR-M11S.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, но свещи с едни и същи номера: KAMOKA IZFR6K11S - 15.57 лв/бр, а NGK IZFR6K11S - 39.55 лв/бр. И двете ги дават подходящи за Хонда 2.0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

NGK или denso

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Това дават в твоето ръководство и само японски,другите са твой експериент.

IMG-596b81f4eec708d7caa6c0a40836b811-V.thumb.jpg.aef99fe0ad6ecda5f4b4136b9d141823.jpg

IMG-5793a8b69d9f6677df3782e3fb373029-V.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са двата типа свещи на NGK и DENSO японски за двигател R20A

40142701_Screenshot_20230825-132727_SamsungInternet.thumb.jpg.f28b160d4a4e83ac79c9051ead5bae1c.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 24.08.2023 г. at 20:12, nesorab написа:

NGK или denso

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички. Имам ръководство на Хонда на 3 езика и знам какво се препоръчва. Въпросът ми беше дали някой е ползувал полските свещи KAMOKA, тъй като имат същия номер IZFR6K11S, иридиеви са и са 3 пъти по-евтини? И дали има някакви признаци на износване, тъй като съм минал 80 000 км, не знам кога са сменяни от предишния собственик, а двигателят работи без грешка и то на газ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Denso IK20TT са твоите свещи. В ауто хелп ги има на много прилична цена и бяха японски, но все пак ги питай изрично.

И като цяло в света на свещите има два производителя Денсо и НЖК.

За 4 свещи и 10-20лв. разлика не си струва да експериментираш.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 8/30/2023 at 7:38 AM, Gich said:

Благодаря на всички. Имам ръководство на Хонда на 3 езика и знам какво се препоръчва. Въпросът ми беше дали някой е ползувал полските свещи KAMOKA, тъй като имат същия номер IZFR6K11S, иридиеви са и са 3 пъти по-евтини? И дали има някакви признаци на износване, тъй като съм минал 80 000 км, не знам кога са сменяни от предишния собственик, а двигателят работи без грешка и то на газ? 

За да са 3ръти по-евтини има за какво,колата е твоя решил си да  оцапаш давай.

От свещи си решил да икономисаш които издържат над 100хил км,не виждам никаква логика.

Това че са с еднакви номера е само търговски трик,и явно работи.

Свещете са консуматив взимаш нови предписаните от ръководствоно, сменяш и караш.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, CARPERA написа:

За да са 3ръти по-евтини има за какво,колата е твоя решил си да  оцапаш давай.

От свещи си решил да икономисаш които издържат над 100хил км,не виждам никаква логика.

Това че са с еднакви номера е само търговски трик,и явно работи.

Свещете са консуматив взимаш нови предписаните от ръководствоно, сменяш и караш.

Как така прозря, че съм решил да "оцапам" колата си, каквото и да значи това - не знам. За 42 г. шофьорски стаж ми се е налагало да сменям десетки видове свещи, различни от DENSO и NGK и не съм "оцапал" нито една от колите си. Може да не си бил роден тогава, но имаше време когато половин България караше със свещи, произведени във ВМЗ"Сопот" и не съм чул някой от свещи да е "оцапал" мотора. Не съм ползвал иридиеви свещи и затова пробвах да попитам. Ако някой има идея да каже, но не за да ми се цитира ръководството, нито да ми се дават насоки в живота. Между другото в ръководството "настоятелно" препоръчват моторното масло да е марка Хонда. Консуматив. Ти с такова ли караш?  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не ти е давал насоки ,и други колеги ти писаха че препоръките от ръковадството ,е най-доброто.

За маслото

Screenshot_20230901-124322_Viber.thumb.jpg.70a65b6c890169e7ac0194bd687bdc41.jpg

Screenshot_20230901-124308_Viber.thumb.jpg.ae6af680acab06ece25415067b526633.jpg

Настоятелното  в ръководството за горното масло е защото садържа най- много молибден от всички масла.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 20 часа, CARPERA написа:

Никой не ти е давал насоки ,и други колеги ти писаха че препоръките от ръковадството ,е най-доброто.

За маслото

Screenshot_20230901-124322_Viber.thumb.jpg.70a65b6c890169e7ac0194bd687bdc41.jpg

Screenshot_20230901-124308_Viber.thumb.jpg.ae6af680acab06ece25415067b526633.jpg

Настоятелното  в ръководството за горното масло е защото садържа най- много молибден от всички масла.

 

Кой разбрал - разбрал! А това за молибдена в маслата Хонда - без коментар! За справка: http://www.maslata.com/справочник/статии/419-нужен-ли-е-молибденов-дисулфид-в-моторното-масло.html 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off topic:

Трябва ли да се пада толкова ниско в тези теми ..?  :(

Всъщност, човек може да отдели 30 минути, и да намери правилният отговор за ситуацията си в нашия форум! 

Лек път

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Gich написа:

Кой разбрал - разбрал! А това за молибдена в маслата Хонда - без коментар! За справка: http://www.maslata.com/справочник/статии/419-нужен-ли-е-молибденов-дисулфид-в-моторното-масло.html 

Остави маслата за друга тема. MoS2 и МоDTC за различни бири, второто се ползва като присадка в маслата, поради горните причини.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...