Jump to content
Uberpsy

Потенциометър за осветление на таблото и дисплея

Recommended Posts

Здравейте,

 

Някой да знае какъв трябва да е потенциометъра дето регулира осветлението на бутоните и таблото в колата? Осветлението на дисплея и оборотомера се изключва когато мина през дупка и трябва да цъкна самия бутон дето регулира светлината и всичко се оправя. Не намирам никъде този потенциометър като част, така че ще съм благодарен за съвет.

 

Поздрави!

Редактирано от Uberpsy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е потенциометъра, а проблем в таблото. Тези табла, страдат от студени спойки. Спират да светят и други неща. Сваляш го и го носиш да се огледа и презапои.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таблото си свети и всичко си е точно. Студените спойки страдат на дисплея за радиото и климатика. Потенциометъра който регулира осветление на таблото е проблемен. Той ми изключва осветлението на малкия дисплей на оборотомера и осветлението на самия оборотомер. Просто натискам бутона и то си проработва, но е дразнещо. Електрик го свали и установи че потенциометъра е за смяна. Но тъй като баща ми го караше на електрик, не установиха какъв е, а просто го върнаха вътре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как точно установиха ,че е потенциометъра ?Този майстор само диагностицира ,но не ремонтира .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потенциометъра регулира тока. Щом тока идва/прекъсва когато въртиш и натискаш потенциометъра, няма какво друго да е. За майстора нямам обяснение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми беше какъв трябва да е този потенциометър, да ли е описан някъде, за да знам какво да търся. Струват по 5-6 лева, така че няма щета да опитам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.civinfo.com/threads/instrument-cluster-flickering-on-and-off.421592/

И пост 53 от тази тема, за повече яснота https://www.civinfo.com/threads/dashboard-dimmer-knob.288761/page-2?nested_view=1

 

Edit: Прочети и двете теми и си прецени дали ще го правиш, или е най-добре да вземеш друг дисплей. 

Има огромна вероятност след разглабянето да имаш проблеми с оборотемера. 

 

Редактирано от Rakeem

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...