Jump to content
KosyoK

Трудно превключване на скорости

Recommended Posts

Здравейте колеги,


Имам проблем при превключване на скоростите при Honda Civic хечебек 1.4i. До сега никога не съм имал проблем със сегашната, нито с предишната кола. Казуса е такъв, че когато загрее достатъчно почва да ги превключва и след едно известно време все едно не го имала проблема и всички скорости влизат мазно. Пробвах с припомпване на съединителя, няма промяна. Само след като загрее влизат. Споделих този мой проблем с познати и те ми казаха, че е възможно да е за смяна маслото на скоростната кутия, но искам да чуя и други мнения. Дали от това може да е проблема и ако да колко литра масло трябва да се слага, тъй като имам къде да го сменим? Ако не е това проблема, бих се радвал на предложения.


Благодаря ви!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпите как са ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре изглеждат.

Редактирано от kvd74
Не цитирайте предходно мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото, ако не е сменяно скоро, значи му е време. Налива се Honda MTF-3. Сменя се на 4 години. Кутията събира точно 1,8 литра.

Аз карам от доста време с https://ato24.de/en/ravenol-mtf-2-sae-75w-80.html и според наблюденията ми, превключва още по-добре от хондовото. Пък е с PAO и остава течливо, и при ниски температури през зимата.

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпите са тръгнали при тези симптоми.

Редактирано от viktor11

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, dandilov said:

Маслото, ако не е сменяно скоро, значи му е време. Налива се Honda MTF-3. Сменя се на 4 години. Кутията събира точно 1,8 литра.

Аз карам от доста време с https://ato24.de/en/ravenol-mtf-2-sae-75w-80.html и според наблюденията ми, превключва още по-добре от хондовото. Пък е с PAO и остава течливо, и при ниски температури през зимата.

Благодаря много за информацията, че трябва да се сменя на 4 години и колко литра трябва да се налее. Имам я от 3 години и предполагам преди това не е сменяно известно време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...