Jump to content
nikolakirilov20

Проблем с SRS

Recommended Posts

Здравейте, от време на време ми светва лампата за Airbag системата, след направена диагностика ми изписва грешка "Passenger front seat belt tensioner, open circuit or high resistance". Прегледах кабелите под седалката на пасажера, но не видях проблем. Ще съм благодарен за съвети, ако някой се е сблъсвал с нещо подобно. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има сервизна акция за този еърбег.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах и аз проблем с пасажерския колан. Отидох до майстор, свалиха страничната кора, където е пиропатрона и шунтираха кабелите към пиропатрона, с един резистор, за да падне съпротивлението, което компютърът отчита. Край на святкането. Ти имаш същия проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола не попада под сервизната акция, проверих я по VIN, преди 1 месец бях в Бултрако за смяна на копчетата за прозорците, че се били запалвали в движение. Иначе благодаря колеги, ще пробвам това с резистора :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте при мен се получава тази грешка, всички сервизи казват че ми бил за смяна целия модул... Може ли да внесете повече яснота отсносно случката, мисля че попадам в същата ситуацията като вас? Ако взема от друга кола директно колана с патрона дали няма да се оправи? Относно до колегата с резистора би ли споделил колко ома трябва да е? 

IMG_20240126_095104.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, колко ома е резисторът. Търси майстор, който се занимава с такива проблеми, не сервизи. Сервизите гледат да минат по дебелата лайстна, да спечелят повече. Дори да дойдеш в Пловдив, ще ти излезе по-евтино.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...