Jump to content
ceco_accord

Legend KB1 / LPG - бутилка?

Recommended Posts

Привет легендарни.

Колата ми е на газ от 11 години - няма драма - BRC монтаж в Холандия.

Та бутилката излиза от легитимност и трябва да я сменям. Сега е тороидна, 69 литра - в "легена", 650х250мм. С нея минавам извънградско 500 км и ми се иска и новата да е с приблизителен обем и съответно рендж.

Но извънградско е неудобно защото "патерицата" заема доста от багажника, та се чудя дали следващата да не е "пура", монтирана зад задните облегалки. Така или иначе те не се сгъват, а люкчето за ски не ми се е налагало да ползвам.

Какво мислите за кръгче "спрямо цилиндър" и дали бихте споделили вашите мнения, а ако някой е с цилиндрична - снимки ще са ми от полза.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега нещата изглеждат така, а и центърът на тежестта е ниско, но и по-назад. Този капак е допълнително правен там и покрива бутилката, но и той отнема място. Естествено и пура да е, пак някак ще я затворя визуално.

Просто се чудя и събирам мнения.

IMG_20230731_153335.jpg

IMG_20230731_153426.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте

Като полулаик според мен смяната на такава тороидна бутилка с друг вид би трябвало да е само заради по- големия размер/капацитет на втората. Успех с начинанието.

Поздрави

Редактирано от JoroHondata
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой с цилиндрична не сподели мнение и снимки, сигурно пак ще е тороидна, но вероятно по-ниска, за да си върна малко обем в багажника.

Диаметърът ще си е 650мм, но за височини ATIKER имат 180 / 200 / 225 / 240 / и 250 - като моята. Разликите в цената са в диапазон от 20-тина лв, а в литража около дузина литра, та ще преценя скоро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай цилиндър, щом ти пречи резервната гума. Аз само в чужбина като ходя я взимам тая пуста гума. Един ден живот и здраве като станеш дядо така и така ще сменяш колата:D

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята бутилка също е за смяна след 10г. Офертата по-долу е от преди месец, при мен бутилката е пура.

 

 

 

 

IMG_4342.jpeg

IMG_4340.jpeg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сърдечно благодаря!

Точно така си я представях, както и организацията на другите "задължителни" вещи.

Къде е хванат пожарогасителя? Не пречи на "чекмеджето" за навигацията, нали?

Офертата не е лоша, ако още е валидна. Тя си идва с клапана и зареждачката, или?

Да разбирам че обемът е 60 литра, цената е 184 лв,  диаметър 315мм, но дължината колко е ? Каква марка е бутилката?

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За размера на дължината, не мога да ти го кажа, понеже си е стандарт 315d./60L. -184 лева.

Ще сменят само бутилката, всичко останало ще си е от предната.

Пожарогасителя е сложен над бутилката с велкро е закрепен да не пада. Не пречи на навигацията и sub-a.

Редактирано от tenata
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да я премериш с рулетката, сравнително точно?

Намирам такава на Фобос, но е 840мм дълга, а това май е повече от свободното място (по хоризонталата) в нишата.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На снимката бутилката е 84 см., “Майсторчето” ми каза, че новата е същата като тази, ще се разбере :).

Само не съм решил кога ще е сменя :)

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерих моята ниша - 83 см хоризонтално. Вероятно като се натисне тапицерията (която поддава малко), ще влезе 84 см пурата.

IMG_20230803_083201.jpg

@tenata Може ли да снимаш (ако имаш как), от къде минават тръбите отдолу, че там е малко "пренаселено" с чарколяк?

Къде ти е зареждачката?

Редактирано от ceco_accord
  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как минават от долу под корите тръбите, не знам. Бутилката не “потъва” изцяло в нишата, средата се пада малко извън нея. Дано ме разбра :).

IMG_4351.jpeg

IMG_4350.jpeg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах те.

Проверих ситуацията с аналогична 315-ка, но по-къса - 480мм. Виждам свободното пространство, но тъкмо през ски люкчето ще мога да слагам нещо "слим". :)

Намах търпение да чакам с диаметър 300мм (щеше да легне перфе на гърба), а и подходящата дължина е 840, но тогава слизам на 55 литра, а аз гоня поне 400 км рендж извънградско, което 60л х 0.8 = 48л ми осигуряван -  при нормален разход максимум 12/100.

Като стане, ще снимам.

IMG_20230805_151404.jpg

IMG_20230805_151725.jpg

IMG_20230805_154940.jpg

IMG_20230805_154810.jpg

IMG_20230805_155011.jpg

Редактирано от ceco_accord
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минах да си видя бутилката как ляга и оставих колата за монтаж. До тук - добре.

IMG_20230808_093557.jpg

IMG_20230808_095115.jpg

  • Харесвам 3
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мии, закучила се рабтата.

Холандския монтаж е различен стандарт иии, трябвал преходник (за да не сменят тръбата до моторния отсек), но го разбрали преди малко и ще го поръчат утре, а ще дойде в четвъртък. :(

Яд ме е че трябва да се преправя нещо добре спретнато, ама не мОа мина преглед с 11 годишна бутилка.

То сигурно може някак (и такива съвети чух) с корупция, но не искам. Леджо ще се кара още години и не искам да го мисля че нещо куца законово. Технически си е супер, ама е лакомник, та без газ е неприятно за семейния бюджет.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те тава се получи файнъли.

Остава да я скрия с някаква преграда.

IMG_20230810_150657.jpg

IMG_20230810_150707.jpg

IMG_20230810_150715.jpg

IMG_20230810_150726.jpg

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...