Jump to content
emilpld

Износва ми предна лява гума отвътре

Recommended Posts

Здравейте,имам проблем предна лява гума е износва отвътре.Изчетох теми със регулиране на предните колела но никъде не се споменава за регулиране на наклона.Та този наклон възможно ли е да се регулира със стенд или трябва да се търси проблема по окачването?Принципно нямам проблеми по окачването само забелязах напукани предни тампони на носачите.Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали може да се регулира наклона, но може да го провериш/сравниш с другото колело или друга кола.

Избираш равно място. Окачваш някаква тежест на конец (демек отвес). Допираш конеца до калника в средата,  тежеста виси почти до земята. Измерваш с линийка разстоянието от конеца до горния и долния ръб на джантата. Същото правиш и на другото колело и ще се ориентираш на къде/ колко е наклона... (разликата горе/долу)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да се регулира наклон без допълнително поставени компоненти. Отиди да снимат сходимостта и ще си каже какво не е наред. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти сигурен съм, че предните колела могат да се регулират, задните - не.

Щом наклона на предните е избягал, отиди на реглаж. А за напуканите тампони, си ги смени, но не е неотложен проблем и надали влияе на реглажа.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 8/7/2023 at 1:09 PM, prissnr said:

Почти сигурен съм, че предните колела могат да се регулират, задните - не.

Щом наклона на предните е избягал, отиди на реглаж. А за напуканите тампони, си ги смени, но не е неотложен проблем и надали влияе на реглажа.

Ако може искам да знам как се прави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...