Jump to content
ivan_m

HONDA e

Recommended Posts

Здравейте

Има ли приложение за Хонда Е, за iOS, нещо като My Toyota примерно…. В App Store има много, но са или за генератори на Хонда, или за мотори…. Днес взех Хонда Е и още я разучавам.

Не намирам никъде инфо, доста рових, може би не на правилните места.

Благодаря предварително

Редактирано от DT76

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега! Безаварийно каране с електричката!

Приложение има, но не работи за Източна Европа. За това не излиза в магазините за сваляне. Аз го намерих и инсталирах, направих акаунт, но при стартиране иска реален адрес от Западна Европа /но следи и IP/ и не тръгва нататък. Освен това еСИМ-а в БГ работи само за спешни обаждания и не може да се ползва интернет. Сега проучвам дали могат в Бултрако да сменят региона на картата и да си пусна местен интернет /имаше описан такъв случай в Унгария/, но не съм голям оптимист.

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много.

Сигурно си пробвал и през VPN да смениш IP?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал с VPN, защото според това което четохме, първо трябва да се смени региона на картата, защото няма как да се свържи с наш оператор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти много, странно как колата има всичко, а няма елементарен апп, дори модели на Дачия си имат…….

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има някакви универсални приложения, някой дали ги е пробвал?

Примерно CarPlay Connect: Digital key , платен е, но все пак….

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Електричарчета, има сайтове, където се качват apk файлове за инсталиране на приложения като apkpure и apkmirror. Винаги има риск да има и някой вирус, но с малкото, с които съм рискувал не е имало проблем.

 

Ето го My Honda+ в един от тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е в намирането на приложението и инсталирането му, а в невъзможността да работи в БГ!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ясно. Запомнил съм мнението на @DT76 само явно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо, мислех че когато направиш такъв продукт, ще имаш решение за целия свят, абсурдно е да си играем с vpn , с фалшиви адреси само и само са да намерим къде примерно сме паркирали, или да пуснем някоя екстра от разстояние…..

Надявах се че все пак тези универсални app ще проработят, даже се замислям да купя едно, лошото е че нямат trial 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, какъв точно е проблема с локацията? Могат ли Бултрако нещо да направят? Логично е като представител на марката да защитят интересите на клиентите си а и това не им коства нищо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото си спомням, официалния сервиз в Унгария не е можел да направи нищо, без намеса на централния европейски сервиз. Тук положението е същото, говорил съм с Бултрако и очаквам обратна информация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, да те питам нещо, зареждал ли си навън, на открито при дъжд? Може малко глупав въпрос задавам, но при повечето електрички зареждането е някак странично и не се събира вода, при тая Хонда е малко като в аквариума от дисплея…. Като кошница в която има 220 волта и се пълни с вода…. Най вероятно е помислено, но все пак питам… видях че има отвори от които да се изтича, но дали е възможно при проливен дъжд да стане проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се е случвало до сега. Предимно зареждам в гаража. Ако те притеснява зареждане на дъжд, има оригинален аксесоар:

Charge Port Lid Cover - Honda e | 08P35-TYF-600 (glynhopkinpartsonline.co.uk)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тук сме трима явно! Ако някой има и се крие, да си признава :)

И да пусне някоя снимка!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв среден разход имате градско каране? Дава ми около 27/100 което ми се вижда много, не я настъпвам, дали батерията е деградирала? Държа я навън, до момента беше не толкова студено, пусках парно, ама все пак от къде идва двойна разлика от други с подобен габарит?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този разход не е нормален! При мен средния за 7500км е вече 12kWh/100км. Градския обикновено е около 11kWh/100км. Основно карам в Пловдив и наоколо. В по-първите постове съм показал и със снимка на дисплея 11.6kWh/100км за 37км градско в София.

Според мен ако батерията е загубила капацитет, ще ти спадне обхвата като километри, а не да вдига такъв разход. Провери дали няма нов софтуер /не си писал коя година е колата и каква версия/! Има значение и какви гуми ползваш в момента. Възможно е да се вдигне разхода от проблемни лагери на главините, ама чак толкова не вярвам. Направи и една диагностика, може да излезе нещо.

Имам предположение, че и годината на производство има някакво значение. Последните като че ли са по-оптимизирани като разход, моята е 23г. производство. На английския сайт на Хонда има за сваляне ръководства на потребителя: за модели 20г., 21г. и 23г. Не съм ги сравнявал, но сигурно има някакви разлики.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност след няколкодневно каране, усредни разхода на около 14…. Явно е трябвало да мине време….да преизчисли нещо си

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес направих ъпдейта.

Само не можах да разбера какво включва😀

Иначе след това трябваше отново да правя връзката с безжичния Android auto 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 15.10.2023 г. at 22:29, DT76 написа:

Пробвах едното с голям рейтинг--не работи…. Добре че пробвах с едномесечен наем…CarPlay Connect, с него опитах но не….

Редактирано от DT76
Грешка на цитата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, nojovete.bg написа:

Днес направих ъпдейта.

Само не можах да разбера какво включва😀

Иначе след това трябваше отново да правя връзката с безжичния Android auto 

И аз го направих с надеждата че ще тръгне някой app… но греда, дори не виждам нещо ново…

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Версия 71BA-0083-021

- Езикови корекции на испански и немски версии.

- Подобряване на процедурата за стартиране на аудио системата в комбинация със задната камера, за да се избегне проблем с дисплея.

- Подобряване на Wi-Fi настройките.

- Превключете към състояние "TEL_MUTE", докато използвате режима за диагностика на свързване.

- Подобряване на управлението на определени типове аудио файлове от свързано устройство.

- Малка актуализация на сигурността на Android.Днес направих ъпдейта.

Само не можах да разбера какво включва😀

Иначе след това трябваше отново да правя връзката с безжичния Android auto 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как го качихте този ъпдейт? Аз пробвах онлайн, но ми дава, че системата е актуална. Версията ми е 71AA-0124-011

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера изпробвах една екстра на Хондата, която не бях ползвал до момента! След като 4 часа нямахме ток вчера сутринта /преди да завали снега/, батерията на соларния инвертор се изтощи. Включих инвертора към контакта 230V на Хондата, позаредих батерията и пуснах тока в къщи. Отдавна се каних да направя този експеримент и все не ми е оставало време, но неволята ме принуди :) . Сега ще си направя един извод от таблото за по-лесно свързване.

Предупреждавам колегите с Honda e да не включват директно контакта в мрежата, че може да стане голяма беля. Ако някой реши да ползва екстрата по този начин, ще му обясня как да стане безопасно!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, още преди няколко месеца излезе информация, че Honda e няма да има наследник. Най-вероятно просто не им излиза сметката да я продават на тази цена. Това си беше реклама, малка градска електрическа кола с много екстри. Новият модел HONDA e:Ny1, който вече е и в България, ценово тръгва от 98000 лева и пак няма някои от екстрите на е-то като автоматично паркиране, камери вместо огледала, много дисплеи, система за предпазване на пешеходци при удар, 230V/1.5kW контакт, 360 градусова камера.

Но все пак Хонда вероятно ще пуснат и друга малка ел. кола, скоро показаха един концепт, дизайна на който взима доста от първата версия на Honda City:

 

honda_ev_23.jpg

honda_city.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...