Jump to content
Legend91

Смяна на стъкло на огледало

Recommended Posts

Моля Ви, дайте съвет как да подходя (или къде в София) да дам да се смени същинското огледало (стъклото) а не цялото, заедно с корубата. Знам че отвътре пластмасата е много лесно трошлива, сервизното ръководство казва да се нагрее, така че моля Ви дайте съвети или спец. сервиз. Трябва да прехвърля огледало от китайски боклук на оригинална коруба.

 

Screenshot_20230227-101732.thumb.png.fcb6e32341180a29b59b699c3caf68bf.png   Screenshot_20230227-101809.thumb.png.d38046665a06b1ec65465465723b02c4.png

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко се престрашиш - опитай сам. Имаш инструкцията, трябва ти отвертка и...

Там е просто 1 сверична ставичка, която трябва да откопчееш.

Завърти стъклото на огледалото (да гледа максимално към небето и ще я видиш с фенерче.

Напъвай все пак деликатно, да не стане това от което те е страх, но ако пластмасата е прекалено стара и крехка, може да се пъкне, а дали ти ще го сториш, или някой друг (срещу пари) ...  Е, риск винаги има, но за това е направено така - да се сменя лесно.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм сигурен дали китайското отвътре е същото. Тъпите китайци са изкопирали почти всичко, но самата "дръжка" на огледалото, заедно с корубата е наклонена повече от оригинала под ъгъл към колата, така че дори при максимално разгънато навън същинско огледало се вижда доста от задницата на колата, а аз съм свикнал да имам поглед настрани, да виждам кой ме подминава. Същинско малоумие! 😱 Тази сутрин като го видях си мисля че не е зле, някъде, където могат да погледнат с ендоскоп дали ябълковидното съединение е същото, за да могат да сложат китайското огледало на оригиналната коруба.

Редактирано от Legend91

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи е ляво огледало но за десен волан. Като седнеш на предна дясна седалка, ще си покаже дали съм прав.

Китаецът не измисля - копира точно, но може да е объркал маркирането на продукта.

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, аз го купих от ebay USA... Търговеца не приема връщане, пък и аз вече съм го пребоядисал, чаках 2 месеца да се затопли за да го направя. Е за това не се купува китайско!

 

Ами да опитам да го върна под ebay money back guarantee? Имам цяло оригинално огледало, работата е че е плоско, не е конвексно, ще имам две различни по образ огледала докато намеря ляво конвексно?

 

Редактирано от Legend91

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички "коруби" / огледала имат система за инцидентно обръщане напред. Ако не те дразни че може да се отвори фуга между корубата и другата част (дето се монтира на вратата) - подпъхни нещо между 2-те, така че корубата да стои леко изметната напред. Не знам точно формата, ти, но има такива на които не им личи такъв аджастмънт. Теоретично говорим за 10-тина градуса завъртане, което на 5-6 см конзола не е много. В началото все там ще гледаш, но монтирай и после ще намериш точното измятане напред, за да си позиционираш стъклото както желаеш.

Редактирано от ceco_accord
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз Цецо точно същото направих 😆, но ме дразни. Ще пробвам да ми върнат парите, 100 $ са това и ще търся оригинално, макар и не същия цвят.... После пак разглабяне, пребоядисване....

Редактирано от Legend91

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай и дано проявят разбиране. Чудеса стават не само по Коледа.

Ако не, провери друга възможност:

Корубите на огледалата са със 100% огледална симетрия. Разликата е само в конзолите, които са на вратата.

Ако и при теб е така, просто боядисваш твоята оригинална и закачаш китайската коруба заедно със стъклото.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се опитах да ги разделя, но не успях, има и някаква пружина в шарнира. Сега обаче се сетих друго. Не е ли по-добре да си сложа плоското огледало от лявата страна? Така при включване в лента ще виждам реалното отстояние на другите, а това че няма толкова голям зрителен ъгъл надали е такава болка за умиране, то се вижда с периферното зрение. В същото време конвексното дясно огледало ще ми дава точно по-големият зрителен ъгъл от който се нуждая откъм тази "по-сляпа" страна?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В лява коруба може да сложиш само ляво стъкло. Аналогично важи за от дясно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, аз имам още едно цяло огледало заедно с корубата, оригинално. Но не го исках първоначално защото е плоско и щях да имам ляво плоско, а дясно конвексно. Но в реда на по-горните мисли, защо пък не? Ще дава реален образ и реални разстояния спец. за лявата страна, където сляпото петно не е толкова голямо?

Редактирано от Legend91
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самото стъкло трябва да е залепено за панела му отзад с двойно залепващо тиксо. Може да успееш да го срежеш с мн.тънка тел или здрав плетен конец. Така ще отстраниш стъклото, можеш да почистиш и монтираш новото стъкло без да сваляш друго от колата.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го нагрях със сешоара и го отделих с отвертка, стана лесно и без поражения. Сега само се питам дали да оставя отляво китайското конвексно или да сложа Хондовското с реален образ. Отдясно е конвексно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...