Jump to content
Gich

Как се сваля предния плафон в купето на CRV 3

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Имам проблем с осветлението от предния плафон на купето. Не светва при отворена врата, а от копчето си свети. Но не мога да сваля самия плафон, страх ме е да не го изкъртя. Въпросът ми е - как се сваля плафона, целия ли или само частта с крушките? Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предния плафон не светва при отваряне на предната врата. Светва само средния. В нета има клипове как се сваля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предния плафон светва при отваряне на вратата само при някои модели. Мисля, че трябва да е екзекютив. На елегансите няма такава високотехнологична екстра :lol:

 

Иначе свалянео става като първо свалиш прозрачните пластмаси и под тях има болтчета и пада целия. Подпъхва се с отвертка или нещо пласмасово и прозрачнте излизат. Най-добре виж клипче да.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не намерих клип за демонтажа, затова пуснах темата. Над чекмеджето за очилата имаше 2 винта. Развинтих ги и се опитах да измъкна целия плафон, но не стана.Може да има някакви щипки. Като размърдах пластмасата обаче плафонът светна. Но проблема си стои защото 1/ не се знае докога ще свети и 2/ ако трябва да сменя крушка минавам пак в изходна позиция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Тук също има два винта.

 

 

 

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега, точно това ми трябваше!

Редактирано от Honda_Z
Моля, не цитирайте цяло предходно мнение! По презумпция се предполага, че отговаряте на него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема обикновено е в бялото ключе, а не в крушката, тя си работи щом светва при натискане. Ключето се продава в алиекспрес. В раздела на Акорда мисля беше описан проблема. Аз ги подмених и проблемите изчезнаха.

PXL_20230227_202100024.jpg

PXL_20230227_202204563.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е за светването при отваряне на врата и аз мислех, че е ключето. Смених ги. Оказа се, че просто нямам такава екстра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, особено на колегата Bizzito и niksi. Свалих плафона много лесно/по клипчето/, извадих тези две бели ключета и другите два конектора /сив и зелен/ и проблема се оправи. Те изглеждаха чисто нови, но явно контакта се губеше някъде. Сега всичко свети, както трябва:)  

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...