Jump to content
ivaivalito

Хибрид

Recommended Posts

Някой знае ли нещо повече за тези автомобили .Тоиота Преиус ми е грозновата но Сивика Хибрид като изключим джантите е супер,А и Акорда американския хибрид 250 коня е готин .Смятам живот и здраве следващата ми кола да е такава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен лично са хибридите трябва още хляб да изядът за да заместят конвенционалния Автомобил, просто за сега единственият им плюс е ниският разход, прекалено усложнени са, и незнам как ще се държат като станат на по 10 - 15 години, когато ще можем да си ги позволим :( А и им липсва спортния дух!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда са спрели от производство хибридния акорд продаван в САЩ, причини: твърде висока цена, незначителна икономия и фактът, че за всеки хибрид на хонда тойота продава седем.Въпреки че и хибридните лексуси не вървят много, хората си купуват лексус предимно за лукс и мощност. Тойота направи бум с хибридите (Prius) в САЩ до голяма степен, защото покупката на такива автомобили беше доскоро (до 2006 ако не се лъжа) субсидирана със закон и цената не беше такъв фактор. Разбира се, те първи развиха технологията на пазара.

Само да допълня, американския хибрид не успя, защото са го направили и рекламирали като по-спортна и динамична кола. Не се е връзвало с имиджа да е хибрид, бил е доста по-скъп от обикновения акорд, а икономията е била пренебрижимо малка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами Сивика дава много добри показатели и цената е добра .За даизайна няма какво да говорим с пъти е на Приуса

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а защо си се ориентирал към хибрид?От екологична или "джобна" гледна точка?Лично аз хибрид втора ръка не бих си купил - нов, да, докато е в гаранция...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами Сивика дава много добри показатели и цената е добра .За даизайна няма какво да говорим с пъти е на Приуса

Ами по принцип аз ако си взема друга кола то ще е след 5-6 години освен ако не ударя киоравото .Мойта сегашната е купих преди няма и месец .Ами не толкова от екологична а от финасова е причината бензина поскъпва а и хибридните коли плащат малко такси защото има Евро 4 май беше.А и новият Сивик хибрид е около 20 000 евро .При разход 5.2 в града и 4.2 извън града си е много добра инвестиция.Никои дизелов автомобил при 100 кончета не може да докара този разход.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Никои дизелов автомобил при 100 кончета не може да докара този разход.

http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/4387.htmlhttp://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/29787.htmlhttp://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/13525.html Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да се опитам да те разубедя от хибрида, но ...Виж сега, Приус-а го знам много добре, понеже се налагаше около 1 год. да го продавам в Тойота. Хибрида на Тойота е по-добър от нахонда, понеже ти дава възможност да караш само на ток, докато при Сивик-а трябва задължително от 0км/ч да пали и бензиновият мотор. Докато тойотата то 49 км/ч може да я караш само на ток. Още нещо, при Приус за първи път се слага климатроник, който няма нужда от запален бензинов двигател. В хонда такова нещо няма !!! Колата не е тромава 0-100 за 10.9 сек. Максимална скорост (изпробвана от мен) 182 км/ч - по

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението на колегата отгоре. Аз бих се заслушал, защото все пак има информация от първа /собствена/ ръка! А и един пъргъв нов осми генерационнен РРРРРРасов сивик /Type R/ ще ти легне около 60 000....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4е колко струва Хибрида в БГ колеги.Тука при мен е 24 000 евро,докато 1.8 седан е 27 000 евро,в БГ е между 38 0000-43 000 лева

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хонда официално преустановява развитието на хибридните си модели поради не достатъчна ефективност и икономия и вместо тях ще развива дизеловите си моделипрез 2009 ще дебютират с дизели в щатите и в японияако наистина искаш само хибрид това означава че хибридите им ще се намират на старо евтино, но частите ще са им много скъпи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Honda-та идваше някъде към 44000лв с ДДС, и там няма нива на оборудване доколкото знам. При Тойота имаш две нива на оборудване, съответно на 50000 лв и 54000 лв с ДДС. Но засега се вкарва в БГ само второто. Наистина цената е висока. Много съм съгласен с колегата отгоре за Type R-а, който бих го предпочел на 100 % пред Приуса или сивика! Все пак Type R е мечта за много от хората които бишат в този форум, а и не само тук :DПоздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в щатите няма дизелови хонди защото сярата в дизела им е стотици пъти над европейските норми, но това ще се промени

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...