Jump to content
gire_91

Няколко въпроса за Акорд 7

Recommended Posts

Здравейте колеги!
Най-накрая си изпълних тийнейджърската мечта - да си взема Хонда акорд 7ма генерация.
2.2 cdti - 140 кс

Та, имам няколко питания, на които не успях да намеря отговор из темите.
Направи ми впечатление, че лампата за гориво ми светна на 1/4 от индикацията (т.е. на половината на половината).
Това нормално ли е за дизела? Колко й е резервата и не трябва ли да светне поне по-надолу от това?

Второ - търся пластмаса за халоген, трудно ли се сменява?
Трето - има ли хора, които са натъмили по някакъв начин да си пускат музика от телефона?
имам блутут девайс, който води разговори, но не успявам да пусна аудио с него?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За последното, сетих се, че имам такова нещо поне от 2-3г и не съм го ползвал никога, мисля, че такова ти върши работа... 

https://www.ebay.co.uk/itm/224196418748?chn=ps&_trkparms=ispr%3D1&amdata=enc%3A1w5j9wm-YQUSQclGDsMU1sw62&norover=1&mkevt=1&mkrid=710-134428-41853-0&mkcid=2&mkscid=101&itemid=224196418748&targetid=1816181028419&device=c&mktype=pla&googleloc=1006567&poi=&campaignid=18524307571&mkgroupid=140763006383&rlsatarget=pla-1816181028419&abcId=9302158&merchantid=101731489

Батерията вътре е като от старите телефони, зареждаема с адаптор от запалката, с мини USB куплунг. Ще го пробвам (дали батерията е читава) и ще го пусна в eBay на половината на тая цена, с наддаване. Ако не се продаде, ще го донеса в БГ, (скоро си идвам) ще опитам в OLX...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@gire_91

Честито и със здраве да я ползваш!

т.1 - не е нормално според мен. Не съм карал Хонда дизел, но най-добре да се провери нивомера и състоянието на целия резервоар. Това за начало.

т.2 - Не е трудно за смяна, стига да не са клеясали болтовете, които държат халогена.  При мен, единия се беше "заварил" някак си и така и не успях да го развия. Това, ако въобще намериш де, щото аз като търсих зимата по моргите, нямах голям успех. При мен бяха нагорели и рефлекторите, та накрая си взех от Али-то комплект с халогените.

т.3 - Заводския блутут е само за разговори. Аз си взех WEFA и съм доволен. Други са с YATOUR. В OLX има на прилични цени и монтажа не е сложен. Ама не знам как е в комбинация със заводския блутут - аз нямам такъв.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Резервоарът е 65л. И аз съм с такъв Акорд, а лампата си светва близо до ''0''-та и от там нататък имаш гориво за около 100км. както при повечето автомобили. За озвучаване аз ползвам Wefa- има вариант с и без блутут.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 км извънградско, при неагресевно шафиране.

А лампата за нивото маже да светне и по-рано, ако колата е под наклон 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за отговорите.

Ще се поинтересувам за този нивомер и ще я следя за нататък как ще светка резервата. Бях на магистрала и не мисля, че е било от наклон.
Не успях и да намеря как да ми покаже моментен разход, мисля, че този модел го нямат с този борд компютър.

При мен има инсталиран блутуут кит - https://tdj.com.au/firmware/Aerpro/ABT800.pdf
В ръководството си пише, че е възможен аудио стрийминг, но така и не успях. Някаква странна австралийска технология :tooth:

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...