Jump to content
Тигъра

Автоматика се предоде

Recommended Posts

Автоматичната скоростна кутия не зацепва

Като е студена тръгва но като загрее и изключва гасиш чакаш малко и пак тръгне малко и изключва както се движи.

Маслото е вишнево не е черно и е на макс в границата. Колата е 2005г феисливт купих я и минах 700км като нямаше признаци за нередности.

Колко вида кутии са на моята пише MRVA 

това ли е модела.

И съвет от къде да тръгна да взема втора употреба или.

Редактирано от Тигъра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това трябва да е модела, не бързай да се хвърляш на друга кутия преди да си направил диагностика. Може да е някой скапан клапан или датчик, може да е запушена цедка на клапан/соленоид. Прегледай проводниците и щекерите на соленоидите, датчиците и избирача които са отвън на кутията. Потърси малко инфо из нета за тази кутия или за нейни евентуални хронични болежки.

Започва се с лесните и видими неща като тези които ти изброих, и чак тогава се минава на смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някаква грешка индикира ли колега, мига ли на D позиция лампата? То основен проблем на тия автоматици ще се окаже че не си казват сами какъв им е проблемът. Моята на Акорда я карам вече над 5000 км с буксуваща 2ра скорост. Уж тръгне и изведнъж все едно разкача връзката и оборотите литват нагоре. Грешки не показва. Добре, че е ръчния режим та я прескачам тая предавка. Чистил съм и тествал всички соленоиди, умишлено съм разкачал букси за да видя дали изобщо ще хване грешка тоя модул на автомата и веднага ги засича. Мислех и аз за смяна на кутията защото се убедих че проблемът е вътре и ремонт не е рентабилен. Намерих една със същия код и финално се отказах защото не исках да рискувам да взема нещо което не се знае дали няма да е по-зле от моята. При кола със скойност от 5000лв нагоре може би си заслужава опита все пак с друга кутия.

Редактирано от HondaExplorer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мига D 

Не знам дали си заслужава да търся какво и е защото майсторите не са много в час със кутиите а ако ида във специализиран сервиз за автоматица каквото и да е проблема ще е в пъти по скъпо от втора ръка кутия.

Вярно че не се знае какво ще сложиш но тия автомати не са проблемни но явно аз изтеглих късата клечка.А и колата си е на 17г 

Редактирано от Тигъра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пратих ти на лично - според мен си струва читав сервиз да диагностицира колко е сериозен проблема.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...