Jump to content
Иван.Варна

стартиране на мотора

Recommended Posts

Хонда джаз 2006 с автоматична скоростна кутия. През няколко дена, след завъртане на ключа, двигателят не може да запали. Светват всички индикаторни лампи на таблото, не се чуваа стартер. Направена е профилактика на  стартера, пороверен е ключа, акумулаторът е зареден, но дефектът се повтаря. Намерих начин за излизане от ситуацията: завъртявам ключа до "палене", когато индикаторите светят, натискам силно комбинирания педал и на стъпки местя лоста на скоростната кутия от R последователно през N, D, S до L, и после обратно напред до Reverse. Изключвам и изваждам ключа, отпускам комбинирания педал. Повтарям процедурата по рутинно стартиране - натискане на комбинирания педал, завъртане на ключа до палене, и моторът пали. Ако не го бяях намерил този "чалъм", колата щеше да остава на място. Моля Ви за съвет по диагностиката и съвет за отстраняване на повредата.  03.11.2022 г., Варна

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или не отчита натиснат педал, или не отчита че е на паркинг. Това на първо четене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви много за съвета, г-н Docev! Достатъчно ли е да се изчисти грешка в компютъра ? Ако това не е възможно, трябва ли той да се смени (нов или втора употреба) ?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен второто Ви предположение ми се струва най-вероятно, защото нещата се оправят след раздвижване на скоростния лост (струва ми се, че в началото стои като блокиран) и придвижването му плътно напред до R.

Благодаря Ви още веднъж!  Ако не ми се обадят, утре ще отида в сервиза да попитам дали са намерили проблема. 

03.11.2022 г. , Варна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега във Варна пък точно имаш 2 гурота, двама Дидовци. Въобще не го мисли а отивай да погледнат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...