Jump to content
Plamen-CRV

Acura RDX – Втора генерация

Recommended Posts

Дойде първия сняг и лед. 

RDX втора генерация няма SH-AWD, снабден е с "All Wheel Drive with Intelligent Control". Бих каал, че тази система си свърши отлично работата при потегляне на заледен баир. Дори не присветна индикацията на таблото.

Тази сутрин тръгвайки за работа гледам съседите стържат лед от стъклата. Викам си "сега и стъргалка не съм взел, карай...". Запалих колата и нацъках всички копчета що има иобразен реотан (подгрев на предно стъкло и подгрев на задно+огледала). Слязах да чистя снега и след 2-3 минути с изненада установих че леда на предното стъкло не толкова страшен. Топеше се сякаш има някакъв подгрев в самото стъкло. На предишните ми коли такъв лед започваше да се топи след 10-на минути работа на двигателя и то полека лека от доло на горе.

20231208_075751.thumb.jpg.6b22d8bbae9d3f53ed9f89abf5b8c68a.jpg

Та се замислих... Имали или няма ел. подгрев на предно стъкло.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами - вгледай се. Би трябвало да се виждат нишките, макар и доста трудно.

Съдейки по снимката е размразена цялата площ, а не като от духалките на предно стъкло, но пък чистачките са още в сняг, а обичайно и там има пътечки, дори повечето зимни пакети само там слагат. Хонда / Акура обаче са друга бира и може инак да са го измислили.

В моето няма нищо, но се топи бързо от духалките - в редките случай когато колата нощува извън гаража. Тея V6 мотори брЪже загряват.

Греят ли ти огледалата първите няколко минути? Там (поне при мен) е с течност.

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ceco_accord написа:

Греят ли ти огледалата първите няколко минути? Там (поне при мен) е с течност.

Ще им обърна внимание.

До сега съм ги намирал най много с конденз и съм ги забърсвал за по-бърз ефект.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 8.12.2023 г. at 10:05, Plamen-CRV написа:

Та се замислих... Имали или няма ел. подгрев на предно стъкло.

За да не заблуждавам колегите, докладвам. Определено няма подгрев.

 

20231222_075351.thumb.jpg.ea19bc60dfb3cac07b5702385112bd46.jpg

Отговарям и на @ceco_accord. Огледалата греят само ако "им кажа". Нямат функция за автоматично включване.

s-l1600.thumb.jpg.6ad3f013de400185f836f02fc515559a.jpg

Така изглежда задната страна. Мисля, че е с реотан, а не с течност както при Legend.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, като заговорихте за огледалата да споделя нещо за моите. Имат доста голям луфт и се прибират ръчно като ги натиснеш. При вас така ли е? Когато са прибрани лифта го няма. Имат ли за стягане нещо? Гледам, че под огледало има една малка дупчица в която не мога да разбера какво има, някой знае ли? Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Моите нямат ел. прибиране.

До колкото знам има модел с ел. прибиране и той се е предлагал само за Канада. Ако не се лъжа е "Адванс" при фейслифта.

Редактирано от Plamen-CRV

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете ли са с луфт и огледалата сваляни ли са при някакъв ремонт? Ако изглежда извадено от основата,  може държача на пружината за напрежение да е счупен и ще трябва да се разглоби.

 

Качи снимка на луфта, при мен изглеждат така разгънати и прибрани:

 

viber_image_2024-03-09_12-12-35-889.jpg

viber_image_2024-03-09_12-12-35-755.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, megamind написа:

И двете ли са с луфт и огледалата сваляни ли са при някакъв ремонт? Ако изглежда извадено от основата,  може държача на пружината за напрежение да е счупен и ще трябва да се разглоби.

 

Качи снимка на луфта, при мен изглеждат така разгънати и прибрани:

 

viber_image_2024-03-09_12-12-35-889.jpg

viber_image_2024-03-09_12-12-35-755.jpg

И двете са с луфт, и не са сваляни за ремонт, така дойде колата. Явно там като са я транспортирали и са ги свивали на ръка и са ги счупили.

20240309_154826.jpg

20240309_154755.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснах да спомена, че огледалата са с Ел прибиране, и се прибират, но луфта който имат ме дразни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина си е дразнещо това клатене. Без да се разглоби нма как да се види дали нещо е счупено, разхлабено или износено. Ето клип как се разглобява

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, първо се извинявам ако задавам вече зададени въпроси - четох къде ли не, но инфото не е голямо. Насочил съм се към Acura RDX 3.5 бензин 2017г. Внесена от Канада, на сравнително малко км - 90к. Питането ми е този мотор надежден ли е според вас, и като цяло здрав автомобил ли е. С частите разбрах, че са предимно с доставка от щатите. 

В момента съм с Outback, тръгнах от CRv и може би заради оборудването се насочих към rdx.

Ще съм благодарен за някой и друг съвет.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. мотора е надежден като на всяка Хонда. Влага се в доста модели като:

2008–2012 Honda Accord (except V6 6MT coupe)

2010–2012 Honda Accord Crosstour / Honda Crosstour

2013–2018 Acura RDX

Не е с директна инжекция и може да се монтира обикновен газов инжекцион.

Части се намират и в Блгария. По ходовата част и окачването почти всико пасва с CR-V. 

Части си набавям от @tsonev.autofix. Това е темата

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора :)

Решил съм да я карам в Хонда в София за преглед и диагностика. Съвет към нещо на което да се обърне повече внимание?  

Ти специално къде я поддържаш?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За по-сериони ремонти я карам във Варна. Там има двама майстори на Хонда. При Дидо в кв, Левски сменях ангренажа. Други сериозни неща на см правил. За София колегите хвалят сервиа в Овча купел. Има писано в раздела за сервизи.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички.  
И аз да се включа с малко информация. Февруари внесох Acura RDX 2014 3.5l AWD от САЩ за баща ми и общо взето аз се занимавах със всъчко свързано с колата и ще допълня темата на колегата @Plamen-CRV който доста ми помогна с информация и отговори на всичките въпроси които имах, за което едно огрмно Благодаря! 
Та, колата я закупихме от Калифорния, щетата беше една драскотина и лего огънат капак на двигателя и 5 см. от калника от горната страна, също така и счупен прозорец на шофьорската врата. Когато я закупихме, започнахме да търсим тук страничния прозорец, но не успяхме да го намерим и никой не искаше да го достави, дори представителството на Хонда не искаха да го доставят. До като направим всички възможни проверки, разговори и т.н., колата беше натоварена в контейнера и нямаше как да пратим едно стъклото от САЩ с нея. Поръчахме стъклото от там през фирма в Полша която се занимава с доставка на едрогабаритни части от САЩ. Предпочитах да се доверя на тях, поради факта, че имат опит и се навиха да доставят стъклото. Поръчахме го още до като колата пътуваше към България и общо взето и двете пристигнаха в един и същи ден тук. Когато пристигна колата установихме, че челното стъкло и то е пукнато и нямаше грам накладки. Челното стъкло ни го поръчаха от една фирма тук в Бургас и общо взето излезе на цената за която пристигна страничното. Сменимхме също всички 4 диска и накладките по тях. Минахме технотест и до като чакахме да пристигне документа се заехме да оправяме останалите неща по колата, мигачи, газово, обслужване на масла и двигател и т.н. и т.н. Частите поръчахме от AutoFix по препоръка на Пламен. Днес пристигна и VCM контролера. Така, че ако някой има нужда от информация и мога да съм полезен с нещо, нека пише тук или на лично, ще помогна с каквото мога. :)

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...