Jump to content
bat_gogo

Авто каско

Recommended Posts

Проблема е следния: Вчера някой некадърник :) е подпрял моята Хондела и е огънал задната дясна врата, :) щетата не е голяма но определено е дразнеща, Имам пълно каско в ДЗИ, та искам да питам каква е процедурата сега за да поискам да обещетение за щетата? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами трябваше да извикаш кат да ти напишат портокол и с него да идеш в ДЗИ. Сега едва ли ще ти изплатят щетата като кажеш че е натисната преди незнам си колко дни... Ако питаш мен оставяш колата на някой неохраняем паркинг и звъниш на кат дойдат и им кажи че ся го виждаш да ти напишат портокол за пред ДЗИ. Успех :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз миналата година бях си застраховала колата в ДЗИ и имах 2 подобни случая. Не сам викала КАТ да ми пишат протоколи. Отидох в ДЗИ написах някакво обяснение (как е станало и че не сам разбрала кой е и по какви причини) , погледнаха ми колата и ми заведоха щетите. И двата пъти ми ги платиха , без да изискват протокол и каквото и да било.Аз от своя страна писах , че на паркинга в БИЛА се е случило, защото така най лесно се описва ситуацията ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда от протокол на КАТ. Отиваш при застрахователя, пишеш обяснение, минава комисия по щетите и си чакаш парите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва им портокол от КАТ само когато има друг виновен и той е известен,за да си вземат парите от гражданската му отговорност

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Проблема е следния: Вчера някой некадърник ;) е подпрял моята Хондела и е огънал задната дясна врата, ;) щетата не е голяма но определено е дразнеща, Имам пълно каско в ДЗИ, та искам да питам каква е процедурата сега за да поискам да обещетение за щетата? :P

Мен ме одраха и сега си чакам ред в т.нар. "доверен сервиз" на ДЗИ. Отиваш с колата в ДЗИ, викаш човека, който представя твоя брокер пред застрахователя... попълвате една хартия и правите копия на 4 документа: шофьорска книжка, талон на колата, твой талон и талон за преглед (те сами си ги снимат).20-ина минути по-късно минават оценители и правят оглед на машината.Описва се как е станало нещото, а ако нямаш протокол от КАТ пак става.Вариантите след това са следните: - "ами пич, щетата ти я оценяваме на 80 лв. ако искаш парите, взимай и бягай"- "ако искаш да не се занимаваш с глупости, ние разполагаме с доверени сервизи и работим с тях. записваме час, оставяш колата и еди кога си отиваш да я вземеш."- "отиваш и си я правиш сам, носиш ни фактура и ние решаваме колко да ти дадем".Избираш си. Аз избрах доверен сервиз и скоро ще разбера дали съм се прецакал.P.S.: За да ти изплатят щетата трябва да си внесъл цялата стойност на застрахователната премия. Ако не си или плащаш оставащата вноска или ти приспадат кинтите, от това, което дължиш.Стискам ти палци всичко да мине лесно и безпроблемно. Стискам си и на себе си, честно казано.. ;) Редактирано от sharki

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за отговорите, ей за това сме тук за да си помагаме. Аз звъннах на служителката която ми я застрахова и се уточнихме с нея, та реда е ако е малка щетата и виновника е неисвестен не минаваш през КАТ, директно при застрахователя и оценяват ти щетата после изброените от sharki варианти. Айде със здраве и на никому да не се налага да ходи при застрахователите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, наскоро колата ми бе леко натисната на паркинг близо до работата ми. Имам каско в ДЗИ и след описването на щетите избрах да я оправят в доверен сервиз. Имате ли впечатление в кои от тези сервизи се работи по-професионално. Тук е списъка на сервизите:http://www.dzi.bg/insurance.php?lang=bg&do=auto_servicesБлагодаря предварително и ви желая безаварийно каране :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не винаги с декларация за щетата се минава. Понеже сега колата ми е одрана от калник до калник с нещо остро, и искаха да им вадя служебна бележка от районното, и съответно прекарах 3 часа в районното по случая. За ДЗИ говоря. Явно им се свиди вече да изплащат. Дори полицаите им се чудят какво има да се гледа - одрано ли е? одрано....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно протокол от КАТ се изисква задължително ако стойността на щетата надминава 10 % от застрахователната стойност на автомобила. Във всички останали случаи се минава и само с декларация за това как са те одрали на паркинга без да видиш кой е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , НЕЗАВИСИМО какво казват съфорумците , като ходиш при застрахователите не им казвай, че събитието е станало, вчера или преди 2 дена, а им кажи ,че е станало преди малко...., така дори да се направят и да ти искат протокол от КАТ , винаги можеш да кажеш , че първо си минал през тях......., но ЩОМ тряббва еиииии сегичка ще скочиш и до ФИРМА КАТ !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля,че има и значение към коя застрахователна фирма си. На нас към Витоша никога не са ни искали бележки от КАТ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз си мисля,че има и значение към коя застрахователна фирма си. На нас към Витоша никога не са ни искали бележки от КАТ...

вярно е това!и аз съм стра6но доволен от Витоша! ;);) а относно до застрахователните дружества,всяко си има разли4ни изисквания и клаузи! Редактирано от hondajapan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато мен ме удариха, първата ми реакция беше да звънна на застрахователя ,който е мой човек, при избор на застраховател това е много по-важно от конкретната фирма. Той даде пълни инструкции и така нататък..... Няма смисъл от чуденки седмица две три. Звънкаш, питаш и действаш.Хайде газ до ламарината и безаварийно.... че да не се налага да се разправяме със застрахователи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,както бях писал преди известно време - имах леко одраскване на колата и избрах доверен сервиз за да оправят там нещата (имам каско в ДЗИ). В самото ДЗИ ходих в ликвидационния център, кв. Орландовци, пресечка на първа българска армия. попълних документи за 5 мин. и след още 10 мин огледаха колата. от списъка със сервизи избрах "ИТО МИКС" 2007, намира се в Овча купел. свободните дати бяха за месец напред. седмица по-късно някой ми счупи стопа на паркинг пред работа, така че и тази щета я отнесох до тях. доволен съм от работата на сервиза. боядисано и оправено както трябва. единствено стопа се забави 10-на дена. малък проблем, когато си вземах колата бе, че антената бе счупена, но това го оправиха и не съм се разправял за това.Това е от мен:D Пожелавам ви безаварийно лято! :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mдаа... "фирма КАТ" ми допадна :DСутринта си "намерих колата ударена" Та, това отидох до КАТ, за да съобщя как на паркинга си е ебало мамата, докато си спя съвсем кротко, а от там ми казаха "Ааа, протокол ли ? Не ти трябва протокол, заминавай при застрахователите (Дженерали)". Отидох при Дженерали, поседях си 2 часа, подготвих си документите, отидоха, снимаха ме, но казаха "Бягай за протокол от КАТ". Абе, сбъркана работа. Сега, в понеделник ще покисна и там 2-3 часа... ужасна простотия, дано не ви се случва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mдаа... "фирма КАТ" ми допадна :lol:Сутринта си "намерих колата ударена" Та, това отидох до КАТ, за да съобщя как на паркинга си е ебало мамата, докато си спя съвсем кротко, а от там ми казаха "Ааа, протокол ли ? Не ти трябва протокол, заминавай при застрахователите (Дженерали)". Отидох при Дженерали, поседях си 2 часа, подготвих си документите, отидоха, снимаха ме, но казаха "Бягай за протокол от КАТ". Абе, сбъркана работа. Сега, в понеделник ще покисна и там 2-3 часа... ужасна простотия, дано не ви се случва.

Колата е била паркирана, не е била в движение, така че не могат да ти искат протокол от кат. Какви ги говорят? На Владимир Вазов ли ти ги дрънкат тия неща? Ако не си вадил протокол, пиши ми на лични.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...